Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z przepływowym ogrzewaczem OSKAR OP-5c

03 Sty 2011 20:38 2550 3
 • Poziom 9  
  Problem jest bardzo dziwny.
  W miarę używania urządzenia (3 lata) jego wydajność spadała, w tej chwili jest w stanie ledwo co złamać wodę. Ogrzewacz jest zamontowany w kuchni, używany głównie do umycia rąk, czy opłukania jakichś naczyń nie mieszczących się w zmywarce. Od strony elektrycznej wszystko jest w porządku, sterownie ok, czujniki sprawne, wył. ciśnieniowy sprawny, wszystkie grzałki (3szt) mają zasilanie, przejście na grzałkach jest (dokładnej oporności nie sprawdziłem, siadła bateria w mierniku). Już zacząłem się zastanawiać czy istnieje możliwość iż grzałki uległy zakamienieniu i stąd tak mała wydajność urządzenia.
  Może ktoś z kolegów spotkał się z podobnym problemem ?

  Proszę usunąć z tematu nieregulaminowe słowo!
  mod.serwisant73
 • Poziom 14  
  Witam , miałem taką samą sytuacje z swoim podgrzewaczem wszystko było ok a nie grzał , po prostu nagrzewnica w tym podgrzewaczu zakamieniała od twardej wody, co za tym idzie słabe podgrzewanie wody pozdrawiam.
 • Poziom 10  
  rafik@ napisał:
  Witam , miałem taką samą sytuacje z swoim podgrzewaczem wszystko było ok a nie grzał , po prostu nagrzewnica w tym podgrzewaczu zakamieniała od twardej wody, co za tym idzie słabe podgrzewanie wody pozdrawiam.  jak wyczyściłeś tą grzałkę?
 • Poziom 1  
  To raczej nie kamień. Prawdopodobnie membrana do wymiany.