Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VBA excel transponuj (jak użyć makro)

tankij 04 Jan 2011 19:08 2837 7
    tankij
    Level 10  
    Witam, jeżeli ktoś mógłby pomóc będę wdzięczny.

Mam w kolumnie od A1 do A60000 powtarzające się wyrazy co 4
    kolumnaA
    1 laptop
    2 dysk
    3 karta
    4 obudowa
    5 laptop
    6 dysk
    7 karta
    8 obudowa
    itd do 60000

Jak można byłoby to przenieść czy makro czy formułą z pionu na poziom, żeby wyglądało mniej więcej
    C D E F
    1 laptop dysk karta obudowa
    2 laptop dysk karta obudowa

aż do skończenia przenoszenia wszystkiego z pionu.
  • Helpful post
    walek33
    Level 29  
    No cóż, nie powinienem propagować łatwizny, ale to tak dla przykładu i oczywiście ulepszenia, bo działa (zamierzone) wkurzająco (ale działa). :D
    tankij
    Level 10  
    Na cyfrach działa, ale jak wstawisz litery lub cale wyrazy to wyrzuca błąd.

przepraszam działa super, dziękuje bardzo, formatowanie na ogólne musiałem ustawić
    walek33
    Level 29  
    Ale Tobie pozostawiam modyfikację. Bo jakbym miał patrzyć na kopiowanie 60000 komórek tobym dostał oczopląsu. Przeróbka nie jest skomplikowana więc jestem pewien, że dasz sobie z tym radę. Dla ułatwienia dodam, że najprostsza to dwie linijki kodu. :D
    tankij
    Level 10  
    Jeszcze mam jedno pytanie, ta sama funkcja transponuj.

Jeżeli w kolumnie A mam liczby, są to różne liczby są też puste komórki i obok każdej liczby w kolumnie B jest przypisana wartość, chciałbym żeby sprawdzał liczbę w kolumnie A np. 2,5,7,1 i kopiował lub przenosił wartość z Kolumny B odpowiednio do kolumn C1 D1 E1 F1 następny wiersz C2 D2 E2 F2 itd. pomijając puste komórki z kolumny A.
    walek33
    Level 29  
    To teraz czas na naukę. :cry:
    Tak jak napisałem wcześniej:
    Quote:
    nie powinienem propagować łatwizny

(ha, podobno cytuje się wielkich :D ).
    Nie dam tym razem gotowca. Na tym portalu mamy się rozwijać a nie doprowadzać do uszkodzeń dwóch palców. W ramach pomocy podpowiem, że rozwiązanie problemu jest proste i osiągalne wieloma metodami. Jedną i bodaj najprostszą jest (pod warunkiem, że zasady kopiowania się nie zmieniły i lecimy wszystko w czambuł) przed kopiowaniem usunięcie wierszy z pustymi komórkami. Dalej jak w poprzednim przykładzie.
    tankij
    Level 10  
    hmmm... czy ja dobrze trafiłem, niech przeczytam "programowanie początkujący"...
    walek33
    Level 29  
    Dobrze trafiłeś.
    Programowanie to nie to samo co kopiowanie i wklejanie. Trzeba troszkę własnej inicjatywy. A co zrobiłeś z tą:
    Quote:
    przed kopiowaniem usunięcie wierszy z pustymi komórkami
    podpowiedzią?
    Idąc tokiem Twojego rozumowania na elce powinien powstać dział CTRLC/CTRLV o co niniejszym w imieniu autora postuluję. :D