Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Vaio przelutowanie grafiki

04 Sty 2011 21:30 2168 2
  • Poziom 13  
    Witam.

Mam 2,5-rocznego laptopa Sony Vaio fz21e z uszkodzonym układem karty graficznej.
    Grafika to NVIDIA GeForce 8400M GT - 64 MB, rdzeń: 450 MHz, pamięć: 600 MHz.
    W serwisie stwierdzono, że trzeba wymienić układ graficzny i koszt przelutowania będzie zamykał się w granicach 500-600zł.
    W innym poście na elektrodzie dowiedziałem się, że ta cena jest bardzo zawyżona (z tego co wiem komputer ma być wysłany na przelutowanie do warszawy, więc dochodzą zapewne koszta pośrednika).
    W każdym bądź razie zacytuję kolegę z elektrody:
    "Chociaz po kwocie naprawy (600zl) widze, ze to jakis trefny serwis.
    Przelutowanie ukladu grafiki to koszt ok 300zl, z wymiana moze kolo 350." (...)
    "szcegolnie ze NVidia 8400 nie jest jakims super ukladem".

Zatem zgodnie z poradą kolegi z elektrody zamieszczam to ogłoszenie.
    Jeżeli jest ktoś kto chciałby się podjąć naprawy w rozsądnych granicach cenowych (takie jakie zasugerował kolega) i da jakąś gwarancję na swoją pracę (nie mówię o paru dniach, tylko mniej więcej jak w serwisie 3 miesiące) to bardzo proszę o kontakt.
    W grę w chodzą Trójmiasto, Ostróda i okolice (w tym również Olsztyn).
  • Poziom 29  
    Radziłbym się zastanowić czy reballing ma sens skoro wszystkie te układy mają wadę fabryczną i zostały wypuszczone poprawione wersje z roku 2009, 2010 które nie posiadają wady fabrycznej. Po przylutowaniu tego uszkodzonego układu laptop podziała 1- 3 miesięcy.
    Sam nowy układ z 2009 roku kosztuje w granicach 200-250 zł nie mówię tu o pseudo nowych przypalonych, porysowanych, recyklingowanych układach z aukcji. Czy opłaca się wydawać 300 zł na 3 miesiące, skoro powszechnie wiadomo o tych układach, że są wadliwe i każdy laptop po reballingu pada po krótkim czasie. Radzę poszukać bezpośrednio dobrego serwisu, który wymieni układ na nowy i da gwarancję min 5 miesięcy.
    Co prawda były też wersje laptopów Sony z grafiką GF7 stosowaną w normalnych kartach graficznych, gdzie prawdopodobnie wymiana kości będzie zbędna.
  • Poziom 13  
    Jednak nie będę się bawił w naprawę, laptopa sprzedam na części.
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc