Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Boss MT-2 w końcu jest płytka

11 Paź 2004 19:59 9576 56
  • Poziom 21  
    Dla gitarystów niemusze mówic co to oznacza płytka jest zrobiona na bazie oryginału i co najważniejsze że ma rozmieszcenie elementów.jak ktos będzie chcał to mogę przysłac foty ze środka kostki to sobie zobaczycie jak to jest połączone

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic105680.html

loRet81 dał scana orginalnego PCB od metal zona jest to potwoerdzone i nawet polecam robienie tego pcb bo jest to idealna kopia
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 13  
    mam takie pytanie - jakie dokładnie wymiary powinna miec ta płytka główna i ta gdzie są potencjometry, tzn. ile milimetrów od ścieżki na samej górze do tej dolnej i pomiędzy bocznymi... czy ktoś mógłby napisać jakich są wymiarów te oryginalne płytki??? pozdrawiam...

(coś koło tego - główna: 115x60 i potencjometry: 60x35 ???)
  • Poziom 21  
    Wymiary masz prawidłowe :)
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 13  
    ok, dzięki... ja się tak tylko jeszcze zastanawiam w jaki sposób zrobić tą płytkę... przecież tych małych ścieżek za cholerę nie namaluję :| ... dostępu do drukarki laserowej też nie mam (no a może ksero, tylko czy ten toner przejdzie tak jak bym chciał - nigdy tak nie robiłem)... ostatnio jadąc na uczelnię widziałem kilka razy taką firmę "obwody drukowane" i zastanawiałem się jak to jest, tzn. ciekaw jestem ile trzeba zamówić płytek, żeby się w ogóle podjęli realizacji takiego zamówienia (bo wątpię, że zrobią jedną czy nawet kilka sztuk - a może jednak?) no i jaka jest cena takiej usługi... hmm... ozman, nie wiesz może?
  • Poziom 19  
    Robią oni napewno pojedyncze płytki prototypowe, jednak one kosztuja, wszysko zależy od liczby otworów, grubości ścieżek i tak dalej, zreszta sam zobacz: http://www.softcom.gda.pl/obwody/zamowienie.html

Dodano po 31 [sekundy]:

Robią oni napewno pojedyncze płytki prototypowe, jednak one kosztuja, wszysko zależy od liczby otworów, grubości ścieżek i tak dalej, zreszta sam zobacz: http://www.softcom.gda.pl/obwody/zamowienie.html
  • Poziom 13  
    ooo, fajnie... dzięki za info... pozdrawiam...
  • Poziom 19  
    Powiedz, jak bedziesz robił jakąś płytkę bo interesuja mnie też ich ceny. Z tego co sie orientuję to pierwszy egzemplarz jest zawsze najdroższy, potem za każdą następną płytkę płacie sie około 20 zł.
  • Poziom 21  
    Mogę zrobić płytkę jak chcesz po PROMOCYJNEJ cenie :-). Bez wiercenia otworów za 10zł za sztukę, a z wierceneim 15PLN ( bo się muszę trochę namęczyć - bo parę otworków to tu jest).
  • Poziom 19  
    Hehe, sam robie świetne płytki, a interesuje minie płytka dwustronna, ścieżki około 0,65, z metaizacją otworów, powierzchnią zabezpieczającą przed utlenianiem miedzi, ma na niej być około 150 ostworów, nie dał byś rady:)
  • Poziom 13  
    jak by ktoś miał możliwość wykonania za niższą cenę dowolnych obwodów drukowanych wg dostarczonego projektu i w każdej ilości to czekam na ofertę... interesują mnie przede wszystkim płytki, których nie jest się w stanie wykonać żadnymi sposobami domowymi bez odpowiedniego sprzętu itd... byłbym również zainteresowany całymi gotowymi układami na zamówienie, ale oczywiście również za niższą cenę niż ta standardowa w cennikach firm zajmujących się tym... jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt... pozdrawiam...
  • Poziom 21  
    To co piszecie to wszystko w domu mozna zrobić bo są preparaty do metalizacji i są preparaty do zabezpieczania obwodów tyle że nikt tego wam niezrobi za 5PLN jak byście tego chcieli.
  • Poziom 19  
    Maniaq 666, a jakie obwody ci sa potrzebne???? Jestem w stanie wykonać płytki do 1mm, jednostronne. Powiedz jakie gotowe urządzenia cię interesują. Ozman, chodzi mi o to że koszt zakupu wszyskich potrzebnych rzeczy i samodzielnego wykonania takiej płytki jest nieopłacalny. Taniej zamówić taką płytkę. Powiedzmy że robisz np. jakiś odtwrzacz mp3, powiedzmy, zamiarzyło Ci sie by był kieszonkowy, więc robisz go w smd. czy uważasz że zodołałbyś w tym wypadku zrobić płytkę w której odstęp pomiędzy ścieżkami był około 0,15mm a ścieżka około 0,4 mm??? Mtoda termotransferowa jest dość dobra, ale dalej jeszcze nikt nie wymyślił idealnego sposobu robienia w pełni profesjonalnych płytek w domowym zaciszu. Osobiście wole zlecić wykonywanie takich płytek w takich firmach jak softcom, tym bardziej że do nich ma dość blisko.
  • Poziom 13  
    jakie obwody są mi potrzebne? hmm... dokładnie nie mam sprecyzowanego celu, ale mam pewien pomysł co do rozwinięcia firmy w tym kierunku i chcę być po prostu zorientowany jak to wygląda cenowo... cały czas mam w głowie kilka pomysłów, ale zacznę je realizować pewnie za kilka miesięcy... ale w każdym razie dzięki za odpowiedź, gdybym czegoś potrzebował konkretnie to się zgłoszę :) pozdrawiam...
  • Poziom 19  
    Dowiedziałem sie o dość tanim miejscu gdzie można robić sobie płytki prototypowe, czyli pojedyńcze sztuki: www.baranski.net.pl. Np. za zrobienie płytki tego mt-2 w najtańszej wersji, jednak dość profesjonalnie, koszt wyniósł by 20 zł. Natomisat z solder maską i z opisem elementów 40 zł.

Dodano po 19 [minuty]:

Acha, i im więcej tym taniej
  • Poziom 11  
    witam!
    ja z takim małym pytaniem ... czy mógł by może ktoś zamieścić rysunek jak połączyć wszystko w całość, chodzi mi o podłaczenie wszystkiego do włącznika i jeszcze jaki najlepiej włącznik użyć (wiem że nożny ale ilo pinowy)
    z góry dzięki
  • Poziom 16  
    witam
    Jakieś 2 lata temu zrobiłem w protelu płytke oparte na tym samym schemacie, schemat jest sprawdzony i działa.

Płytka robiona pod rozmiary rosyjskiego fuzza (takiego czerwonego - niepamietam nazwy, ewentualnie kamery poglosowej takiej niebeskiej :) )
    Dwie płytki w jednej fuzz a w drugiej przełącznik. Ta płytka została uruchomiona i działa do tej pory chodzi bez zarzutu.
    Porównując orginalny MZ to moje wypociny mają troszkę mniejszy bass a reszta jest ok jak na moje ucho.
    acha jeszcze projekt był robiony w Protelu99se. Ale polecam otwrzyć to w Protelu DXP 2004. bo cos sygnały dochodzą że w protelu 99se niechce iść.
    Załączniki:
  • Poziom 19  
    Warg napisał:
    witam!
    ja z takim małym pytaniem ... czy mógł by może ktoś zamieścić rysunek jak połączyć wszystko w całość, chodzi mi o podłaczenie wszystkiego do włącznika i jeszcze jaki najlepiej włącznik użyć (wiem że nożny ale ilo pinowy)
    z góry dzięki

Jak to jaki??? ISOSTAT (Taki 6-cio pinowy:) ), zobacz jak to rowiązał autor tematu o Boss SD-1... To na prawde nie trudne.
  • Poziom 26  
    witam.
    czy ktos zrobil ten uklad wg projektu z pierwszego posta ?
    jesli tak, to prosze o informacje na temat kosztow, i zadowolenia z efektów, bo waham sie cza warto sie za to zabrac :)
    pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Heja. Czy ma ktoś próbki dxwięku z tego MT2? Czy ktoś mógłby ewentualne nagrac kilka sekund. Bardzo prosze.
  • Poziom 21  
    Kosztowało mnie to coś koło 100zł liczc z obodową

Postaram się wrzucić jakąś próbkę ale jak dopiero złożę speaker simulatora, bo mam słaby głośnik w domu narazie. Co do dzwieku to jest on praktycznie taki sam jak w orginale z tym ze manipulując wartościami elementów mozna usunać ten piach i dodać trochę mięska.

złoyć to warto bo w domu się całkiem fajnie gra, dobra czułośc do tappingu. Na próby się nienadaje żaden Metal Zone, robi dużo hałasu a dzwięk jest strasznie mało selektywny, co prawda mozna to poprawić modująć ale i tak nie będzie tak na jakiejś lampie
  • Poziom 19  
    koki napisał:
    Heja. Czy ma ktoś próbki dxwięku z tego MT2? Czy ktoś mógłby ewentualne nagrac kilka sekund. Bardzo prosze.

Jeżeli nawet ktoś zrobi Ci te próbki, to i tak nie bedziesz miał orientacji jak zabrzmi to na twoim sprzęcie. Nie licz że uzyskasz z niego dużo mięska jeżeli w gitarce masz same single. Jeżeli w gitarce masz EMG z pierwszego lepszego stomp boxa uzyskasz satysfakcjonujące brzmienie, bo podejrzewam że o to Ci chodzi składając ten efekt. W moim odczuciu z DS-1 Bossa da się wyciągnąć bardziej metalowy dźwięk niż z tego Mt, a napewno bardziej przejżysty i klarowny. Pream też jest b.ważny. Próbki masz na stronie bossa.
  • Poziom 21  
    Emg nie jest panaceum na wszystko. To jest tylko ogniwo w procesie kształtowania brzmienia. DS-1 to dobry jest jak dla mnie na dopałkę do lampy. Sam ma kiepską charakterystyke przesterowuje jak leci bez korekcji czestotliwości specjalnej. MT-2 sam nigdy niebędzie satysfakcionujący. Zeby uzystakać brzmienie takie jak na płycie to przecież całej elektrowni potrzeba.

Podobno jak się Van Halen'owi spaliło trafo głośnikowe to jak mu jego nadworni elektronicy przewineli to już nieodzyskał swojego brzmienia i pewnie dlatego zaczął pić,przestał grać i się stoczył ;-)

Z brzmieniem jest jak z Bogiem - ciągle Go się szuka.
  • Poziom 19  
    Pisałem też o odpowiednim preampie... (lampki, może tylko tego nie dodałem),i chyba nie musze dodawać że głośnik jest ważny. Każdy efekt będzie tylko dopałem.
  • Poziom 19  
    A może z innej beczki. Miał może ktoś doczynienia z efektem Dod Metal Maniac fx58, niedługo dostanę tą kostkę, być może przy odrobinie dobrej chęci podejmę się zrobienia dokumentacji(pcb, schemat), ale najpierw chciałbym dowiedzieć się czy jest ona tego warata.
  • Poziom 21  
    Hehe zwinąłeś mi ją z allegro. Czatowałem na nią i się spóźniłem :-D.

Co prawda chciałęm ją zdobyć dla obudowy. Słysałem ją w akcji i z metalem to ma ona mało wspólnego, poza tym ma tylko korektor tonu :-/.

Ale w celach edukacujnych możesz moźesz wrzucić tu PCB i schemat.
  • Poziom 19  
    Masz rację, to jest ten z allegro. W moim odczuciu nadaje się bardziej do gry rytmicznej niż solowej. Dobrze brzmi w dolnych partiach i na środku, o death metalu i blacku można zapomnieć, za to nadaje się do heavy (podkreślam, słowo nadaje). Ale tak z metalem ma mało wspólnego. Oczywiście zawsze będzie lepszy niz exar czy kod, i aby ktoś mi nie wciskał ze jest inaczej to mam dla porównania pare sztuk exara... i w moim odczuciu wypadły gorzej. Uważam że był warty pięniędzy które na niego wydałem :-), a przecież dody nie są wcale takie złe. Wrzuce PCB i schemat montarzowy. Wiesz może gdzie można zdobyć obudowy do efektów takie jak na stronie www.naan.com.pl , myśle o większych ilościach lecz bardziej atrakcyjnych cenach(na mały inetresik).
  • Poziom 21  
    Niestety obudowa to jest największy problem! W sklepach są ale niestety tylko plastikowe. Problem z ekranowaniem można rozwiązać preperatami w areozolu.

Co do sprzedaży to dla potencjalnego klienta liczy ssię estetyka obudowy. Ja osobiście gnę blachy na zaginarce ale i tak obudowy nigdy nie będą tak profesjonalne jak odlewy do kostek bossa.
  • Poziom 11  
    No cóż, skończyłem dzisiaj ten efekcik i oczywiście nie działa jak trzeba :)

Więc problem jest taki:
    aktualnie nie mam gitary, więc testuję go przez puszczenie muzyki na kompie, komp do subwoofera z zestawu 2.1, efekt (bez obudowy, leżący na podłodze, a masy gniazd połączone kabelkiem) na wyjście subwoofera (zamiast głośnika zwykłego), i efekt do głośnika. No i w głośniku słychać charakterystyczny dla MT piasek, ale wszystko jest.. za cicho.. Subwoofer rozkręcony na max, wszystkie potencjometry też i głośnik na wyjściu też, a wszystko jest tak głośne jak słuchawki do walkmana... Problem w tym, ze nie wiem gdzie szukać błędu, obejrzałem całą płytkę, nie ma żadnych zwarć (no chyba że macie koledzy jakies sugestie gdzie takowe mogłyby być).

Fakty:
    -manipulowanie potencjometrami w efekcie daje słyszalne zmiany na wyjściu

-działa włączanie i wyłączanie efektu przyciskiem

-sygnał jest tak cichy nie tylko przy włączonym efekcie, ale także wtedy gdy efekt jest wyłączony. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że przy wyłączonym jest troszkę głośniejszy...

-wszystkie części są nowe ze sklepu

-w miejscu zaznaczonym w załączniku przerwałem ścieżkę, bo to połaczenie nie wyglądało mi na celowe, a i na schemacie ideowym nie widziałem tego. Zanim ją przerwałem też nie było głośno, w zasadzie to chyba nic to zmieniło..

-dysponuję multimetrem (do żadnych oscyloskopów i generatorów nie mam dostepu, tylko komputer)

-jest to mój drugi w życiu efekt gitarowy własnej produkcji (I jednocześnie drugie urządzenie elektroniczne ;))

Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi, bo ja już nie wiem co z tym zrobić...
  • Poziom 16  
    Droga dedukcji. Podłącz jakiś dzwięk na wejście (albo lepiej podłącz na C33 wylutuj jedną końcówke i podłącz źródło dzwięku) i tak sprawdz sygnał na "ograniczniku" diodowym czyli D3 i D4 jeżeli wszystko w porządku lecisz dalej, (Out buffer) czyli U2 nóżka 1 (najlepiej przez kondesator) i czy nadal jest głośno jeśli tak to dalej, C11(1uF) i dalej C5 (1uF) a ż znajdziesz ten moduł który źle działa.
    Opisz który moduł nie działa i sprawdz ewentualnie to. Ja to robiłem na podstawie tego samego schematu i wszystko było w porządku.