Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

saeco odea giro - zużyte krążki ze zmielona kawą są mokre

03 Sty 2011 22:15 7620 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    w moim odeo giro od pewnego czasu krążki ze zmieloną kawą które trafiają do zbiorniczka są mokre ( kiedyś były suche ). Nie pomaga odkamienianie i dokładne czyszczenie ekspresu. Czy można tą usterkę naprawić we własnym zakresie.
    Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi
  • Poziom 9  
    Spróbuj przestawić młynek na drobniejsze mielenie.Może pomoże ;) z drugiej strony bym się tym nie przejmował jeśli kawa nie zmieniła smaku.
  • Poziom 2  
    dzięki za radę, niestety nie pomaga, zawiozę na serwis
  • Poziom 12  
    Sam problem w sobie nie jest problemem. Wiele ekspresów tak się zachowuje. Jeśli ustawienie mielenia nic nie pomaga to zobacz jak się zachowuje na mniejszych kawkach np. espresso.

Zależy też jak bardzo są mokre. Tak bardzo, że się rozpadają?
  • Poziom 23  
    Mój w zasadzie od początku wyrzuca mokre fusy. Jest w nim jakiś problem z przepuszczaniem wody. Już 2 razy wymieniałem zalany mikroswitch od pozycji bloku zaparzacza (ten lewy). Nie chce mi się rozkręcać całości aby sprawdzić skąd ta woda...... nie mam serwisówki i mam drobne obawy.
    Ale na logikę tam jest tylko króciec odpowietrzający pracujący bezciśnieniowo.
    Na szczęście stan fusów nie wpływa na działanie całości i kawa jest OK.
    Pozdrowienia.
  • Poziom 20  
    Ja też mam mokre krążki. Mam też inny ekspres i w nim krążki były w miarę suche mimo że to też saeco to smak kawy się różni, to może być tylko od poziomu mielenia.
  • Poziom 1  
    Ekspress saeco odea robi wodnistą kawę jaka jest tego przyczyna???