Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM T40p - uszkodzona matryca Samsung LTN141P4-L02

03 Sty 2011 15:08 1662 4
  • Poziom 13  
    Witam, mam problem ze znalezieniem matrycy Samsung LTN141P4-L02 do notebooka IBM T40p. W serwisie aukcyjnym można znaleść matryce LTN141P4, ale o innym sufiksie L01, L04 lub L05. I pytanie do kolegów mających wiedze w tym temacie: Czy można zastosować którąś z tych matryc zamiast oryginalnej bez przeróbek, ani narażenia sie na uszkodzenie pozostałych podzespołów komputera?
    Ze zdjęć które oglądałem matryca -L05 ma nieco inną wtyczkę do świetlówki, ale czy to jedyna różnica?

Dzięki za wszelkie informacje. Pozdrawiam
    Heniek
  • Poziom 13  
    Z tego co sie dowiedziałem podłączenie matrycy L01 powoduje uszkodzenie notebooka. Na temat kompatybilności innych nie udało mi się uzyskać informacji. Więc musze polować na L02.

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Mam podobną potrzebę.
    Pytałem u sprzedawcy czym się różnią LTN141P4-L02 od LTN141P4-L05.
    Powiedział że matryce różnią się i rozmiarem i wtyczką. Matryca LTN141P4-L05 ma nie tylko inna wtyczkę (nie symetryczna) ale i rozdzielczość oraz wielkość (bardziej kwadratowa).

Swoją drogą z tą rozdzielczością to jakiś dziwny fragment wypowiedzi.

Wygląda na to że trzeba polować dokładnie na LTN141P4-L02. A już myślałem że w prosty sposób zrobię upgrade rozdzielczości.
  • Poziom 22  
    Obydwa modele tej matrycy to SXGA+ (1400x1050) więc jeśli się różnią to tylko mocowaniem lub wtyczką
  • Poziom 13  
    Wydaje mi sie że sprzedawca coś bredził z tymi wymiarami, zresztą to można w prosty sposób sprawdzić.
    Gorzej, natomiast jest ze sprawdzeniem funkcji poszczególnych pinów na wtyku. Niestety wszystkie mają podłączenie 30 pinowe na identycznym gnieździe. Z tego co wyczytałem producenci stosują różne tasiemki łączące do różnych typów matryc z tym samym wtykiem, z czego można wnioskować, że funkcjonalnośc pinów w matrycach się nie pokrywa....

Mnie się udało kupić już właściwą L02, tyle że przyszła zupełnie inna, co mnie bardzo znerwicowało. Odesłałem spowrotem sprzedawca się zarzekał że pomyłka przy pakowaniu.... zobaczymy.