Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centrala Platan Micra, faks i kody użytkowników?

flash7 04 Jan 2011 15:30 2566 6
 • #1
  flash7
  Level 2  
  Witam,
  zainstalowałem dwa miesiące temu w firmie centralę Platan Micra. Wszystko skonfigurowałem i do dzisiaj było wydawało mi się, że wszytko jest OK. Ale dzisiaj kiedy jeden z pracowników chciał wysłać faks, okazało się, że nie może. Sprawdziłem wysyłanie faksów pomiędzy numerami wewnętrznymi działa OK. Ale kiedy chcę wysłać na zewnątrz nie mogę. Co może być przyczyną takiego błędu ?  Drugie pytanie dotyczy kodów pin użytkowników. Kiedy ją kupowałem dowiedziałem się, że każdy pracownik w firmie może mieć przypisany pin i jeżeli będzie chciał zadzwonić, przed wybraniem numeru musi go podać. Chciałbym rozliczać pracowników z rozmów, nie każdy pracownik ma swój telefon. Czasami podchodzi i dzwoni z czyjegoś. A takie "utrudnienie" spowoduje, że zimniejszy się ilość rozmów prywatnych. Jak nadać użytkownikom takie numery i jak zablokować wyjście na zewnątrz bez podania takiego pinu ?


  Dziękuję za pomoc.
  pozdrawiam
  Tomasz
  Moderated By Tracer2:

  Słowo "problem" w tytule jest zakazane. Regulamin p.11.1

 • #2
  Keplak
  Level 17  
  Jeżeli chodzi o wysyłanie fax-u to pytanie czy nie idą wszystkie czy do konkretnego odbiorcy ? Co do kodów...... wszystko się programuje z poziomu programu MICRA PC. zakładka INNE - KODY BLOKOWANIA TELEFONÓW. Abonent dzwoniąc na miasto posługuje się kombinacją cyfr . Wszystko jest opisane w instrukcji. Można się również dla jednego połączenia zalogować z dowolnego aparatu na swój numer wewnętrzny ( oczywiście z uprawnieniami wyjścia " na miasto " ) i wykonać rozmowę. I to chyba wszystko. Przeczytaj instrukcję jest tam wszystko. Jeżeli pracownik nie posiada fizycznie aparatu, loguje się na tzw. numer wirtualny.
 • #3
  flash7
  Level 2  
  Jest problem z faksami wychodzącymi i przychodzącymi, nie ma znaczenia kto nam przesyła lub do kogo wysyłamy.
 • #4
  Keplak
  Level 17  
  Trzeba zrobić próby bezpośrednio na linii lub liniach . Jakiego fax-u używasz ( producent, model ) ?
 • #5
  pol_s
  Level 25  
  A jakie masz linie zewnętrzne, może voip, albo jakiś operator, który korzysta z voipa?

  Pozdrawiam
 • #6
  flash7
  Level 2  
  To jest linia TP S.A. a usługę na tej lini świadczy firma ACN. Ale to chyba nie ma znaczenia bo na poprzedniej centrali Digitex z tym samym operatorem wszystko działało. Używam Panasonica KX-F130.