Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tuner radiowy Unitra as 632 problem z przewodami

ozitonsil 02 Jan 2011 21:29 1363 3
 • #1
  ozitonsil
  Level 10  
  Witam. Mam tuner as 632 w którym był konwerter aby przestroić go na wysoki ukf.
  Teraz mam taki problem mianowicie do konwertera były przymocowane kable idące do jego zasilania i antenowe. Plus był podłączony do kondensatora 2200uf a minus do jednego z wyprowadzeń przełącznika "afc muting" . Były jeszcze dwa przewody brązowy wychodzący z przełącznika "mono"(do którego chyba szedł rezystor) i drugi biały z także z przełącznika "afc muting"( oba przełączniki były ze sobą zwarte na drugim rzędzie pinów). Teraz mam pytanie czy te przewody są tam oryginalnie czy są dodane przez poprzedniego właściciela? Bardzo proszę o pomoc lub zdjęcie oryginalnych połączeń w tym tunerze.
 • #2
  dybas
  Level 37  
  Zastosowanie konwertera nie wprowadza zmian w układzie elektrycznym. Proponuję odłączyć wszystkie przewody z konwertera (usunąć je wraz z konwerterem), po czym sprawdzić działanie tunera przed przestrojeniem głowicy. Pamiętaj o połączeniu gniazda antenowego z wejściem głowicy.
 • #3
  ozitonsil
  Level 10  
  To już właśnie zrobiłem, sprawdziłem napięcia, konwerter usunołem, staram się obecnie przestroić głowicę lecz jest problem tego typu iż nie da się jej tak dostroić aby jednocześnie było "stereo" i "accord" Dlatego się zastanawiam czy aby napewno jest wszystko ok. "Afc muting" nie działa, funkcja "mono" też nie.
 • #4
  dybas
  Level 37  
  Nie powinno się przestrajać głowicy przed przywróceniem układu do stanu pierwotnego. Porównaj swój egzemplarz ze schematem.