Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica WMN 642M nie wiruje

02 Sty 2011 20:02 4083 13
  • Poziom 9  
    Witam.Posiadam pralkę amica WMN 642M.pewnego razu zauważyłem ze przestała wirować. Czy to może być wina programatora czy jest jakaś inna przyczyna??
  • Poziom 38  
    Sprawdź czy komora hydrostatu oraz wężyk nie są zabrudzone.
  • Poziom 9  
    A gdzie znajdę tą komorę??
  • Poziom 9  
    włóż głowę do pralki i szukaj wężyka. Musi wychodzić z bębna i idzie właśnie do komory hydrostatu
  • Poziom 9  
    sruba7 napisał:
    włóż głowę do pralki i szukaj wężyka. Musi wychodzić z bębna i idzie właśnie do komory hydrostatu

z Bębna idzie wężyk do filtra a potem do pompy i tyle.Filtr przeczyśćiłem i dalej nie działa

Dodano po 3 [godziny] 47 [minuty]:

Znalazłem komorę hydrostatu i hydrostat.W komorze było troszkę osadu, który usunąłem.Niestety dalej pralka nie wiruje.
    Jak powinien zachowywać się hydrostat.Jak dmucham w rurkę która do niego wchodzi to coś strzeli ze 2 razy a potem się zablokuje ze już nie mogę dmuchać. Czy to normalne działanie hydrostatu?
    Jak sprawdzić szczotki w tym silniku?? Musze go całego rozkręcić?
  • Poziom 9  
    a napisz dokładnie co Ci się dzieje. Pierze normalnie a na wirowaniu kręci powoli??
    Sprawdź komutator jak jest czarny to go przeczyść. Silnika nie musisz wykręcać tylko weź drobny papier ścierny dołóż i kręć silnikiem i powinno dać radę takie czyszczenie. Szczotki zależy nie wiem dokładnie jaki jest tam silnik ale jak są dwie to do tej drugiej jest gorsze dojście i lepiej silnik wykręcić ale najpierw zwróć uwagę na komutator. I sprawdź jeszcze jak się zachowuje na samym wirowaniu bez obciążenia
  • Poziom 9  
    Tak.Pierze normalnie a na wirowaniu kręci powoli.
    Komutator nie jest czarny.Zobaczę czy pójdzie bez obciążenia
  • Poziom 16  
    Mam dokładnie to samo w Indesicie WITP102.
    Tyle że miałem spalony triak.
    Po wymianie pralka działa i zachowuje się tak samo jak twoja.
    Nie orientuję się ale skoro padł triak to coś z silnikiem mogło się stać, może to jest winą że nie wiruje na wyższych obrotach.
  • Poziom 9  
    Po ściągnieciu paska z silnika nic się nie zmienia, dalej kręci bardzo powoli. A gdzie umieszczony jest ten triak??Moze go poprostu wylutuje i wstawie nowy.
  • Poziom 16  
    Triak jest na module sterowania na płytce i ma 3 nóżki.
    W twoim przypadku raczej będzie sprawny.
    Nie wiem czy to nie jest wina impulsów z prądniczki tacha z silnika ewentualnie elektroniki która podaje jaką prędkość ma silnik do procesora.
    Nie mam schematów a swoją pralkę będę oglądał za tydzień jak dojdę to dam znać.
    Może ktoś wie gdzie dostać schemat modułu sterowania silnikiem do pralki.
    Układy mogą działać podobnie we wszystkich pralkach.
  • Poziom 9  
    Silnika nie będę sam rozkręcał. Jak go wymontuje i zaniosę do punktu gdzie gość zajmuje się naprawą sprzętu AGD to czy on powinien wiedzieć czy silnik jet uszkodzony??
  • Poziom 9  
    silnik można sprawdzić na krótko czy wejdzie na obroty ale ja nie wiem jak w Twoim silniku trzeba połączyć. Może ten hydrostat masz walnięty bo ja w mój jak dmucham to tylko raz tryknie i jak przestanę dmuchać to też tryknie poszukaj może na forum jak powinien działać hydrostat
  • Poziom 16  
    Sentek20 napisał:
    Silnika nie będę sam rozkręcał. Jak go wymontuje i zaniosę do punktu gdzie gość zajmuje się naprawą sprzętu AGD to czy on powinien wiedzieć czy silnik jet uszkodzony??

A jak ci powie że jest uszkodzony co zrobisz ,on będzie chciał zarobić.
    Czemu ma odpowiadać że jest dobry skoro możesz go podłączyć do złej elektroniki czy nawet sam go popsuć.
    Tak czy inaczej jak go przewinie to masz gwarancję.
    Mało dziś uczciwych ludzi chyba że jest to stary mały serwis AGD, nie jakieś gwarancyjne naprawy.
    Może zrozumiałeś.
    Jeżeli nie wiemy jak dojść co jest to możesz poszukać sklepu z takim sterownikiem i poprosić aby przyszli ci sprawdzić czy ty masz go walniętego bo jeden serwisant ci powiedział że niby jest popsuty ale nie miał pewności.
    Jeżeli ci go zostawią to masz pralkę zrobioną i zapłacisz a jeżeli nie to zapytaj ile wezmą za podstawienie.
    Powinno się opłacić.
  • Specjalista AGD
    Wystarczy tych głupot, co jedne, to lepsze.
    Tam nie ma żadnego sterownika, ani silnika komutatorowego. Autorowi tematu radzę zawołać profesjonalny serwis, bo przy totalnie laickim podejściu może Kolega jeszcze większych szkód sprzętowi narobić.
    Ponieważ z racji dzisiejszego "Święta Narodowego" jestem łaskaw udzielić dyspensę autorom szkodliwych porad i nie powlepiam ostrzeżeń za bezsensowną bazgraninę. Ale to tylko jeden raz.
    W przypadku recydywy, za brak znajomości tematu i pisanie tylko dla pisania, cackać się nie będę. To jest profesjonalne Forum, nawet w takich działach, jak "początkujący" we wszystkich branżach. Nie wie jeden z drugim, to się proszę nie udzielać (jedna osoba się zreflektowała, a mianowicie elektryku5, tylko szkoda, że po moim wcześniejszym działaniu, ale na Kolegę też mam oko):
    Pralka Amica WMN 642M nie wiruje

KOSZ, regulamin pkt 8,1

PS. Pozostawiam całość w dziale, ku potomności.