Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłaczyć telewizor do komputera

marcin10_19 03 Sty 2011 18:27 5609 8
  • #1 03 Sty 2011 18:27
    marcin10_19
    Poziom 10  

Witam
    Wiem że tematów było już dużo ale nie mogę sklecić w całość jak to podłączyć, więc mam nadzieję że mi pomożecie.
    Chciałbym podłączyć telewizor do komputera aby oglądać filmy na większym ekranie, jednak nie do końca wiem jak to zrobić.
    Mam kartę graficzną Ati Radeon x1950 pro, przystosowaną do TV, miałem do niej taki kabel KABEL z wyjsciem s-vid. Telewizor to samsung ck - 533 cn - jest to jeden ze starszych telewizorów ale ma z tyłu dwa wejścia euro. Co muszę do tego kabla od karty dokupić aby podłączyć z telewizorem i oglądać obraz na telewizorze?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Marcin

0 8
  • #2 03 Sty 2011 18:35
    Qcinski
    Poziom 15  

Kabel Euro<->S-Video. Od 10 zł na znanym serwisie aukcyjnym.

0
  • #3 03 Sty 2011 19:02
    + + + jesus + + +
    Poziom 11  

Możesz też nabyć taką śmieszną przejściówkę s-video -> chinch. Ja co prawda do telewizora miałem przejściówkę z euro na chinche, bo i taka będzie potrzebna, więc jeśli masz coś takiego to możesz wziąć pod uwagę też takie wyjście z sytuacji. Ja wolałem to rozwiązać w ten sposób bo akurat miałem tv z chinchami z przodu, więc było wygodniej.

0
  • #4 03 Sty 2011 19:16
    marcin10_19
    Poziom 10  

ok a jeśli chodzi o dzwięk to jak z tym będzie? Np jakbym chciał aby głos był odtwarzany przez głośniki TV? Znalazłem na aukcji kabel KABEL S-VIDEO/AUDIO -----> EURO, jak musiał bym to podłączyć?

0
  • #5 03 Sty 2011 19:17
    Qcinski
    Poziom 15  

Taki kabel ma zwykle obok s-video złącze minijack, więc nie powinno być problemów z dźwiękiem

0
  • #6 03 Sty 2011 19:17
    Lukaszek_69
    Poziom 13  

Kabel od dźwięku po prostu do karty dźwiękowej tak jak zwykłe głośniki.

0
  • #7 03 Sty 2011 19:27
    RoStER
    Poziom 30  

Lukaszek_69 napisał:

OK mam rozumieć że jego telewizor ma kartę dźwiękową z komputera :)

0
  • #8 03 Sty 2011 19:42
    Lukaszek_69
    Poziom 13  

RoStER napisał:
    Lukaszek_69 napisał:

OK mam rozumieć że jego telewizor ma kartę dźwiękową z komputera :)

Drogi RoStERze:
    Cytat:
    Znalazłem na aukcji kabel KABEL S-VIDEO/AUDIO -----> EURO, jak musiał bym to podłączyć?

Samo to wystarczy żeby domyślić się o co tu chodzi:D

Natomiast nie rozumiem o co Ci chodzi z tą kartą dźwiękową, wyjście audio z komputera(właśnie to do którego możesz sobie podpiąć głośniki słuchawki itp) jest przecież zwykłym wyjściem analogowym. Nie wiem czy zauważyłeś jak działa najzwyklejszy kabel EURO<->4x CHINCH, posiada dwa wejścia i dwa wyjścia, dla dźwięku i obrazu.

0
  • #9 07 Sty 2011 09:42
    marcin10_19
    Poziom 10  

A mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie mam dwa wejscia euro przy telewizorze tylko jedno działa poprawnie bo przy drugim nie odtwarza dzwieku. Mam dekoder neostrady z tylu dekodera sa dwa wejscia euro, czy moge kabel ktory bedzie szedl od komputera podpiac do dekodera neostrady i ogladac obraz na telewizorze czy nie da sie tak zrobic? Czy konieczne jest kupno rozdzielacza euro?
    DEKODER

0