Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SUPER CHEETACH btak nadawania,nie świeci dioda TX

barti24 03 Jan 2011 10:26 2377 12
    barti24
    Level 11  
    Witam posiadam radyjko jak w temacie otóż przestał działać S-METR po rozkręceniu okazało się iż odlutował się kabelek po przylutowaniu zaczęło działać normalnie ale odlutował się następny (ten czarny na zdjęciu przylutowany do skrótu mocy) i dotknął do masy, przez moja nie uwagę.Postawiłem nośną i od tego czasu brak nadawania i nie świeci dioda TX.Radio było u mechanika ale rozłożył ręce i oddał po tygodniu czasu nie zrobione.Proszę forumowiczów o pomoc, dodam ze na tranzystor mocy i drivera dochodzi napięcie 13v.Z góry dzięki za pomoc.
    SUPER CHEETACH btak nadawania,nie świeci dioda TX SUPER CHEETACH btak nadawania,nie świeci dioda TX SUPER CHEETACH btak nadawania,nie świeci dioda TX
    barti24
    Level 11  
    Witam ponownie może ktoś ma gdzieś zachomikowany schemat do tego radia z napięciami?
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.
    barti24 wrote:
    Postawiłem nośną i od tego czasu brak nadawania i nie świeci dioda TX.

Jeżeli masz jakikolwiek multimetr i nie masz drżących rąk to powinieneś sprawdzić napięcia w tym radiu.

- przewód od gniazda do mikrofonu. W szczególności przewodzik wychodzący z wtyczki na pinie 3-cim (PTT)
    - wartości napięć na TR32 i TR33 (bez nadawania i w czasie nadawania)
    - napięcia stabilizatora na TR535

Pozdrawiam.
    barti24
    Level 11  
    Witam wymieniłem TR 36 tx wróciło lecz moc 0.5 w na tranzystorze c2166 prąd spoczynkowy 0,30 v tx 1,6 v na driverze spoczynkowy 0 tx 0,7v
    radio-service
    Level 35  
    barti24 wrote:
    Witam wymieniłem TR 36 tx wróciło lecz moc 0.5 w na tranzystorze c2166 prąd spoczynkowy 0,30 v tx 1,6 v na driverze spoczynkowy 0 tx 0,7v

A od kiedy prądy spoczynkowe mierzy się w woltach ?
    barti24
    Level 11  
    Przepraszam chodziło mi o napięcie na końcówce i driverze, przy TX i RX
    A może by winą to że wylutowałem ten układ od skrótu mocy widoczny na 1 zdjęciu i wlutowałem rezystory na swoje miejsce?
    SP5ANJ
    Witam.
    barti24 wrote:
    Przepraszam chodziło mi o napięcie na końcówce i driverze, przy TX i RX

O czym tu piszesz, bo ja również nie mogę tego pojąć.

Po wymianie TR36 masz teraz moc na wyjściu 0,5W w.cz. .
    Tylko, że na moim schemacie TR36 to przedwzmacniacz napięciowy m.cz. .

SUPER CHEETACH btak nadawania,nie świeci dioda TX

Pozdrawiam.
    barti24
    Level 11  
    Witam po wymianie TR 36 radio ma znów tor TX jest on koło wtyku mikrofonowego na samym dole płyty,tylko że radio nadaje z mocą 0,5w mierzone na sztucznym obciążeniu. A to napięcie na driverze mierzone multimetrem ponieważ nie mam sondy w.cz. Pozdrawiam
    SP5ANJ
    barti24 wrote:
    Witam po wymianie TR 36 radio ma znów tor TX jest on koło wtyku mikrofonowego na samym dole płyty,tylko że radio nadaje z mocą 0,5w mierzone na sztucznym obciążeniu.

Ten tranzystor TR36 NIE ma nic wspólnego z mocą nadajnika. :!:
    Quote:
    A to napięcie na driverze mierzone multimetrem ponieważ nie mam sondy w.cz.

PODDAJĘ się, bo zaraz napiszesz, że możesz wykonać pomiary za pomocą żaróweczki. :D

Z mojej strony, podpowiedzi w tym temacie - zakończyłem.

Pozdrawiam.
    barti24
    Level 11  
    U mnie na płycie ten tranzystor jest tak oznaczony TR 36 jeszcze nie oślepłem i czemu zakładasz że zaraz zacznę pisać o żaróweczce.Trochę wyrozumiałości
    radio-service
    Level 35  
    Wracając do sprawy , sprawdź TR535 jak mówił SP5ANJ . Ja osobiście , dla świętego spokoju , sprawdził bym jeszcze TR544 .
    barti24
    Level 11  
    Ten schemat to jakby trochę nie pasował u mnie na płycie 2sa473 to TR 41 zielony tranzystor przykręcony z boku i napięcia na nim B-13,4 C-8,4 E-12,3 oznaczenia TR 535 nie ma w ogóle na płycie. Mam ten sam schemat i do niego jest dołączony manual i zdjęcie do Super Cheetach MKI a ja mam MKII.Pozdrawiam