Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z hamulcami - Passat B3 VR6

04 Sty 2011 18:41 6343 13
  • Poziom 13  
    Witam
    Koledzy podpowiedzcie co może być przyczyna tzw. "twardego hamulca", i świecącej lampki kontrolne hamulca w pasku z 1992 roku, kombi, silnik VR6.
    Proszę o poradę.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 19  
    Przypuszczam że wina pompy wysokiego ciśnienia.
    Lub gdzieś przewody uszkodzone, zapowietrzone
  • Poziom 35  
    Za mało danych podałeś tj. czy mimo "twardości" hamulca (jak informujesz) - hamulec działa, ale trzeba mocno naciskać pedał hamulca. W takim przypadku typuję, iż nie działa wspomaganie hamulca (serwo). Można sprawdzić poprawne działanie serwa m.in. w ten sposób, że naciskamy hamulec a następnie uruchamiamy silnik. Jeśli pedał hamulca "wpadnie" odczuwalnie, to świadczy, że serwo działa. Odnośnie kontrolki hamulca, to sprawdź poziom płynu hamulcowego a także, czy nie zaciął się mikrowyłącznik od hamulca ręcznego. Zwykle jedna kontrolka obsługuje oba wspomniane układy.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 13  
    Mimo "twardości :)" hamulec działa, ale trzeba bardzo mocno wciskać pedał aby zahamować, płyn jest napewno, bo sprawdzałem, po uruchomieniu silnika z wciśniętym pedałem hamulca niema żadnej różnicy, kontrolka czasami zgaśnie i wówczas jest wszystko ok, ale jak gaśnie to na chwilkę i znów zapala się, a za tym pedał hamulca też twardnieje. Czy ten układ ma jakiś przekaźnik lub coś podobnego? Jeśli tak to gdzie szukać?
  • Poziom 19  
    To ewidentnie wina elektroniki, jeśli piszesz że jak zniknie kontrolka to jest OK.
  • Poziom 13  
    ABS jest, ale nie działa od dawna - któryś z czujników przy kołach jest uszkodzony więc nie działał przed opisaną awarią hamulców.
  • Poziom 21  
    No a może samo serwo jak mowisz ze pedał twardy nie chce głupot gadać ale może byc kiedy płyn wymieniałes ostatni raz też traci swoje właściwości po pewnym czasie
  • Poziom 18  
    Witam
    Czy po wciśnięciu pedału hamulca zmieniają się wolne obroty ?
    Jeśli tak to szukaj nieszczelności na wężu do serwa zacisku węża lub samego
    serwa.
    Pozdrawiam.Andrzej
  • Poziom 13  
    Panowie płyn był wymieniany około 9 miesięcy temu + cała pompą, zastanawia mnie to, że jak świeci kontrolka, to pedał jest twardy no i hamowanie jest problemem bo trzeba mocno wciskać pedał, ale czasami kontrolka gaśnie i jest wszystko ok. Obroty po wciśnięciu pedału nie zmieniają się. Nie wiem czy ten układ jest na jakimś przekaźniku, ale to sprawia wrażenie jakby raz coś zadziałało, a drugim razem nie.
    Pozdrawiam
  • Moderator Samochody
    Diagnostyka. Masz elektrohydrauliczne wspomaganie ukł. hamulcowego, związane z działaniem układu ABS. Napraw ABS, będziesz miał lepsze hamulce.
  • Poziom 13  
    Ok dzięki robokop, spróbuję i dam znać, ale mimo wszystko temat pozostawiam otwarty, może ktoś jeszcze cos dorzuci tak na wszelki ... .
  • Poziom 30  
    Miałem dokładnie to samo, pojechałem do elektryka. Podpinał pompę i sterownik ABS, posprawdzał pomierzył stwierdził że nic nie znalazł, popodpinał wszystko z powrotem i zadziałał.
    Sterownik ABS pod tylną kanapą.