Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson sx115 palą się obie diody,warczy

04 Sty 2011 20:31 4811 7
  • Poziom 2  
    Witam,mam problem. Po skanowaniu urządzenie zaczęło warczeć i od tego momentu przestało drukować i w ogóle reagować. Po ponownym włączeniu tak samo najpierw warczy potem palą się obie diody i na komputerze pojawia się że wystąpił bład ogólny. Tusze są pełne. Dziękuję za pomoc
  • Poziom 24  
    Podłączam się do tematu. To samo urządzenie wielofunkcyjne i ten sam objaw. Silnik skanera zaraz po załączeniu do zasilania chce wyrwać czytnik z obudowy, następnie zaczynają jednocześnie migać diody zasilania, braku papieru i tuszu. Co jest grane?.
  • Spec od drukarek
    Wygląda na to, że skaner nie może się skalibrować - powody tego mogą być następujące: brudna szyba/lampa, uszkodzona lampa lub taśma sygnałowa skanera, ostatecznie uszkodzona płyta główna urządzenia.
  • Spec od drukarek
    W sumie są to nowe urządzenia, więc raczej czyszczenie tu nie pomoże. Był post w którym kolega pisał o kiepskiej jakości tych drukarek. Jeśli urządzenie jest na gwarancji to lepiej oddać. Ja osobiście miałem dwa razy ten model. W jednym był problem z rozpoznawaniem tuszy. Wyglądało to na wadliwą karetkę lub płytę główną. Zważywszy na jej koszt zakupu naprawa nieopłacalna. Na twoim miejscu poszukał bym takiej samej z innym uszkodzeniem i spróbował przekładać części.
  • Poziom 24  
    Witam. Drukarka, oczywiście, jeszcze na gwarancji ale klient zapodział dowód zakupu i teraz może się pocałować. Drukarka prawie nowa, niewiele pracowała a brak rozsądku użytkownika skazuje ją na źródło części zamiennych. Oczywiście, nie zamierzam jej naprawiać, za tania.
  • Poziom 2  
    Cytat:
    Witam,mam problem. Po skanowaniu urządzenie zaczęło warczeć i od tego momentu przestało drukować i w ogóle reagować. Po ponownym włączeniu tak samo najpierw warczy potem palą się obie diody i na komputerze pojawia się że wystąpił bład ogólny. Tusze są pełne. Dziękuję za pomoc

Witam,

Jak wyzej (z zamknietego juz tematu), chcialabym dolaczyc sie do tego problemu. Mam nadzieje ze moze z biegiem czasu pojawily sie jakies rozwiazania w tej sprawie?

Ciekawa jestem, czy przyczyna usterki moglo byc umiejscowienie drukarki pomiedzy dwoma 300W altusami (odl. 1.5 m)?

Moderowany przez rys57:

Post podpięty do tematu. Temat otwarty.

• Poziom 14  
    Witam. U mnie to samo. Rozwiązał ktoś ten problem ?
    Czy serwis jest w stanie wykryć użycie zamienników? Dzwoniłem na serwis bo mam gwarancję i dowód zakupu to straszyli mnie, że w razie wykrycia używania zamienników koszty transportu i naprawy spadają na mnie (czy tego chcę czy nie),a de facto to nie może być tego wina.
  • Poziom 11  
    Witam

Rozwiązałem problem!

Objaw był taki że, po włączeniu migała zielona dioda, wózek z tuszami jechał w lewo, na około 1 cm w lewo jechał skaner, zapalała się lampa skanera, skaner wracał, po czym wracał wózek z tuszami do pozycji początkowej (do końca w prawo) i... na stałe zapalały się trzy diody (1 x zielona i 2 x czerwona) i to był koniec! Nic więcej nie dało się zrobić!

Przyczyną był piasek i małe kamyczki w mechanizmie. Ktoś chyba drukował na plaży :D

Dokładne wyczyszczenie całego urządzenia, nasmarowanie prowadnic i dwukrotne czyszczenie głowicy ze sterownika sprawiło że, to badziewie znowu działa prawidłowo.

Podsumowując, świecenie ciągłe trzech diodek oznacza błąd mechanizmu, przeciążenie.

Jeszcze uwaga do rozbierania obudowy. Najpierw przesunąć panel klawiatury do tyłu (w kierunku gniazda usb, jest na jednym zatrzasku, podnieść go), po czym wyjąć pokrywkę nad kabelkami (po podniesieniu skanera, lewy róg, przy zawiasie skanera. Odłączyć kabelki. Zdjąć cały skaner (najpierw lewy zawias, schodzi pod odpowiednim kątem). Wykręcić trzy śrubki z tyłu obudowy i trzy z przodu pod skanerem. Zdjąć górę obudowy, która trzyma się jeszcze na kilku słabych zatrzaskach.

I do pracy :D

Pozdrawiam, Edz