Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralko-suszarki Bosch WFT5010-pstryka programator

mamu 22 Lip 2005 14:14 14831 75
    mamu
    Poziom 11  
    ... no to chyba troche roboty jest z wyjeciem tej grzalki ... a trzeba to zrobic zdejmujac tylna obudowe czy od gory wystarczy ? (sam nie wiem gdzie ta grzalka moglaby byc) ...co do szumu to jest taki nierownomierny jakby cos jednak bylo w srodku ...oczywiscie mowie teraz o szumie ktory robil sie gdy recznie krecilem bebnem
    ...co do lozysk to moze i jest w tym cos bo od czasu do czasu (raz na 5-10 pran) zona wyciaga ubrania z takimi szarymi smugami szerokosci okolo kilkumilimetrow
  • TermopastyTermopasty
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Paw_el

Specjalista AGD
    mamu napisał:
    ... no to chyba troche roboty jest z wyjeciem tej grzalki ... a trzeba to zrobic zdejmujac tylna obudowe czy od gory wystarczy ? (sam nie wiem gdzie ta grzalka moglaby byc) ...co do szumu to jest taki nierownomierny jakby cos jednak bylo w srodku ...oczywiscie mowie teraz o szumie ktory robil się gdy recznie krecilem bebnem
    ...co do lozysk to moze i jest w tym cos bo od czasu do czasu (raz na 5-10 pran) zona wyciaga ubrania z takimi szarymi smugami szerokosci okolo kilkumilimetrow

Witam.
    Zajrzyj na PW może coś Ci pomoże załącznik.
  • TermopastyTermopasty
    mamu
    Poziom 11  
    ... dzieki za zalacznik wlasnie sciagam
    ... troche nie odpowiadalem bo bylem na urlopie ale przypatrzylem sie ostanio pracy mojej pralki i zauwazylem ze w czasie prania przy obrocie w lewa strone dochodzi dziwny odglos ...tak jakby jakis kawalek blachy lub cos odbijalo sie od obudowy ...w druga strone jest elegancki terkotek
    ... no i druga rzecz to przyuwazylem rowniez skad dochodzi odglos przy maksymalnym wirowaniu (przy zmniejszeniu wirowania dziala w miare dobrze) ...tak wiec odglos takiego glosnego terkotania dochodzi z okolicy silnika
    ... no nic przyjrze sie jeszcze przeslanemu schematowi i moze zadzialam

.. no i na razie jakos prala z tymi wadami i nie za bardzo mialem czas cos z tym zrobic ... ale niestety wczoraj zaczela mi stawac w polowie prania i ... zadzialem wedlug wczesniejszych rad skryna zmostkowalem kabelki przy blokadze i dziala elegancko (ciekawe jak dlugo :D)
    ...niestety dalej nie wiem co moze byc przyczyna tego glosnego terkoklapania przy wirowaniu na wysokich obrotach (teraz wlaczam przycisk i tylko tak piore) ...jakby ktos cos wiedzial to prosilbym o pomoc

... w koncu sie do niej dobralem i jest tam taki plastik nad silnikiem ktory sie ledwo trzymal wiec wlozlem szmate miedzy beben a ten plastik i poki co jest OK ... nie wiem czy to przez to ale po dobrym wypoziomowaniu troche za bardzo tanczy wiec chyba sprobuje ten plastik zdemontowac
    adass
    Poziom 25  
    Witam . Cały cykl prania idze normalnie tylko na koniec przechodzi na tak zwany ,,uśmieszek,, i tak kraci raz w jedną raz w drugą ok 15 min i przechodzi na koniec prania zieloną led i tu problem : kręci tak samo jak na ,,uśmieszku ,, i buczy pompka i się grzeje aż do spalenia juz spaliła mi dwie pompki . Programator sprawdzałem niby dobry .
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    adass
    Poziom 25  
    Pompka jest oryginał druga nie zdążyla sie spalić bo wyłączyłem . Pompka działa ok pompuje wode dobrze . Całe pranie pracuje poprawnie tylko na koniec jak juz zielona led pulsuje to bęben pokręca się tak jak na ,,uśmieszku ,, a pompka zacznie cały czas buczeć (ale sie nie kręci wtedy) i czuć swąd i jest bardzo gorąca cewka pompki . ( niewiem jakie jest napięcie w tym czasie na cewce ). hm... i niewiem gdzie szukać usterki .
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    adass
    Poziom 25  
    Krótko mówiąc w panelu wymieniłem triak TLC386S mimo że ten co był KT206 to napozór był dobry i pierwszy test wypadł poprawnie .

Moze 5 lat temu ten właśnie triak miał zwarcie i świecił czerwony led od suszarki wstawiłem czeski KT206 bo niemiałem innego i tak chodziło aż spaliło jedną pompke drugą i trzecią omało . Wniosek: że ten KT206 się jakoś wzbudzał na koniec prania i podawał nie pełne napięcie (połówki) i paliło pompki.

Narazie stara pierze zadowolona ciekawe jak długo :D . Dzięki.
    adass
    Poziom 25  
    Jeszcze jedna sprawa w tej pralce niewiem czy tak ma być : nie odwirowuje (krótko) po praniu tylko zaraz pobiera wode i między płukaniami też chyba powinna odwirować lekko ale jak już przejdzie na odwirowanie końcowe to odwiruje prawidłowo. Czy to jest prawidłowy cykl ?
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    adass
    Poziom 25  
    Przemierzyłem programator niby dobry styki stykają prawidłowo . Może w module (dolnym) jest coś nie tak ? Już nie mam pomysłu . Po praniu wypompuje wode i zaraz nabiera do płukania ( powinna chyba odwirować troche) a wiruje na samym końcu wydaje mi się że krócej jak dawniej temu ok 2 min. Powinna chyba wirować ok 4 min.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    sobota1
    Poziom 1  
    witam wszystkich.....:)niedawno zostałem uszczesliwiony taka praleczka.mam podobne problemy z ktorymi sie spotkaliscie.....mam tez inny problem ....nie posiadam instrukcji obslugi od tej pralki....szukalem na necie lecz nic z tego...jezeli ktos bylby tak uprzejmy i udostepnil by mi w formie pliku lub "ksiazki" to bylbym wdzieczny...jezeli bedzie to odplatnie to jestem w stanie wniesc taka oplate.pozdrawiam wszystkich dziekuje za pomoc... moje gg to 9489908