Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa baterii Makita BL1830, 18 V Li-ion, reset błędu

bodzioprinceinteria.pl 13 Sty 2012 22:02 122494 37
    bodzioprinceinteria.pl
    Poziom 9  
    wigor11 napisał:
    Witam.
    Ogniwa w pakiecie BL 1830 są zabezpieczone elektroniką i nie wolno ich używać bez niej, bo grozi to eksplozją lub pożarem.
    Zbudowałem programator do zawartego w nich procesora tj.:MC68HC908JK3
    i próbowałem odczytać pamięć, niestety otrzymałem komunikat "68HC08 Device is responded properly, but ROM is SECURE. Specify security bytes or select IGNORE".
    Nie da się zatem porównać pamięci z działającego pakietu z pamięcią z niedziałającego pakietu. Potrzebny jest wsad działającego pakietu do zaprogramowania procka, bądź znajomość "security bytes". Czy ktoś posiada jedno lub drugie?
    Pozdrawiam

Czyli co, potrzebujesz sprawną baterie?

Jeśli tak, to kup na Allegro używkę i jak opanujesz system kasowania błędu, to

zarobisz niezłą kasę, a ja będę twoim pierwszym klientem bo mam 2 zepsute.

Pozdrawiam.

Byłem, poprawiłem błędną pisownię. Na przyszłość proszę uważniej pisać. Regulamin pkt 3.1.13. /Olek II/
  • Relpol przekaźniki
    rroobbaall
    Poziom 10  
    Cześć
    Ja mam ten sam problem, mamy z kumplem ok 3-4 popsute aku chętnie komuś zapłacimy z naprawienie ich:).
  • Relpol przekaźniki
    sq3hmn
    Poziom 10  
    Cześć!
    Sam rozważam zakup całego zestawu elektronarzędzi akumulatorowych i dlatego mam pytanie do kogoś kto się interesował akumulatorami.
    Czy jakakolwiek elektronika blokująca, nadzorująca jest w samym narzędziu?! W ładowarce to wiem, w akumulatorze to wiem, ale czy w samej wkrętarce czy pile jest jakaś elektronika - i nie mówię tu o elektronice zabezpieczającej przed nadmiernym rozładowaniem.

Pozdrawiam i proszę o pomoc
    bodzioprinceinteria.pl
    Poziom 9  
    A co ty, w narzędziach nie ma żadnej blokady?, będą działać nawet na prostowniku, ale słabo kręcą wtedy, potrzebują sporo prądu.

Byłem, poprawiłem. /Olek II/

Wziąłem sie na sposób i ładuje baterie ładowarką na 18 v od starej wkretarki chyba einhela,
    baterie sie nie grzeja i dobrze doładowuja ale mam problem bo po godzinie bateria sa naładowane do 20 v tak jak z oryginalnej ładowarki ale musze ręcznie rozłaczac ładowanie.
    w ładowarce jest cały układ rozłaczajacy tylko potrzebuje urzadzenie ktore przy ok 20 V rozłaczy przekaźnik ładowarki.

kto by się podjął zrobienia takiego prostego układu ? Naprawa baterii Makita BL1830, 18 V Li-ion, reset błędu Naprawa baterii Makita BL1830, 18 V Li-ion, reset błędu Naprawa baterii Makita BL1830, 18 V Li-ion, reset błędu

JEST TANI SPOSÓB NA TE BATERIE.
    Wystarczy kupić za ok. 30 zł zasilacz do laptopa który daje ponad 20 V.
    Wyzucamy cały badziew z org. ładowarki i stawiany d o środka zasilacz.
    trzeba także kupić amperomierz z voltmierzem za ok 20 zł.
    Jak bat rozładowania do 15 v to ładuje prądem ok. 4 A i trwa to do godz.
    system elektroniczny w zasilaczu sam wszystko reguluje.
    Używam tego juz rok i działa pięknie.
    Nie niszczy baterii dużym prądem jak oryginalna ( 9A).
    Można śmiało zostawić ładowanie na 2 dni, elektronika w zasilaczu rozłaczac jak osiągnie ponad 20 V.
    .
    Ładuje dobre i uszkodzone baterie.
    Wystarczy ze ogniwa są sprawne.

Naprawa baterii Makita BL1830, 18 V Li-ion, reset błędu Naprawa baterii Makita BL1830, 18 V Li-ion, reset błędu Naprawa baterii Makita BL1830, 18 V Li-ion, reset błędu Naprawa baterii Makita BL1830, 18 V Li-ion, reset błędu Naprawa baterii Makita BL1830, 18 V Li-ion, reset błędu
    Kill2005
    Poziom 11  
    To co w takim razie lepsze i tańsze do tego typu urządzeń będą ogniwa Ni-Cd ?
    Adam D
    Poziom 13  
    Witam
    Widzę tu koledzy rozważają tematy zasilania wkrętarek zasilaczami.
    To nieekonomiczne (duże prądy przy pełnym obciążeniu szczególnie z udarem).
    Ogniwa NiCd NiMh to inna kategoria(1.2v/cell inne ładowarki i.. gabaryty).
    Mam pytanie, czy komuś się udało coś zdziałać z tymi pakietami Makity BL... ukł. MC908JK3E (jakiś sprawdzony interface, programik, wsad...)???
    Baardzo mnie to interesuje.
    lektor_
    Poziom 9  
    Witam dołączę się do tematu posiadam wkrętarkę Cordless Impact Driver BTD130F bateria 14,4v li-ion BL1430. Rok temu jakiś przyjemniaczek podprowadził mi na robocię ładowarkę z baterią :( traf chciał że walał się tam zasilacz do routera 12v 1,0a podłączyłem na chama plus do + i minus do - i ładuję tak tą baterię już rok (czas ładowania 80 min) wszystko działa nie mam z nią żadnego problemu.
    W UK cena zestawu 2 baterie ładowarka impact drill to 250 Ł czyli dwa dni pracy nikt za bardzo nie wnika w naprawę baterii :)
    Robterminator1
    Poziom 1  
    Zmien ladowarke na starszy typ dewalt albo bosch i mozesz ladowac jaki kolwiek typ baterji po malej demornizacji bez wydawania pieniedzy