Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer estradowy na B&C

RaStol 03 Sty 2011 21:25 13188 25
  • Subwoofer estradowy na B&C

Witam.
    Chciałbym pochwalić się swoją konstrukcją. Pomysł co prawda zapożyczony od Kapitana Planeta, który zainspirował mnie swoim przepięknym projektem. Pomyślałem, że sam wykonam coś podobnego.
    Skrzynia wykonana z płyty wiórowej 18mm, w środku posiada wzmocnienia. Klejona, klejem do drewna i kołkowana. Płyty docięte na wymiar w Castoramie, reszta prac wykonywana w większości frezarką.
    Kolumna została oddana do lakiernika, który pomalował ją natryskowo czymś w stylu nitromalu (nie wiem dokładnie jaka to powłoka), wykończenie na połysk. Wszystkie narożniki i uchwyty metalowe, ze względu na wytrzymałość i styl. Póki co brak siatki ochronnej i "serca" całego subwoofera- głośnika(B&C 15PS100), jednak niebawem postaram się go zamówić. Do zdjęć tymczasowo zastosowałem inny przetwornik. Cóż tu więcej pisać, ta paczka to już nie nowość na forum, jednak postanowiłem wrzucić parę fotek.
    Zapomniałem dodać, że to moja pierwsza estradowa konstrukcja.
    Życzę miłych oględzin :) Pozdrawiam.

Subwoofer estradowy na B&C Subwoofer estradowy na B&C Subwoofer estradowy na B&C

Subwoofer estradowy na B&C Subwoofer estradowy na B&C Subwoofer estradowy na B&C

Subwoofer estradowy na B&C Subwoofer estradowy na B&C

Fajne!
  • #2 03 Sty 2011 22:35
    Dreamer93
    Poziom 14  

Ten napis z boku B&C to twoja robota? Paczka całkiem spoko, widać pracę w nią włożoną. Profesjonalna robota, lakiernik, dokładne docinanie, wszystko wygląda cacy.
    Ile kosztowały Cię wizyty u lakiernika i docinanie?

• #3 03 Sty 2011 22:43
    RaStol
    Poziom 18  

Tak jak wcześniej pisałem większość prac wykonana frezarką ręczną, również napis. Ogólnie kosztorys przedstawia się następująco:
    płyty z docięciem 50zł
    klej, kołki, szpachla 40zł
    uchwyty i narożniki 70zł
    malowanie 80zł
    śruby malowane 10zł
    mnóstwo pracy i czasu.

• #4 04 Sty 2011 00:20
    pipałosia
    Poziom 25  

Co będzie napędzało to urządzonko?. Sam planujesz wykonać czy będziesz się bazował na jakimś kicie?.

• #5 04 Sty 2011 14:04
    edenlubawa
    Poziom 15  

Mógłbyś powiedzieć w jaki sposób wykonałeś ten napis za pomocą frezarki??

• #6 04 Sty 2011 14:09
    Dreamer93
    Poziom 14  

edenlubawa napisał:

Zapewne odrysował od czegoś napis, ustawił głębokość frezu i dalej poszło.

• #7 04 Sty 2011 14:29
    DDN
    Poziom 31  

Niezła robota nie dość że przetwornik klasowy to obudowa "cacy" jeszcze jeden do pary i będzie akurat,no chyba że nie planujesz?

• #8 04 Sty 2011 16:25
    edenlubawa
    Poziom 15  

Dreamer93 napisał:
    edenlubawa napisał:

Wzornikiem był jedynie odrysowany napis?? bez żadnych szablonów??

• #9 04 Sty 2011 16:40
    Dreamer93
    Poziom 14  

edenlubawa napisał:
    Dreamer93 napisał:
    edenlubawa napisał:

Wzornikiem był jedynie odrysowany napis?? bez żadnych szablonów??

Nie wiem, zakładam tak ale możliwe. Poczekajmy na wykonawce.

• #10 04 Sty 2011 18:17
    themichal
    Poziom 17  

Ja bym zrobił taki bajer, wyciąć z blachy tak grubej jak napis ten napis, pomalować go np na pomarańczowo i wkleić go w miejsce napisu.

• #11 04 Sty 2011 19:02
    RaStol
    Poziom 18  

Witam.
    Widzę duże zainteresowanie napisem :)
    Najpierw wybrałem odpowiednią czcionkę, następnie każdą z liter wydrukowałem na osobnym arkuszu papieru kredowego (drukarka laserowa), później wyciąłem litery tak by został szablon. Po ułożeniu szablonu na płycie (jeszcze przed klejeniem) odmalowałem go sprayem, w efekcie na arkuszu płyty miałem czarny napis. Później wszystko powoli frezowane frezarką ręczną ustawioną na ok. 2mm penetracji. Prowadnice przystawiałem tylko do lewej części literki "B". To bardzo żmudna robota.
    Czym planuję napędzić? Raczej nie podejmę się robienia końcówki o mocy ok. 600W. Z gotowych produktów myślę, że ADS lx1100 będzie odpowiedni.
    Jeśli znajdę trochę czasu dorobię 2 takie paczki obite kocem a tą sprzedam. Pozdrawiam i dziękuję za komentarze.

