Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa podświetenie zegarów opel vectra A!

04 Sty 2011 16:58 4458 10
  • Poziom 12  
    Witam mam problem nie działa podświetlenie zegarów właczam światla i nie zapala sie podswietlenie licznika co może byc przyczyną nie działania?? proszę o pomoc
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A co sprawdziłeś? Żarówki sprawne?
  • Poziom 12  
    tak żarówki sprawne
  • Poziom 21  
    Głupie pytanie...Zajrzałeś do skrzynki z bezpiecznikami? Podłączałeś coś ostatnio w aucie, choćby GPS lub Radio?
  • Poziom 34  
    Następne głupie... suwak do regulacji jaskrawości masz na maxa?
  • Poziom 21  
    Tutaj już chyba chodzi o coś innego niż te nasze pomysły z suwakami, potencjometrami i bezpiecznikami.

Dam taką chińską teorię, na która wpadłem przed chwilą-przepraszam za niezrozumiałość (pewnie połowa nie zrozumie :D)

Gdyby dali tam połączenie żarówek w desce np szeregowe i równolegle, czyli wpięli do pierwszej żarówki tą od podświetlenia włącznika równolegle to wówczas gdy spali się pierwsza żarówka to zgaśnie ta druga w desce rozdzielczej, ale za to ta którą podłączyli równolegle do pierwszej żarówki podświetlającej włącznik będzie świeciła...

Wiem że nie zrozumieliście o co mi chodzi...Konkretnie to spróbuj wymienić żarówkę, może spaliła się ta pierwsza w szeregu i dlatego druga tez nie świeci mimo że jest sprawna.

Standardowo daje się połączenie równoległe w deskach ale kto wie...
  • Moderator Samochody
    @RAV_AUDIO nie wymyślaj chińskich bajek, to nie choinka, w zegarach są 4 żarówki podłączone równolegle.
  • Poziom 12  
    jeżeli chodzi o bezpieczniki to jakie odpowiadaja za to??
  • Moderator Samochody
    Nr 9, przedostatni w górnym rzędzie. Podświetlenie tablicy rejestracyjnej też by nie działało gdyby to była wina bezpiecznika.
  • Poziom 21  
    Jak każdy na "elektroda.pl" mam prawo podsunąć pomysł. Z racji tego że elektroda nie odpowiada za treści postów, mogę napisać też bajkę której nie jestem pewien. Oczywiście rozwiązanie które zaproponowałem ma sens tylko nie łączy się żarówek w ten sposób. Przepraszam za kłopot.
  • Poziom 12  
    znalazłem mały problem przepala mi bezpiecznik nr 22 dlaczego?