Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NOVUS NV-DVR04 rejestrator

04 Sty 2011 06:22 3021 4
  • Poziom 9  
    Na początku chciałbym wszystkich serdecznie przywitać. Mam na imię Maciej i bardzo lubię grzebać z elektroniką. Niestety wielu rzeczy nie wiem i zazwyczaj dużo pytam i trzema mi wytłumaczyć jak głupiemu. Rejestracja na Elektrodzie to pierwsza moja przygoda z takim portalem więc jeśli temat napisałem w niewłaściwym miejscu to bardzo przepraszam.

Do rzeczy:

Zamontowałem w mieszkaniu gdzie mieszkam obecnie kilka kamer. Dokładnie mówiąc 1szt. wewnątrz a 2szt na zewnątrz budynku.Montowałem to z myślą raczej dla zabawy, ale niestety sąsiedzi zmuszają mnie swoimi czynami do kupna rejestratora ponieważ niestety nie mam mnie często w domu a różne rzeczy mają miejsce.
    Zamierzam kupić Rejestrator jak w temacie oraz zrobić ze starych opraw halogenowych 150W doświetlacze IR. Czy mógłby mi ktoś doradzić czy taki rejestrator nada się na moje potrzeby? Fajnie jeśli ktoś podpowiedziałby mi gdzie można zakupić w dobrej cenie diody IR do doświetlacza i jakiś rysunek jak to podłączyć np. z czujnikiem zmierzchu aby cały to nie świeciło.
    Wydaje mi się, że z tymi diodami to nie do końca w odpowiednim miejscu piszę, ale jeszcze nie znalazłem miejsca odpowiedniego za co bardzo przepraszam i proszę o wyrozumiałość dla świeżego użytkownika.

Pozdrawiam
    Maciej
  • Poziom 13  
    Rejestrator który chcesz zakupić wystarczy na Twoje potrzeby. Ale sporo kosztuje jak na mały rejestrator i musisz jeszcze doliczyć koszt dysku twardego. Zaproponuję ci rejestrator BCS-0404LE-AN jest prawie trzy razy tańszy a do małego systemu z powodzeniem wystarczy, sam często go instaluje klientom i nie ma problemu z instalacją i konfiguracją tego urządzenia.
    Jeśli chodzi o doświetlenie i chcesz wykorzystać oprawy halogenów to możesz zakupić gotową płytkę z diodami i z wbudowanym włącznikiem zmierzchowym więc jedynie będziesz musiał podać zasilanie i zamontować płytkę w oprawie. Przykładowy taki produkt masz na tej aukcji http://allegro.pl/oswietlacz-promiennik-modul-48-led-ir-automat-i1398191775.html

Moderowany przez sharp:

Regulamin p.10.11. Ostrzeżenie.

• Poziom 26  
    Witam również nowego kolegę. Ponieważ otwarcie przyznajesz, że jesteś początkujący, pozwolę sobie napisać kilka elementarnych faktów, których nie ośmieliłbym się przedstawić osobom bardziej doświadczonym. Może zresztą przydadzą się nie tylko tobie.

Co do rejestratora NV-DVR04 :
    Przede wszystkim - od dawna nie ma go w obrocie. Nawet na stronach producenta w dziale "Archiwum" jest zaledwie jego "młodszy brat" NV-DVR1004. Ten sprzęt miał właściwie tylko dwie zalety : prostotę obsługi i stabilność działania (nie zawieszał się), choć w swoim czasie prezentował się nieźle. Jak dla ciebie istotne będą jego następujące wady :
    - kompresja MJPEG (mało wydajna - dobra jakość dramatycznie skraca czas nagrań)
    - obsługiwane max. 2 dyski PATA (na szeroką taśmę) po 250GB każdy; praktyka pozwala mi stwierdzić, że tylko Seagate Barracuda pracuje tam bez problemów
    - rejestrator ma tylko duplex (jednoczesne nagrywanie+wyświetlanie) - jak będziesz chciał poszukać nagrań archiwalnych - musisz zatrzymać rejestrację obrazu
    - kłopotliwe robienie kopii zapasowej - musisz wyciągnąć dysk, podłączyć do komputera i zgrywać za pomocą firmowego programu - czas tworzenia kopii trwa tyle co kopiowane nagranie (!)
    Podsumowując - bez trudu znajdziesz dziś coś taniego i dużo lepszego.

Co do oświetlaczy IR:
    "Zwykłe" kamery kolorowe (nieprzystosowane fabrycznie do współpracy z podczerwienią) ze względu na wbudowane w przetwornik obrazu filtry, słabo reagują na oświetlanie terenu podczerwienią. Możesz się bardzo rozczarować efektem i będziesz (niesłusznie) brzydko myślał o sprzedawcy diod IR. Może kup na początek jeden mały zestaw na próbę (niewiele stracisz, jeśli nie uzyskasz tego, co planowałeś) albo uzgodnij ze sprzedawcą możliwość zwrotu.
  • Specjalista - Instalacje Elektryczne
    Z przyzwoitych rejestratorów to Aper, Novus, z tańszych rozwiązań mogę polecić VTV-N1004. Serię VTV-N-10XX stosuję jako rozwiązanie niskobudżetowe i muszę powiedzieć, że całkiem dobrze się sprawdza. Bez resetów, zawieszeń itd. Pełna obsługa przez LAN/Internet, wbudowana obsługa ddns, pilot, 2xUSB dla myszy i pamięci USB. Z dyskiem 1T powinno dać radę na więcej niż 2 miesiące zapisu :)

Jeśli chodzi o kamery, to tak jak już wcześniej koledzy napisali, nie wszystkie widzą podczerwień. Najprostsza metodą, żeby to sprawdzić, to podpiąć badaną kamerkę bezpośrednio do monitora i wycelować w nią pilotem od telewizora, naciskając dowolny przycisk. Jeśli na monitorze zobaczysz jasne błyski z diody zamontowanej w pilocie, to znaczy, że kamerka daje radę w podczerwieni. Jeśli nie zobaczysz nic, to znaczy, że podczerwieni nie widzi [ma filtry IR].

Napisz coś więcej o tych kamerkach.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedzi. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam