Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik renault 1,5 dci 2008r nagle zaczął głośno pracować

amarsnicram 02 Sty 2011 23:34 6148 5
  • #1 02 Sty 2011 23:34
    amarsnicram
    Poziom 2  

Witam.Mam problem z Renault Modus 1,5 dci 2008r 40 tyś.przebiegu .Chodził pięknie i cichutko do pewnego mroźnego poranka gdy po odpaleniu zaczął pracować jak stary diesel i tak mu zostało.Nie wyświetla żadnych problemów ,odpala od razu,chodzi równo,moc bez zmian ,nic się nie obluzowało,olej świeży castrol edge a silnik klekoce aż tłumnik dzwoni i po rozgrzaniu nie jest lepiej.Wiem że były już takie tematy ale w nich zawsze było że pali się serwis albo świece albo brak mocy lub nierówna praca a tu nic,przebieg samochodu mały.Mechanik chce sprawdzać rozrząd, wywalać wtryski,świece,głowice.Sam najpierw pojade na komputer ale wolałbym żeby naprawa nie odbywała się metodą prób i błędów bo z doświadczenia wiem że fachowcy wolą się uczyć na samochodach klientów niż pięć minut poczytać.może ktoś miał taki przypadek.

• #2 02 Sty 2011 23:50
    quattro87
    Poziom 18  

Sprawdź wąż doprowadzający olej do turbiny i samą turbinę czy nie ma wycieków, może mieć też słabe smarowanie, a w tych silnikach ta usterka sie zdarza.

• #3 03 Sty 2011 15:25
    1078231
    Usunięty  
  • #4 03 Sty 2011 20:01
    bartuświelki
    Poziom 12  

sprawdź czujnik wałka , ewentualnie przeprogramuj wtrysk w serwisie

• #6 04 Sty 2011 12:30
    amarsnicram
    Poziom 2  

Witam.Sprawa się wyjaśniła.Przeskoczył pasek rozrządu o jeden ząbek ale na szczęście jak na razie nie widać trwałych uszkodzeń.W sumie można się cieszyć że nic się nie stało ale na przyszłość niepewność zostaje.No bo skoro przy -15°C prawidłowo naciągnięty pasek w bardzo dobrym stanie (40tys km) potrafi przeskoczyć przy odpalaniu a zapalił od razu to co będzie dalej i jaka gwarancja że nie przeskoczy więcej i rozwali silnik.
    Tak czy inaczej dzięki za zainteresowanie.Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo