Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane 1.9D 1997r. nie ładuje akumulatora

04 Sty 2011 21:50 4265 9
  • Poziom 13  
    Więc mam taki problem że po przekręceniu kluczyka nie swieci sie lampka od ladowania.Po odpaleniu silnika tez sie nie swieci a na aku napiecie 12V.Akumulator nie jest ładowany.Czy da sie zmierzyć napięcie bezposrednio na alternatorze i jakie powinno być?

Jaki może być tego powód,sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i sa OK.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 43  
    Odłącz cienki kabel od altka i podaj mu masę, zobacz czy kontrolka zaświeci. Jak nie, wymień żarówkę
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 36  
    Od kontrolki jest fioletowy. Wklej to zdjęcie tak, jak należy.
  • Poziom 13  
    Przepraszam moze sie czepiam ale ja widze kable jeden czerwony a drugi różowy przedłużony czarnym.To ktory jest bardziej fioletowy?

• Poziom 36  
    Ja widzę fioletowy i czerwony.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    A więc tak panowie.Po dotknieciu do masy lampka od ladowania swieci sie.Po odłaczeniu kabli zmierzeniu na właczonym silniku na obu stykach alternatora nie ma zadnego napięcia.Czy regulator napięcia znajduje sie na korpusie alternatora i czy da sie go odkręcić?Jest podejrzenie że kable zostały odwrotnie podłaczone na alternatorze,co si emoze wtedy stac? Jeszcze dodaje lepsza fotke

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Jeśli chcesz sprawdzić czy jest ładowanie uruchom samochód, do klem akumulatora podłącz woltomierz. Wskazanie woltomierza powinno wynosić ok 14,4V. Jesli tak jest to ładowanie jest OK, pozostaje wymiana żaróweczki w desce rozdzielczej.
    Jeśli nie ładuje to uszkodzony jest regulator napięcia, sczotki albo uład diod w alternatorze.