Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt audio - wzmacniacz Pioneer + kolumny 3drożne

marek2305 03 Sty 2011 21:58 1281 3
  • #1 03 Sty 2011 21:58
    marek2305
    Poziom 8  

Witam

Chciałbym zakupić sprzęt audio. Interesuje mnie wzmacniacz + 2 kolumny 3drożne. Mało niestety się na tym znam więc bardzo proszę Was o doradztwo.
    Chciałbym, aby sprzęt zaspokajał potrzeby dobrego słuchania muzyki w domu jak i ewentualnie na jakąś imprezę akademicką - nie mam na myśli tutaj jakiejś remizy, ale salkę 10x8 i znajdujących się w nich rozgadanych ludzi.
    Jako punkt odniesienia mogę podać wieżę PANASONIC SC-AKX10 tutaj dane:
    Link

Interesuje mnie coś mocniejszego od tego tak z 2 razy, a może trochę lepiej.
    Przeglądałem wzmacniacze PIONEERa i podoba mi się ten:
    Link

I tutaj moje pytania:
    Czy będzie on wystarczająco jak dla mnie mocny?
    Jeżeli tak to:
    O jakiej mocy kolumny 3drożne musiałbym sobie do tego sprawić, ponieważ moc podawana jest różnie i nie wiem, którą się sugerować, raz RMS, raz maksymalna albo jeszcze jakaś inna.
    Jeżeli chodzi o te wszytkie wejścia z tyłu na "czincze" to one różnią się dźwiękiem czy też nie? np. wepnę laptopa w obojętnie które i będzie ten sam dźwięk?
    Czy mogę podpiąć bezpośrednio do tego wzmacniacza mikrofon po zastosowaniu przejściówki, bo oryginalnie ma minijack'a?

0 3
  • Pomocny post
    #2 03 Sty 2011 22:34
    Pablo1964
    Moderator

Nie polecam nagłaśniania imprezy na 80 m2 za pomocą sprzętu domowego. Nie chodzi o moc ale o cechy konstrukcyjne - nie wytrzyma długiego grania na wysterowaniu bliskim mocy znamionowej. Z kolei sprzęt estradowy może zniechęcić do muzyki używany w domu. Nie na darmo mamy dwa odrębne działy: nagłośnienie domowe i estrada.

0
  • #3 04 Sty 2011 09:30
    marek2305
    Poziom 8  

Okej więc na imprezę się nie nada. Chciałbym się jednak dowiedzieć o jakiej mocy kolumny musiałbym do tego zakupić. Mam na myśli kolumny 8ohm. Moim zdaniem to chyba tak 180W w RMS na kolumnę, ale chciałbym się upewnić, bo nie chcę dokonać złego zakupu. Jeszcze interesuje mnie jakiej tak na oko maksymalnej mocy kolumny 8ohm'owe da rade ten wzmacniacz wysterować i utrzymać przy tym dobry dźwięk?

0