Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig CRT ,,martwy pixel" Plama na ekranie

03 Sty 2011 08:09 1817 10
  • Poziom 9  
    Witajcie kupiłem niedawno około 3 tygodnie temu kupiłem używanego Grundiga 28 cali 100hz i ostatnio zauważyłem w prawej górnej części ekranu zółtawą plamę która się zwieksza gdy np chodzi blisko telewizora farelka teraz wogóle jej nie widac tylko na bardzo jasno białym tle , czy to poprostu zakłócenie ? A wczoraj pojawiło się na nim coś jak martwy piksel ale nie słyszałem o czymś takim na crt co to może byc ?

Regulamin p.11. Proszę zmienić tytuł. [Pablo]
  • Moderator
    To tylko namagnesowanie ekranu. Sprawdź, czy w pobliżu tv nie stoją np. kolumny głośnikowe. Kilkakrotnie w krótkich odstępach czasu włącz i wyłącz telewizor - zadziała układ rozmagnesowujący i obraz powinien wrócić do normy.
  • Poziom 9  
    Ten pixel też ?
    A blisko stoi tylko dekoder telewizji N
  • Moderator
    Kamilr9 napisał:
    Ten pixel też ?

W CRT nie ma martwych pikseli. Jeżeli po rozmagnesowaniu coś jeszcze będzie nie tak, zamieść wyraźne zdjęcie ekranu.
  • Poziom 9  
    Własnie nie wiem czy Tv posiada ten układ t takich sprawach jestem zielony , czyli wyłączyc w krótkich odstepach tzn ? wył odczekac 1 minutę i właczyc i tak kilka razy ?
  • Poziom 34  
    Telewizor posiada ten układ.
    Włączasz włącznikiem sieciowym na ok 1min, wyłączasz też tym włącznikiem na 15min i tak kilka razy.
  • Moderator
    A w pobliśu tego rogu nie masz jakiegoś głośnika albo elementu stalowego...?
    Czasami kawałek okucia od regału wprowadza takie zniekształcenie...
  • Poziom 9  
    w pobliżu tv jest jeszcze boombox włączony do pradu ale wyłączony żelazko odłączone z prądu a te niby martwe punkciki chyba są jeszcze dwa aczkolwiek na zdj nie wychodzą nie są bardzo widoczne tylko na niektórych tłach są koloru tak jakby różowego coś w tym stylu
  • Moderator
    Możesz zrobić zdjęcie..?
  • Poziom 9  
    Zrobic moge ale nie widac tych punktów na fotkach ale spróbuje postaram się dziś wrzucic , ale czy jest mozliwe że kineskop siada ?
  • Poziom 34  
    Ponad 25 lat temu kupowałem w BOMISIE nowe kineskopy odrzucone z Unimoru z czarną kropką na luminoforze, ale przez cały okres działalności nie trafiłem tak uszkadzającego się kineskopu.