Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera samsung scb-2001. Kamera traci obraz, pasy.

sisio7 03 Jan 2011 21:40 3416 16
    sisio7
    Level 10  
    Witam!
    Mam problem zmontowałem 8 kamerek samsung scb-2001 dodatkowo zamontowałem doswietlacze ir zgodnie z projektem ale mam problem w dzień oki, ale nocą pojawiają się problemy tzn kamera traci obraz i ponownie powraca oraz pojawiaja się pasy białoszare bądz obraz z kamery ściemnia się i rozjaśnia i tak cały czas. Kamerka posiada menu tylko nie wiem jak ją ustawić i nie wiem czy w tym jest problem. Może ktoś posiada dtr tego urządzenia.
    pozdrawiam!
    eworks
    Level 19  
    Bez oświetlaczy też jest problem z obrazem w nocy?
    Marek31415
    Level 31  
    Może to Ci wystarczy: Link.
    Pierwsze wrażenie po przeczytaniu opisu to problem z zasilaniem lub reakcja na silne doświetlenie IR. Kamera włącza filtr IR po wykryciu silnego światła i traci obraz. Następnie wyłącza filtr i tak w koło.
    sisio7
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedzi
    Zasilanie sprawdzone nie ma spadków napięcia czyli jest ok. Wiem że coś jest z filtrem tylko czy jest jakiś sposób żeby to wyłączyć a może ktoś ma jakiś inny pomysł.
    Może kamery są do d..y nigdy nie miałem takich problemów dodam że nie są tanie a jakość nie za specjalna.
    crunky
    Level 32  
    Czy te pasy przechodzą z prawej strony do lewej i odwrotnie? Czy po takim przejściu obraz staje się raz jasny raz ciemny?
    matko
    Level 14  
    Polecam przełączyć dla próby kamerę na tryb DAY i zostawić na noc.

Jeżeli problemy się nie powtórzą oznacza, że kamera reagowała na silne źródło podczerwieni jak sugerował powyżej kolega MAREK i sekwencyjne włącza/wyłącza tryb dzień/noc.
    W tym przypadku należy wejść w nastawy funkcji DAY/NIGHT i doświadczalnie wyregulować moment przełączenia (LEVEL), opóźnienie (DWELL) oraz pobawić się funkcją MASK (maskowanie silnego źródła światła)

Jeżeli problem się powtórzy to pozostaje sprawdzenie instalacji a w szczególności zasilania. Które może siadać przy załączaniu się promienników.
    sisio7
    Level 10  
    W przyszłym tygodniu ruszam jak uda mi się ustalić co było przyczyna dam znać.
    Dzieje się tak jak powiedział crunky.
    crunky
    Level 32  
    sisio7 wrote:

Dzieje się tak jak powiedział crunky.

Te pasy to ICR.
    Pewnie ktoś w projekcie przesadził z mocą promienników. Ewentualnie spadł śnieg, zrobiło się biało przez co ilość odbitej podczerwieni jest bardzo duża.
    Spróbuj na początek przymaskować strefę która najsilniej jest doświetlona przez IR. Ewentualnie jak Kolega wyżej pisał poeksperymentuj z poziomami załączania.
    Możesz też spróbować włączyć opcję FLK, choć w przypadku samsunga i A1 może niewiele dać. W ogóle ten DSP A1 niby taki "rewelacyjny" a czasami potrafi dać w kość i zamiast poprawiać pogarsza obraz. W innych kamerach czasami wystarczy w takim wypadku ustawić migawkę na sztywno np 1/250 , 1/125 poziom ekspozycji się zmniejsza i problem znika. W samsungu owszem migawkę zmienisz ale AGC wygeneruje takie szumy że głowa boli. Jak wyłączysz AGC to zobaczysz ciemność. Pozatym nie wszystkie parametry można zmieniać we wszystkich kombinacjach (np nie da się zmniejszyć poziomu AGC przy włączonym sense-up choćby 2X). Konkretnie z tym modelem nie pracowałem. Jeśli problemu nie rozwiążesz programowo to zostaje Ci zewnętrzny czujnik zmierzchowy nie reagujący na IR. Sygnał z niego zgodnie z instrukcją podpinasz do ósmego pina na tylnej ściance kamery. Jeżeli zrobi się ciemno, czujnik zwiera do masy i kamera przechodzi w BW i tak zostaje.
    Zależy też jakie masz oświetlacze bo niektóre posiadają dodatkowe przewody do sterowania kamery. Dzieje się to tak że gdy poziom oświetlenia spada, załącza się oświetlacz i automatycznie przełącza kamerę w BW.
    Przykład: http://aper.com.pl/upload/FTP/Podczerwien/VIR-260_VIR-290.pdf
    Dipolowskie i inne odpowiedniki tego wyjścia nie posiadają.
    sisio7
    Level 10  
    Też tak podejrzewałem że cos jest z promiennikami i na pierwszy rzut je wyłączę i zobacze co się dzieje następnie przełączę kamery tylko na dzień.
    Pierwszy i ostatni raz samsung lepsze już sanyo, aper i każda no może prawie każda firma.
    Pozdrawiam.
    sisio7
    Level 10  
    Witam!
    Sprawdziłem wszystko ustawiałem w każdej konfiguracji. Pasy znikły dopiero jak ustawiłem profil podświetlenie, problem w tym że jakość obrazu tak spadła że taki obraz to kicha i wstyd komuś to pokazać, wiem że kamera traci przy współpracy z promiennikiem ale to już przesada.
    Jak ktos ma jakis pomysl to czekam.
    Z gory dziekuje.
    crunky
    Level 32  
    Profile w tych kamerach niczemu nie służą, ustaw profil "custom" i ręcznie przestaw parametry. Co zmieniałeś skoro piszesz że próbowałeś w każdej konfiguracji?
    Stan-Mar

Level 26  
    Kolego - kto Tobie zaproponował kamery z elektronicznym filtrem do doświetlaczy IR??? Zanim napiszesz, że samsungi są byle jakie najpierw naucz się dobierać sprzęt. Do doświetlaczy IR stosuj kamery z mechanicznym filtrem, a nie będziesz miał takich problemów.
    crunky
    Level 32  
    Stan-Mar wrote:
    Kolego - kto Tobie zaproponował kamery z elektronicznym filtrem do doświetlaczy IR??? Zanim napiszesz, że samsungi są byle jakie najpierw naucz się dobierać sprzęt. Do doświetlaczy IR stosuj kamery z mechanicznym filtrem, a nie będziesz miał takich problemów.

Wiem że samsung miesza w nazewnictwie ale SCB-2001 posiadają filtr mechaniczny.
    http://www.samsunga1.pl/datapdf/SCB-2001_karta_katalogowa.pdf
    Stan-Mar

Level 26  
    crunky wrote:
    Stan-Mar wrote:

Wiem że samsung miesza w nazewnictwie ale SCB-2001 posiadają filtr mechaniczny.
    http://www.samsunga1.pl/datapdf/SCB-2001_karta_katalogowa.pdf

ok. pomyliłem z scb-2000, która ma elektroniczny filtr.:cry:
    sisio7
    Level 10  
    witam!
    Dawno nie pisałem bo byłem zajęty.
    Darowałem sobie kamerki wymieniłem je na Apera i problem znikł.
    Kamery Samsung mają dużo funkcji ale nie maja przełączenia na dzień czy noc tylko dzień/noc podswietlenie oraz jeszcze kilka profili w tym własny gdzie można się bawić balansemm bieli, podświetlenia,maskowania itp. można się pobawic ale brak czasu. Więc wymieniłem je na Apera i jakość od razu się poprawiła, skończył się problem ustawienie dzień noc w profilu kamery załatwiło sprawę bez żadnych ceregieli.
    Ale jak ktoś będzie miał przyjemność spotkać się z tymi kamerkami może się pochwalić co należało by zrobić.
    Ja po prostu nie miałem do nich cierpliwości.
    Sory za zawracanie głowy.

Pozdrawiam!