Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WLX20460BY - wymiana grzałki

7pepeq 04 Sty 2011 13:03 5864 3
  • #1 04 Sty 2011 13:03
    7pepeq
    Poziom 2  

Witajcie,

Jak w temacie zamierzam wymienić grzałkę w 3-letniej pralce. Na elektrodzie jest wystarczająco opisów jak to zrobić.. M.in. taki:
    Link

Mam jednak jeden problem i wątpliwości dotyczące tego opisu:

Cytat:
    Teraz zdjęcie kołnierza. Tu należy zachować ostrożność aby nie uszkodzić gumy. Zastosowałem niezbyt elegancki sposób polegający na rozcięciu drucianego oczka,
    a sprężyna łatwo dała się usunąć.

Jeżeli rozetniemy druciane oczko to w jaki sposób poskładamy to i założymy fartuch na końcu? Może macie jakieś sposoby na łatwe zdjęcie metalowej obejmy z fartucha?

Z góry dziękuje.

0 3
  • Pomocny post
    #2 04 Sty 2011 21:33
    Adik C
    Poziom 25  

Odpowiadam, wymianę robił niedoświadczony w tej dziedzinie,kolega normalnie i prawidłowo rozciąga się te sprężynkę tak aby zluzować drut zaciskający kołnierz,lub jak ja to zawsze robię odhaczam ten drucik od sprężynki z jednej strony i zdejmuję zacisk, pozdrawiam

Mod. ROBSON33
    Należy poprawnie wkleić foto zgodnie z tą instrukcją
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

0
  • #3 05 Sty 2011 08:21
    7pepeq
    Poziom 2  

Ok. Dzięki, przetestuje Twój sposób. Pozdrawiam

0
  • #4 11 Sty 2011 09:31
    7pepeq
    Poziom 2  

Witam po przerwie. Powalczyłem z pralką w sobotę i jakoś poszło :)

Prawde mówiąc nie spodziewałem się widoku grzałki jaki zobaczyłem. Wprawdzie kupując pralkę 3 lata temu dostaliśmy razem torebki ze znanym środkiem na literę C przeciw kamieniowi oraz papierki do sprawdzania twardości wody. Wyszło wg nich, że mamy średnio twardą więc kilka łyżek stołowych było sypane prawie do każdego prania. Efekty po 3 latach i 3 miesiącach można podziwiać poniżej:
    Pralka Bosch WLX20460BY - wymiana grzałki Pralka Bosch WLX20460BY - wymiana grzałki

Widok jak sami widzicie nie jest przyjemny. Kamień zabił grzałkę na amen :cry:

Po tym udałem się do sklepu i udało mi się nabyć zamiennik firmy Backer 2000W.
    Tutaj w porównaniu do oryginalnej Bleckman UF70:

Jeżeli macie jakieś dane jak sprawują się grzałki tej firmy to bardzo prosze o komentarze. :!:

Na koniec podsumowanie akcji i dwie moim zdaniem cenne uwagi:

1. Po starej grzałce warto jest dokładnie posporzątać. Nie wiem jak u innych ale u mnie była ona naprawdę w fatalnym stanie i sypało się z niej gruzu co niemiara. Odkurzaczem i wąską ssawą dokładnie odkurzyłem poprzez wąski otwór wszyskie luźne elementy w pojemniku pod bębnem i fragmenty kamienia, które oderwały się od grzałki. Tylko część jaka wysypała mi się na podłogę przy wyjmowaniu grzałki (mocno się trzymała skubana) można zobaczyć tu:

2. W moim przypadku najtrudniejszym elementem było zdjęcie metalowej obejmy trzymającej fartuch. Radzę wszystkim, którzy nie zajmują się tym zawodowo i nie mają wystarczającej wprawy aby okleić okolice obudowy pralki przy sprężynce trzymającej obejmę taśmą izolacyjną(!). Przy próbach odginania drucianego oczka śrubokręt, szpikulec, szczypce lub podobne narzędzia mogą się omsknąć i porysować obudowę pralki. Przy oklejeniu taśmą (nawet dwie, trzy warstwy) nic takiego się nie stanie. Ja wpadłem na to dopiero gdy zrobiłem solidną rysę.

To tyle, pozdrawienia!

0