Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Footswitch do efektu gitarowego

03 Sty 2011 23:47 2456 4
  • Poziom 12  
    Z uwagi na wysoką cenę footswitcha dedykowanego do mojego efektu, pomyslałem, że dobrym pomysłem byłoby wykonanie go na własną rękę. Jednak schematu idealnie tego samego footswitcha w sieci nie ma.
    Mój efekt to Korg PX5D.
    Ten footswitch ma być "single moment". Co to znaczy? Wystarczy że zbuduję coś, co zwiera lub rozwiera styki?
  • Poziom 27  
    Do twojego Korga przypisany jest footswitch PS-1 i przypuszczam, że jest on podobny do w swym działaniu jak Boss FS-5u lub FS-6. Różnica polega na tym czy jest tam styk NO-normalnie otwarty czy NC-normalnie zamknięty. Potrzebny jest tobie switch chwilowy i najlepiej wsadź do gniazda zwykły gitarowy kabel i wtyczkę jego końcówkę i bolec zwieraj lub rozwieraj i w ten sposób będziesz wiedział jaki switch potrzebujesz. Są nożne typowe switche bistabilne lub astabilne.

Dodano po 54 [minuty]:

Znalazłem coś odpowiedniego. Przełącznik 1 styk przełączny monostabilny SPDT PN0010-M.
  • Poziom 12  
    Wiem, że niektórzy używają BOSS FS-6 do niego. Zmienia to w jakiś sposób postać rzeczy?
  • Poziom 14  
    michail_w napisał:
    Z uwagi na wysoką cenę footswitcha dedykowanego do mojego efektu, pomyslałem, że dobrym pomysłem byłoby wykonanie go na własną rękę. Jednak schematu idealnie tego samego footswitcha w sieci nie ma.
    Mój efekt to Korg PX5D.
    Ten footswitch ma być "single moment". Co to znaczy? Wystarczy że zbuduję coś, co zwiera lub rozwiera styki?

Sam sobie odpowiedziałeś.
    "Coś co zwiera lub rozwiera styki"
    Pierwsze zwarcie i puszczenie styków włączy efekt, drugie zwarcie i puszczenie styków wyłączy. Tak działa "single moment".
  • Poziom 27  
    michail_w napisał:
    Wiem, że niektórzy używają BOSS FS-6 do niego. Zmienia to w jakiś sposób postać rzeczy?

Switch który ci podałem, wejdź i zobacz kto to rozprowadza bo nie mogę tu na łamach forum wskazywać sklepu. Switch ten spełnia twoje oczekiwania bo ma w sobie oba styki NO I NC.