Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica AK312 "zawiesza się" na chłodzeniu

11 Paź 2004 20:09 10954 4
  • Poziom 12  
    Witam!
    Mam taki oto problem z lodówką Amica (2 agregaty, z 2000r.) kłopot dotyczy agregatu chłodziarki. Otóż już któryś raz (jak udało mi się zwrócić na to uwagę) lodówka pracuje wg mnie za długo, a dokładniej agregat pracuje chyba z kilkanaście godzin (nie jestem w stanie nigdy stwierdzić od której godziny chodzi ciągle) ale z tego co zauważyłem to np. przez całe popołudnie pracuje non-stop to samo w nocy (dość często się budzę -nawet kilkanaście razy w ciągu nocy i stale słychać pracującą lodówkę).
    Radzę sobie z tym w ten sposób, że wyłączam chłodziarkę -ustawiając pokrętło regulacji temp. na pozycję "0" (wyłączona chłodziarka) następnie ustawiam na pozycję "2" (agregat jeszcze się nie włącza), a na drugi lub 3 dzień powracam do ustawienia "4" i od tego momentu lodówka pracuje już normalnie.
    Zauważyłem jeszcze, że na początku (niedługi czas od momentu zauważenia ciągłej pracy) tylnia ścianka lodówki jest mokra, natomiast podczas "normalnej" pracy lodówki jest sucha lub ew. są na niej zamarznięte krople wody.
    Powyższe zachowanie występuje dość rzadko dlatego nie zwróciłem wcześniej na nie uwagi.
    Lodówka jest "po gwarancji" i nie wiem czy jest to jej normalne zachowanie -a ja jestem przewrażliwiony, czy też coś zaczyna szwankować.

pozdrawiam i dziękuję za jakiekolwiek info
    Piotr W.
  • Poziom 39  
    Viszna napisał:
    Witam!
    Mam taki oto problem z lodówką Amica (2 agregaty, z 2000r.) kłopot
    ...
    Piotr W.

Niestety będziesz musiał zaprosić mechanika.Masz albo ubytek freonu(mało prawdopodobne) albo zapchany filtr lub kapilarę w układzie chłodniczym(to obstawiam).

Pzdr.
    Piotrek Sz.
  • Specjalista AGD
    zumek napisał:
    Viszna napisał:
    Witam!
    Mam taki oto problem z lodówką Amica (2 agregaty, z 2000r.) kłopot
    ...
    Piotr W.

Niestety będziesz musiał zaprosić mechanika.Masz albo ubytek freonu(mało prawdopodobne) albo zapchany filtr lub kapilarę w układzie chłodniczym(to obstawiam).

Pzdr.
    Piotrek Sz.

Koniecznie fachowiec, który nie będzie proponował Ci wymiany termostatu. Koniecznie napełnienie wraz z czyszczeniem kapilary. Tylko mu o tym nie mów. Chcesz naprawić lodówkę.
    PS. Na R-134 to normalka. W AK serii 3.... można sprawdzić termostat, ale tylko z uwagi na nie załączanie się kompresora (zardzewiały). Pomaga jedno i drugie, tzn. napełnienie plus wymiana termostatu.Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Czołem! Proponuje najpierw wyczyścić skraplacz(z tyłu czarne rurki).Odsunąć ją troche od ściany i spr. czy nie ma gazet na górnym blacie.Jak chodzi non-stop pomacaj skraplacz i odwadniacz ,jak ciepłe?
    pozdrawiam TFX
  • Użytkownik usunął konto