Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana podświetlenia SE K850i Luminous Green

04 Sty 2011 20:42 1613 2
  • Poziom 9  
    Witam.

Otoż od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zmiana podświetlenia klawiatury w K850i Luminous Green na kolor zielony.
    I teraz tak z tego co sie doczytałem w innych źródłach te na płytce klawiatury oryginalne biała to jest SMD rozmiar 0603. Można w sklepach elektronicznych takie diody LED o rozmiarze 0603 ktore pracuja w okolicach 3V, gdzieś widziałem ze podobno na standardową biała idzie napięcie 2,9 ( nie wiem ile w tym prawdy a sprawdzić jak nie mam). Tylko teraz jest pytanie o jasność standardowych diod czy ktoś ma w ogole pojęcie w jakich granicach to oscyluje napiecie i jasnosc, wydaje mi sie ze ilość mcd nie musi byc dokładnie taka sama.
    Tylko teraz przyjrzałem sie ze potrzeba na klawiaturę 10x LED, podświetlanie przycisków aparatu 2x LED.

O ile dobrze znalazłem to w klawiaturze można by było wymienic na takie http://www.epiled.pl/Diody-SMD/SMD-LED/ES-194.html

Tylko jest teraz najważniejsze pytanie jakbym chciał zmienić w oczku aparatu tym które sie na niebiesko podświetla, przyjrzałem sie i widziałem tak tylko 1 LED, ale w jaki sposob światlo jest kierowane na te oczko dookoła aparatu .... Czy tam jest tylko jedna dioda która zaznaczyłem na obrazku, i czy ona jest z boczna emisja światła ?
    Zmiana podświetlenia SE K850i Luminous Green

Moje pytania :
    1. Czy ktoś w ogóle brał sie za coś podobnego i czy sie mu udało.
    2. Ile diod podświetlenia jest w tym oczku na około aparatu które sie na niebiesko pooświetla, i jaka tam jest dioda.
    3. Jest to poważny zabieg wiec raczej tylko sprzęt IR wchodzi w gre, i tutaj jest pytanie czy ktoś mogł by mi jakiś porządny serwis w Warszawie lub okolicach polecić gdzie by w ogole wzięli za to i nie s********i całej płytki i aparatu ?[/img]
  • Poziom 31  
    Diodu kupuj jak najasniejsze, zawsze bedziesz mogl im prąd oraniczyc rezystorem. O ile gra jest warta świeczki.
    jak samochód miał zielone podświetlanie , albo stara nokia 3210 to kazdy chciał miec niebieskie. Jak ma niebieskie, to ludzie chcą zielone.
  • Poziom 9  
    Akurat w tym przypadku klawiatura jest na biało podswietlana i po prostu nie pasuje.