Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrowieża Philips a radio z kablówki

piotrek201111 04 Jan 2011 20:21 1935 7
    piotrek201111
    Level 9  
    witam
    Kupiłem dzisiaj mikrowieżę Philipsa MCM166. Za antenę radia robi kawałek kabelka. Mikrowieża nie posiada złącza na podłączenie anteny zewnętrznej.
    Mam pytanie: Czy jest jakaś możliwość podłączenia anteny zewnętrznej do wieży bez złącza na antenę zewnętrzną aby mieć radio z kablówki?
    Pozdrawiam
    Piotrek
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    andy127
    Level 30  
    Witam.
    Nie jestem pewien, czy chcesz podłączyć do anteny zewnętrznej, czy do gniazda kablówki. Jeśli do kablówki to podłącz przez kondensator (dla separacji) ten kabelek, który służy za antenę do gniazda kablówki. Nie stracisz gwarancji (brak przeróbek) a grać powinno.
    Andrzej

Dodano po 2 [minuty]:

Oczywiście jeśli w Twojej kablówce są kanały radiowe.
    piotrek201111
    Level 9  
    Dziekuje za informacje. A o jaki kondensator chodzi?
    mkpl
    Level 37  
    Radzę rozkręcić wywalić owy kabelek i zamontować normalne zwyczajne gniazdo antenowe. W radiu odnajdujesz gdzie jest ten kabelek przylutowany i w jego miejsce wlutowujesz kawałek kabla antenowego tak że środkowa żyła w miejsce kabelka a oplot w najbliższą masę na płytce a z 2 strony gniazdo.

Jak masz sprzęt na gwarancji to kabelek do środkowej części złącza kablówki a masę możesz podłączyć pod masę złącza aux
    andy127
    Level 30  
    Ponieważ sprzęt jest nowy to nie proponowałem przeróbek wewnętrznych aby nie tracić gwarancji.
    Kondensator ma być tylko po to by odseparować od kablówki. Na gniazdach kablówki bywa czasem napięcie zależne od tego jakie wynalazki są do niej podłączone. Kondensator zaproponowałem na "wszelki wypadek". Pojemność nie ma wielkiego znaczenia. Proponuję 100 pF - 1 nF ceramiczny. Ma on być pomiędzy stykiem środkowym gniazda a tym kabelkiem pracującym jako antena.
    Nie jest to może profesjonalnie wykonane podłączenie ale proste i chyba warto spróbować.
    Andrzej
    piotrek201111
    Level 9  
    witam
    andy127 - dziekuje za szybka odpowiedz.

Do wieży mam już podciągnięty kabelek antenowy - koncentryk -w srodku zyla a na zewnatrz oplot
    Czy "..stykiem środkowym gniazda" w przypadku kabla bedzie to zyła??
    Piotrek
    mkpl
    Level 37  
    Tak :) styk środkowy to zawsze środkowa żyła a oplot i obudowa złącza to masa
    piotrek201111
    Level 9  
    Dziekuję wszystkim za pomoc i biorę się do działania ;)
    Piotrek