Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Amica AK312 "zawiesza się" na chłodzeniu

11 Oct 2004 20:09 11932 4
 • Level 12  
  Witam!
  Mam taki oto problem z lodówką Amica (2 agregaty, z 2000r.) kłopot dotyczy agregatu chłodziarki. Otóż już któryś raz (jak udało mi się zwrócić na to uwagę) lodówka pracuje wg mnie za długo, a dokładniej agregat pracuje chyba z kilkanaście godzin (nie jestem w stanie nigdy stwierdzić od której godziny chodzi ciągle) ale z tego co zauważyłem to np. przez całe popołudnie pracuje non-stop to samo w nocy (dość często się budzę -nawet kilkanaście razy w ciągu nocy i stale słychać pracującą lodówkę).
  Radzę sobie z tym w ten sposób, że wyłączam chłodziarkę -ustawiając pokrętło regulacji temp. na pozycję "0" (wyłączona chłodziarka) następnie ustawiam na pozycję "2" (agregat jeszcze się nie włącza), a na drugi lub 3 dzień powracam do ustawienia "4" i od tego momentu lodówka pracuje już normalnie.
  Zauważyłem jeszcze, że na początku (niedługi czas od momentu zauważenia ciągłej pracy) tylnia ścianka lodówki jest mokra, natomiast podczas "normalnej" pracy lodówki jest sucha lub ew. są na niej zamarznięte krople wody.
  Powyższe zachowanie występuje dość rzadko dlatego nie zwróciłem wcześniej na nie uwagi.
  Lodówka jest "po gwarancji" i nie wiem czy jest to jej normalne zachowanie -a ja jestem przewrażliwiony, czy też coś zaczyna szwankować.

  pozdrawiam i dziękuję za jakiekolwiek info
  Piotr W.
 • Level 39  
  Viszna wrote:
  Witam!
  Mam taki oto problem z lodówką Amica (2 agregaty, z 2000r.) kłopot
  ...
  pozdrawiam i dziękuję za jakiekolwiek info
  Piotr W.


  Niestety będziesz musiał zaprosić mechanika.Masz albo ubytek freonu(mało prawdopodobne) albo zapchany filtr lub kapilarę w układzie chłodniczym(to obstawiam).

  Pzdr.
  Piotrek Sz.
 • Level 1  
 • Level 20  
  Czołem! Proponuje najpierw wyczyścić skraplacz(z tyłu czarne rurki).Odsunąć ją troche od ściany i spr. czy nie ma gazet na górnym blacie.Jak chodzi non-stop pomacaj skraplacz i odwadniacz ,jak ciepłe?
  pozdrawiam TFX
 • User removed account