Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalne sterowanie ZDS-1K - niewystarczający zasięg pilotów

silut 03 Sty 2011 16:09 1379 1
  • #1 03 Sty 2011 16:09
    silut
    Poziom 16  

Witam, potrzebuje jakiegoś pomysłu jak rozwiązać mój problem. Mianowicie kupiłem zdalne sterowanie jak w temacie, może się pospieszyłem, ale miało mi wystarczyć do otwierania drzwi garażowych. Producent, instrukcja na pudełku podawała że zasięg sterowania wynosi do 100m, ja nawet nie mam 100cm. Na podobnym temacie tylko sterowanie dwu kanałowe koledzy piszą że układ jest bardzo wrażliwy na zakłócenia, więc na teraz cały układ zasilany jest z akumulatora 12V więc moim zdaniem zakłóceń od zasilania nie ma. Zasięg moich pilotów kończy się jakieś 10 cm za końcem anteny czyli 30cm od odbiornika. Czy macie jakieś pomysły dlaczego tak jest? Da się to jakoś poprawić do 20m, tylko tyle potrzebuje.

1 1
  • #2 03 Maj 2011 09:30
    19gazda62
    Poziom 9  

jeśli masz centralkę od pilotów umieszczoną w połowie garażu to przedłuż sobie kable i umieść tak centralkę aby kabel (antena) wystawała na zewnątrz z przodu garażu. takim sposobem zwiększysz sobie zasięg nawet o 40metrów. jak mam zamontowany do domofonu. na początku nie chciało mi łapać z pod drzwi na 1 piętro. ale jak zamontowałem centralkę przy oknie nad klatką to zasięg mi się zwiększył i z naprzeciwka od znajomego mogę otwierać domofon.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo