Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez GLI wymiana silnika

03 Sty 2011 19:37 3520 16
  • Poziom 9  
    Witam posiadam poloneza z 97r GLI Abimex ostatnio kupiłem nowy silnik do poldka na dotarciu (okazja) tyle że ten silnik jest GLE i zauważyłem że nie ma czujnika polożenia wału. Czy ktoś wie czy się będzie dało zainstalować ten czujnik w drugim silniku i czy nie będę miał więcej problemów i niespodzianek???
  • Moderator Samochody
    Pewnie że będziesz miał. GLE to gaźnikowiec - kolektor ssący nie pasuje z tego co pamiętam, zbędny aparat zapłonowy i pompka paliwa.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Do tego gaźnikowego silnika przekręcasz obudowę paska rozrządu z wersji wtryskowej razem z kołami na których pracuje pasek rozrządu( w zasadzie te jedno większe oraz te na które mocuje się pasek klinowy), w każdym razie te z takimi wycięciami (wycięcia są po to aby czujnik mógł zliczać impulsy), następnie musisz wyciągnąć odkręcić z bloku pompę paliwa, aparat zapłonowy i zaślepić pozostałe po nich otwory tymi blaszkami jakie masz w swojej wersji wtryskowej, następnie zmienić kolektor dolotowy, oraz obudowę termostatu( w wersji wtryskowej nie ma tam jednego wężyka) i to wszystko.
  • Użytkownik obserwowany
    Właśnie ta obudowa rozrządu z simeringiem wału :) .
  • Poziom 21  
    Wałki rozrządu są inne. Gle na wałku od gli nie chodzi, w drugą stronę nie wiem.
  • Poziom 9  
    Dzięki wielkie w razie problemów będę znów pisać.
  • Moderator Samochody
    omegolotC30NE napisał:
    Wałki rozrządu są inne. Gle na wałku od gli nie chodzi, w drugą stronę nie wiem.

Bo nie ma napędu pompki paliwa - krzywki.
  • Poziom 21  
    Cytat:

To żart?

Fazy ma inne. Jeśli dobrze pamiętam, mimośród napędzający pompkę jest.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    omegolotC30NE napisał:
    Cytat:

To żart?

Fazy ma inne. Jeśli dobrze pamiętam, mimośród napędzający pompkę jest.

To jest właśnie żart. Bo mimośród nawet jeśli jest, to nie obrobiony. Silnik jest ten sam, różni się tylko osprzętem - GLE to gaźnik, GLI wtrysk jednopunktowy. Inne fazy rozrządu miała seria z bitą na wałku literą "W". Są jeszcze minimalne różnice w wysokości krzywek pomiędzy GLI i GSI. Generalnie - jeśli będzie pasował kolektor ssący do głowicy ( bo w któraś była lekko inna), to przełożyć obudowę rozrządu, żeby było gdzie zamocować czujnik wału, przełożyć koło foniczne, zaślepić dziury po aparacie zapłonowym i pompce paliwa i powinno jeździć. No i chyba obudowa termostatu jeszcze. I jeszcze jedna rzecz - może nie być w bloku otworów do mocowania pompy wspomagania jeśli masz.
  • Poziom 31  
    Spokojnie kolega zrobi przekładke największym problemem jest jak pisał poprzednik pompa wspomagania kierownicy(jeżeli oczywiście występuje)
  • Poziom 9  
    Mój polonez nie ma wspomagania i nie będę miał z tym problemów. Kolektor dolotowy ze starego silnika wygląda że będzie pasować do głowicy więc pozostaje tylko obudowa rozrządu z kołami i czujnik wału. Silnik będę przekładać dopiero wiosną chciałem się tylko zorientować co i jak. Dzięki za zainteresowanie. Po robocie napiszę jak poszło.
  • Poziom 9  
    Witam wczoraj wymieniłem silnik: przełożyłem obudowę rozrządu i koło foniczne, zaślepiłem dziury po pompce paliwa i aparacie zapłonowym z blaszkami z wersji wtryskowej, obudowę termostatu bo była troszkę inna (jeden wężyk więcej) przerzuciłem kolektor ssący. Po zamontowaniu silnika w samochodzie odpalił na dotyk. Dzięki za pomoc. Jak widać z silnika GLE można zrobić GLI :) a jeszcze jedno silnik Brzytwa :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Powinno podejść, ale nie wiem czy gsi niema trochę zmodernizowanej głowicy, przy kolektorze ssącym, jeśli już to możesz kupić gli gle, ale głowicę musiałbyś przerzucić ze swojego gsi i to w zasadzie było by wszystko.
  • Poziom 27  
    Głowice GLI i MPI/GSI bankowo są inne.
  • Użytkownik usunął konto