• #12 04 Sty 2011 19:25
    edenlubawa
    Poziom 15  

RaStol napisał:
    Witam.
    Widzę duże zainteresowanie napisem :)
    Najpierw wybrałem odpowiednią czcionkę, następnie każdą z liter wydrukowałem na osobnym arkuszu papieru kredowego (drukarka laserowa), później wyciąłem litery tak by został szablon. Po ułożeniu szablonu na płycie (jeszcze przed klejeniem) odmalowałem go sprayem, w efekcie na arkuszu płyty miałem czarny napis. Później wszystko powoli frezowane frezarką ręczną ustawioną na ok. 2mm penetracji. Prowadnice przystawiałem tylko do lewej części literki "B". To bardzo żmudna robota.
    Czym planuję napędzić? Raczej nie podejmę się robienia końcówki o mocy ok. 600W. Z gotowych produktów myślę, że ADS lx1100 będzie odpowiedni.
    Jeśli znajdę trochę czasu dorobię 2 takie paczki obite kocem a tą sprzedam. Pozdrawiam i dziękuję za komentarze.

Aha czyli żadnych wzorników ani "modełek" tylko ręka mistrza;)

Choć budowa takiego wzmacniacza 600W to mogło by być niezłe wyzwanie

Pozdrawiam

• #13 06 Sty 2011 13:31
    Qelan
    Poziom 9  

Bardzo ładne wykonanie... jednak nie podoba mi się front tego subwoofera, myślę że siatka odegrała by tu duże znaczenie zabezpieczające jak i estetyczne :)

• #14 06 Sty 2011 22:49
    kapitan planeta
    Poziom 28  

witam
    Ciesze sie ze moje publikacje i porady byly dla ciebie przydatne, jak widze poszedles techniką jaka proponowalem no i jak widac pierwszy twór i od razu jest poziom ''advance''

Chyba nie mielismy wczesniej przyjemnosci pogadac... A szkoda bo po ponad roku korzystania z tej paczki zaproponował bym ci kilka istotnych udoskonalen konstrukcyjnych ktore udalo sie odkryc dopiero ''w praniu''

A własnie... srzedaje na dniach swoje głosniki 15ps100 oraz wszystkie wzmacniacze jakie mam... Wiem ze bedziesz mial problem z dostaniem tych glosnikow i może zamiast wydac 800 zl kupil bys ode mnie za ułamek tego a głosniki sa jeszcze na gwarancji i w stanie perfekcyjnym... Wzmacniacze tez oddam za mniej niz połowe ceny sklepowej a jest to swieży sprzet i prawie nie używany bo grywam bardzo żadko i tylko prywatnie, sporo możesz oszczedzic ( pw)

Ale paczke jak na niby pierwszy raz na prawde nieźle wykonałes, ale zakladam że jakieś doświadczenie z podobnym fachem było na pewno bo inaczej nie siegnał bys po frewarke przy tym narzedziu juz trzeba utmiec myslec technicznie ... Co do frezowania napisow odrecznie to potwierdzam ze jest to bardzo ciezka robota wrecz koszmarna no i chwila nieuwagi i wszystko stracone ale mam kilka nowych patentów jak wykonac napisy łatwo i tak samo pieknie jak na cnc znajde sek to założe temat o tym.

• #15 07 Sty 2011 11:15
    RaStol
    Poziom 18  

kapitan planeta napisał:
    witam
    Ciesze sie ze moje publikacje i porady byly dla ciebie przydatne, jak widze poszedles techniką jaka proponowalem no i jak widac pierwszy twór i od razu jest poziom ''advance''

my chyba nie mielismy wczesniej przyjemnosci pogadac... Szkoda ze nie zagadales wczesniej bo po ponad roku korzystania z tej paczki zaproponował bym ci kilka istotnych udoskonalen konstrukcyjnych ktore udalo sie odkryc ''w praniu''

no i srzedaje na dniach swoje głosniki 15ps100 oraz wszystkie wzmacniacze... Wiem ze bedziesz mial problem z dostaniem tych glosnikow i zamiast bulic 800 zl bys kupil odemnie za ułamek tego i jeszcze na gwarancji... Wzmacniacze tez oddam za mniej niz połowe ceny sklepowej a jest to swieży sprzet i prawie nie używany jak cos to pw.

Przyznam, że bez Twojej pracy i zapewne wielu przemyśleniach dotyczących Twojej konstrukcji nie podjąłbym się budowy. Tu miałem wszystko jak na tacy- gotowe wymiary i całą masę porad w twoim temacie. Serdeczne dzięki.

Jedyne co zostało do pełnego wykończenia to siatka ochronna. Tu jednak pojawia się problem, chcąc kupić blachę perforowaną 100x200cm trzeba wydać od 200 do 400zł. Szukałem już w wielu miejscach np. w Castoramie była 100x100cm w przystępnej cenie ale zbyt mały prześwit. Można też kupić kratę do tuningu samochodowego, jednak ja wątpię, że taka wytrzyma warunki estradowe.
    Pozdrawiam.

PS: Jeśli możesz podaj propozycje cenowe głośników, napisałem na priv, ale nie wiem czy doszło.

• #16 07 Sty 2011 17:00
    kapitan planeta
    Poziom 28  

krate najjepszą z jaka miałem do czynienia jest rv8-10 to taka jak w moim temacie ''pro kolumny'' bardzo ładna duży prześwit i wyjatkowo mocna, no ale co racja 200 kosztowala za arkusz ale takim arkuszem bys oslonil wiele takich paczek reszte zawsze możesz sprzedac jest zawsze masa chetnych.. Jak chcesz to moge ci wysłac za 20zł kawałek na wymiar do sub15 ale rv 5-6
    siatki tuningowe itp sobie daruj sa za miekie

aha i jak jeszcze tego nie zrobiles koniecznie przyklej cieniutkie paski gabki pod uchwyty i pozniej pod krate bo beda bzyczec

• #17 07 Sty 2011 20:49
    RaStol
    Poziom 18  

Spokojnie, uchwyty jak i narożniki podklejone na silikonie, w środku obudowa uszczelniona klejem, pod głośnik natomiast planuję przykleić cienki pasek gąbki. Co do kraty to myślę że się dogadamy, ale to na priv. Czekam też na propozycje cenową głośnika.
    Czy odcinek przewodu od gniazda do głośnika może być przekroju mniejszego od 4^^?

Fotka lakieru:
    Subwoofer estradowy na B&C

• #18 10 Sty 2011 23:29
    DJGienek
    Poziom 9  

Badzo piekna kopia suba kapitana sam mam na taka ochotę. ale chyba z oszczedności zdecydoje się na eminence. ale to dopiero jak zkończe kilka innych projektow. ogólnie bardzo ladna robota.

• #19 11 Sty 2011 18:33
    RaStol
    Poziom 18  

Dziękuje za pozytywy. Jeden z kolegów własnie do tej obudowy zaaplikował eminence nie pamiętam już jaki, w każdym był zadowolony.

Do Kapitana Planeta - czekam cały czas na kontakt z Panem odnośnie głośnika i kraty

• #20 25 Lis 2011 11:51
    midivoice
    Poziom 7  

RaStol napisał:
    Dziękuje za pozytywy. Jeden z kolegów własnie do tej obudowy zaaplikował eminence nie pamiętam już jaki, w każdym był zadowolony.

Jestes w dalszym ciagu z tego subwoofera zadowolony?

Mam zamiar je tez budowac, jestem na etapie zbierania podzespolow (dwa glosniki B&C 15NW100 juz mam).

Masz moze jakies propozycje co do ulepszen?
    Jak wykonales wzmocniles wnetrze tej obudowy?

Pozdrowienia

midivoice

• #21 27 Lis 2011 21:15
    DjMapet
    Poziom 42  

Napisz do kol. kapitan planeta, być może podpowie coś w kwestii wprowadzonych przez siebie udoskonaleń.

Pozdrawiam.

• #22 02 Gru 2011 19:12
    ukji80
    Poziom 18  

Jakie są wymiary i waga tego subwoofera?Pytam bo widok nie zachęca do noszenia?
    I najważniejsze jak to gra?

• #23 05 Gru 2011 18:00
    RaStol
    Poziom 18  

Waga spora, rzędu 30kg, dość nieporęczna, ale za to nadrabia brzmieniem i wyglądem ;) Eminence Kappa 15LF w tej skrzyni sprawdza się dobrze, ale sprawność mocowa nie jest maksymalna ze względu na bardzo duży tunel BR. Schodzi bardzo nisko i porafi "kopnąć" Jeśli chodzi o wzmocnienia to w środku dwie deseczki dębowe wklejone kołkami na krzyż.
    Wyżej opisana obudowa posiada też kratę ochronną, jest na sprzedaż.
    Pozdrawiam.

• #24 05 Gru 2011 18:07
    ukji80
    Poziom 18  

A gdzie go wykorzystujesz?W stałej instalacji czy w mobilnej?
    I dlaczego chcesz sprzedać?

• #25 05 Gru 2011 18:09
    RaStol
    Poziom 18  

Paczka gra przeważnie na imprezach od 40 do100 osób. Imprezy różne, od urodzin, po wesela. Sprzedaję, bo zaprojektowałem nową obudowę specjalnie pod Kappę.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME