Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wycena Uszkodzonego laptopa Sony

gizmog 04 Sty 2011 15:54 2217 8
    gizmog
    Poziom 13  
    Witam.

Mam 2,5-rocznego laptopa Sony Vaio fz21e z uszkodzonym układem karty graficznej.
    Cena naprawy wychodzi do 600zl wiec serwisant zasugerował, że lepiej chyba będzie w niego nie inwestować, bo za pół roku znów może się zepsuć i znów 600zl trzeba będzie wyłożyć. Jednocześnie poinformował, że jeśli zdecyduje się go nie naprawiać to oni są w stanie go odkupić na części. Kazał mi się wówczas zgłosić z konkretną kwotą jaką za niego chcę (nie chciał sugerować ile może mi dać).
    Wiec prosiłbym jakieś doświadczone osoby, może też pracujące w serwisie o stwierdzenie ile byłby warty ten komputer w takim staniej jaki jest teraz.

A więc co do parametrów, żeby nikt nie musiał szukać w necie:

Sony Vaio VGN-FZ21E
    :: Procesor
    Intel Core 2 Duo T7250 2 GHz
    :: Chipset
    Intel PM965
    :: Pamięć
    2048 MB, DDR2, PC5300, 667 MHz, 2x 1024 MB, maks. 4096 MB
    :: Karta grafiki
    NVIDIA GeForce 8400M GT - 64 MB, rdzeń: 450 MHz, pamięć: 600 MHz
    :: Matryca
    15.4 cali 16:10, 1280x800 pikseli, X-black LC, refleksująca: tak
    :: Dysk twardy
    160 GB - 5400 rpm, 160GB 5400obr/min Hitachi HTS541616J9SA00
    :: Karta dźwiękowa
    SigmaTel STAC9872AK
    :: Złącza
    1 ExpressCard/34, 3 USB 2.0, 1 FireWire, 1 VGA/D-Sub, 1 HDMI, 1 S-Video, V92/V.90 modem, 1 blokada Kensingtona, gniazda audio: wyjście słuchawkowe, wejście mikrofonowe, czytnik kart: czytnik kart MS i SD,
    :: Łączność
    10/100 MBit Lan Adapter (10/100MBit), 802.11a/b/g (abg)
    :: Napęd optyczny
    Pioneer DVD+-RW DR-K17Y
    :: Gabaryty
    wysokość x szerokość x głębokość (mm): 34 x 254 x 356
    :: Waga
    2.8 kg
    :: Akumulator
    53.3 Wh litowo-jonowy, 4800mAh 11,1V
    :: System operacyjny
    Microsoft Windows Vista Home Premium 32 Bit
    :: Inne
    kamerka 1,3 megapiksela

no i fakt, że układ graficzny uszkodzony i bateria już słabo trzyma.

Z góry dziękuję.
    _haker_1
    Poziom 32  
    Jakbys chcial sprzedac sam na czesci:
    Matryca- 180zl
    Procesor -60zl
    Dysk - 70zl
    Nagrywarka - 40zl
    Zasilacz - 30zl

Daje to 380zl.
    Co do obudowy i walnietej plyty moze byc tak ze ktos bedzie potrzebowal np czesc obudowy i zawias i da Ci za to 100zl a moze byc tak ze nic nie sprzedasz za 10zl.

Ogolnie powiedzialbym im ze 400zl.

Chociaz po kwocie naprawy (600zl) widze, ze to jakis trefny serwis.
    Przelutowanie ukladu grafiki to koszt ok 300zl, z wymiana moze kolo 350.

Paru kolegow z elektrody sie tym zajmuje o ile wiem, wiec moze to by bylo lepsze rozwiazanie?
    gizmog
    Poziom 13  
    No oni to wysyłają niby do warszawy, a koszt max. mówili, że 500-600zl, zależy co będzie trzeba z nim zrobić.
    Być może to koszty pośrednika, dlatego tyle sobie doliczają.
    Sugerowałem się mniej więcej taką ceną, bo ktoś pisał na elektrodzie o przelutowywaniu grafiki w swoim hp i że w serwisie go mieli skasować na 450zl, ale na koniec im wyszło 600, bo gdzieś to też wysyłali.

Za 300zł na pewno bym się zdecydował na regenerację tego, bo trafił mi się najgorszy moment na zepsucie komputera. Mam teraz ważniejsze wydatki no i zwyczajnie mnie nie stać, żeby kupować teraz nowy, ani za pół roku ponownie regenerować stary za następne 600zl.

Jeżeli jest ktoś z gdańska lub z ostródy (pewnie prędzej z olsztyna), kto się tym zajmuje i za taką kwotę jak wspomniałeś podjąłby się naprawy to pewnie bym chętnie skorzystał.
    _haker_1
    Poziom 32  
    Polecam napisac jakies osobne ogloszenie w komputery bazar, ewentualnie zalozyc temat w komputery laptopy hardware. Na pewno sie znajdzie ktos chetny do przelutowania.

Nie ma tu co gdybac z cenami. Uklad nadaje sie do reballingu i koszt jego jest staly i nie powinien przekroczyc 400zl nawet z wymiana ukladuy na nowy (szcegolnie ze NVidia 8400 nie jest jakims super ukladem). Gadanie, ze cos bylo nie tak i cena wzrosla do 600zl to zwykle naciaganie.

Byle zeby to zrobil ktos kto sie zna bo na allegro nie brakuje "fachowcow" wygrzewajacych uklady za 150 i dziala to potem pare dni i znowu pada.
    gizmog
    Poziom 13  
    Układ tu już się wygrzał za wszystkie czasy, wiec na pewno na jakieś tanie wygrzewanie bez gwarancji się nie zdecyduje (w serwisie 3 miesiące dawali).
    Dzięki za poradę
    shawn40
    Poziom 1  
    witam ,mam do Ciebie pytanie czy udało ci sie naprawic twojego laptopa mam ten sam problem z takim samym lapkiem i prosil bym cie o porade w razie mozliwosci
    z gory dziekuje!!!
    gizmog
    Poziom 13  
    Przepraszam, że nie odpisałem w miarę szybko - laptopa nie próbowałem naprawiać (nie za taką cenę jaką mi zaproponowano).
    Muszę go w końcu sprzedać, na razie przeleżał ten czas na półce.

jeśli ktoś jest zainteresowany (wcześniej były takie osoby, tylko ja jeszcze nie byłem) to proszę o wiadomości na pw
    tak jak kolega napisał, sprzedając na części wycenił go na 480zł, jako całość ok 400zł, więc czekam na propozycje (mogę go później wystawić na allegro dla "umowy")
    iron64
    Spec Overclocking
    Wezmę go za 400zl ale wymagam allegro. Daj znać.