Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blokada mechanizmu różnicowego na przycisk lub wajchę

03 Sty 2011 21:34 21780 19
  • Poziom 13  
    Posiadam taki oto mechnizm różnicowy:

Jest to chyba ze skrzyni VW lub AUDI lata 90-te
    Czy ktoś ma jakąś sugestie lub patent jak zrobić blokade takiego mechnizmu na kilku sekundowe rządanie - wajcha, jakas zapadka lub przycisk i elektromagnes?
    Każda sugestia którą da sie technicznie wykonac mile widziana.

Z góry dziękuje za odpowiedzi w stylu "kup sobie mechanizm z blokadą"
  • Moderator Samochody
    Z tego się nie da. Zobacz jak jest to rozwiązane w ciągnikach rolniczych - jedna z półosi jest blokowana sprzęgłem kłowym z obudową mechanizmu różnicowego.
  • Poziom 19  
    Jedyne co możesz zrobić tanio:

• Moderator Samochody
    Tylne dyfry do Audi quattro mają siłownik podciśnieniowy załączający diff-lock
  • Poziom 22  
    Nie wiem co chcesz uzyskać(drift?) ale może most ze szperą np bmw spięcie 40% byłby rozwiązaniem.Co do ceny to zbytnio nie jest tani.
  • Poziom 19  
    Ja uważam że jak ktoś chce się bawić porządnie to trzeba zainwestować, powiedz konkretnie co masz zamiar robić.
  • Poziom 19  
    Chyba w Tarpanach była blokada.Mnie też bardzo interesuje ten temat. Nie mam aparatu aby Ci pokazać rozwiązanie w C-330 ale możemy być w kontakcie.
  • Poziom 39  
    Problem w tym, że nie wiemy gdzie ten mechanizm ma być zastosowany. Od tego zależy ilość miejsca i ewentualnie ciężar rozwiązania. W końcu mechanizmy napędów gąsiennicowych też znamy.
  • Poziom 13  
    Lekki buggy
    Na chwile obecna na sztywno połączone są dwie tylne oski ale to się nie sprawdza, szukam alternatywy - promień zawracania jest kosmiczny, a brak wstecznego potęguje wk#%^%#%

• Poziom 39  
    Zatem marnie to widzę. Malutko miejsca, aby dobudowywać. Na koszu mechanizmu niewiele można zrobić z racji wałka atakującego a poza mechanizmem też nie można rozbudować. Wcześniej myślałem, że może chodzi o jakiś rodzaj ciągnika.
  • Poziom 11  
    Witaj

Dyfer lewy na fotce pochodzi prawdopodobnie z audi quattro która posiada mechaniczna blokadę dyferencjału

Jeśli masz wszystkie części do tego dyfra z lewej strony to zrobisz bez problemu blokadę

Tak to wygląda u mnie:

Zamiast koła talerzowego dajesz normalna zębatkę i gra muzyka..

Podobnie zrobił kolega z innego forum

• Poziom 11  
    Jeden doprowadza powietrze z jednej strony strzykawki a drugi zasysa powietrze z drugiej strony strzykawki podobnie działa układ wspomagania hamulca (serwo) .
  • Poziom 27  
    A dyferek z lewej strony na zdjęciu w poście #1 nie ma przypadkiem pomiędzy środkową satelitą a łożyskiem stożkowym półosi sprzęgła kłowego?? bo trochę niewyraźne to zdjęcie.