Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Ferguson? D-890 HX czy D-990 HX

03 Sty 2011 09:33 5733 4
  • Poziom 8  
    Mam pytanie lepiej kupić sprawdzonego Fergusona D-890 HX czy już tego nowszego D-990 HX? Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 16  
    Na stronie producenta http://www.ferguson-digital.eu znajduje się następujące zestawienie:

Ferguson D-990 HX jest pełnowymiarowym odtwarzaczem DVD pozwalającym oglądać filmy SD (avi, XviD), słuchać cyfrowej muzyki mp3, czy też prezentować zdjęcia JPEG w rozdzielczościach HD na ekranie TV. D-990 HX jest większy i lepiej wyposażony niż bliźniaczy model D-690. Oba modele posiadają tą samą platformę programową. Bogaty zestaw złącz audio-video pozwala podłączyć go do praktycznie każdego telewizora, a czytnik kart SD pozwoli w prosty i wygodny sposób prezentować zdjęcia. Model ten zawiera funkcje i możliwości znane z poprzednich modeli, a także nowe usprawnienia. Wizualnie model ten wyróżnia się odświeżoną, nowoczesną stylistyką. Spośród innych odtwarzaczy DVD dostępnych na rynku wyróżnia się najbardziej zaawansowaną obsługą napisów, a także unikalnymi funkcjami (np. przeglądarką plików tekstowych).
    1. Wyjście cyfrowe HDMI pozwala na łatwe połączenie przy pomocy jednego przewodu
    2. Zwiększenie rozmiaru wideo w celu uzyskania rozdzielczości 720p/1080i/1080p (FullHD)
    3. Złącze USB 2.0, czytnik kart – zdjęcia, muzyka, filmy prosto z pamięci USB lub karty SD
    4. Zaawansowana obsługa polskich napisów .txt .srt .sub .smi .ssa. Trzy rozmiary czcionki, itd.
    5. Wysokiej jakości analogowe i cyfrowe wyjścia audio i video
    6. Filmy: DVD, DVD+R/RW, DVD-R/RW, (S)VCD, XviD, pliki video
    7. Muzyka: CD, CD-R/RW, MP3, pliki audio
    8. Picture CD (JPEG)

Ferguson D-890 HX jest odtwarzaczem DVD pozwalającym oglądać filmy SD (avi, XviD), słuchać cyfrowej muzyki mp3, czy też prezentować zdjęcia JPEG w rozdzielczościach HD na ekranie TV. D-890 HX powstał na podstawie doświadczeń zebranych przy opracowywaniu poprzednich modeli. Przy jego tworzeniu uwzględniliśmy życzenia klientów tworząc jeszcze lepszy odtwarzacz multimedialny. Po swoim poprzedniku (D-880 HX) dziedziczy wszystkie jego zalety, dodatkowo wyposażono go w obsługę karaoke oraz więcej złącz audio-video. Wizualnie model ten wyróżnia się nowoczesną, lekką stylistyką.
    1. Wyjście cyfrowe HDMI pozwala na łatwe połączenie przy pomocy jednego przewodu
    2. Zwiększenie rozmiaru wideo w celu uzyskania rozdzielczości 720p/1080i/1080p (FullHD)
    3. Złącze USB 2.0 – zdjęcia, muzyka, filmy prosto z pamięci USB
    4. Funkcja Karaoke - możliwość podłączenia 2 mikrofonów
    5. Zaawansowana obsługa polskich napisów .txt .srt .sub .smi .ssa. Trzy rozmiary czcionki, itd.
    6. Wysokiej jakości analogowe i cyfrowe wyjścia audio i video
    7. Filmy: DVD, DVD+R/RW, DVD-R/RW, (S)VCD, XviD, pliki video
    8. Muzyka: CD, CD-R/RW, MP3, pliki audio
    9. Picture CD (JPEG)

I jak to się mówi "wybór należy do Ciebie"
    Funkcja karaoke jest ciekawa. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Od niedawna jestem użytkownikiem D-890 HX i jestem z niego zadowolony. Wizualnie mi się podoba - urządzenie i pilot. Ma to co potrzebuję: złącze USB 2.0 i wyjście HDMI.
    Co do różnic - z tego co zauważyłem, nie wdając się w szczegóły, że różnią się głównie tym że D-990 HX ma czytnik kart SD. Tylko co co płacić kilkadziesiąt złotych więcej skoro kartę SD można włożyć do czytnika USB (w efekcie otrzymując pandrive'a) i podłączyć do USB odtwarzacza? A czytnik można kupić za parę złotych (ok. 5zł z wysyłką na Allegro)(sam tak zrobiłem).
  • Poziom 12  
    Mam do Was pytanie - kupiłem odtwarzacz D-990 HX i po podłączeniu do zestawu głośników otrzymuje bardzo cichy dźwięk mimo tego że głos jest nastawiony na maxa. O co w tym może chodzić ? Czy ten odtwarzacz ma tak słaby wzmacniacz ?
  • Poziom 14  
    To ja już na tego fergusona D-990 HX wkur... się i nikomu nie polecam firmy ferguson.
    Po 2 latach i 2 miesiącach urzytkowania szlag go trafił. Elektronik stwierdził że soft w nim się wysypał.

To już drugie urzadzenie z rodziny FERGUSON które mnie zawiodło. Najpierw był to tuner sat już nie pamietam jaki model

A tak w nawiasie jakby ktoś posiadał soft do tego fergusona DVD D-990 HX to byłbym wdzieczny za podrzucenie