Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GCO-DP-21-03, Termet MiniMax Dynamic Turbo - cykanie i ...

departament 04 Sty 2011 22:17 7776 11
  • #1 04 Sty 2011 22:17
    departament
    Poziom 7  

Witam
    Piec:
    GCO-DP-21-03, Termet MiniMax Dynamic Turbo
    Sterownik:
    EuroTerm 2000
    Ciśnienie w instalacji:
    1,5
    Miejsce instalacji:
    Mieszkanie 4 pokojowe w starym "po niemieckim" budynku (ostatnia kondygnacja przed nieocieplonym poddaszem) o pow. 65m2, piec zainstalowany w kuchni.
    Opis:
    Pod koniec tamtego roku zakupiłem ww. piecyk. Na początku chodził bez sterownika bo temp. nie była aż tak straszna i jakoś nie miałem czasu zakupić, nawet jak lekko przymarzało na zewnątrz to włączałem na całą noc, ustawiałem temp. min. i co jakiś czas ładnie się włączał i wyłączał. Później serwisant założył sterownik i się zaczęło.
    Zaznaczam, że hydraulik robił mi tzw. kryzowanie grzejników.
    1 problem - cykanie.
    Piec podczas podgrzewania wody cyka tak jakby coś w rurach było, prawie cały czas. Czy to normalne?
    2 problem - temperatura.
    Przy -10 st C. na zewnątrz, aby osiągnąć żądaną 20 st. C w pomieszczeniu to piec podgrzewa wodę do 57 st. C. Temperatura spada wewnątrz tak, że po 30-40 min. piec się znów włącza. A przy -15 st C. na zewnątrz, aby osiągnąć żądaną 20 st. C w pomieszczeniu to piec podgrzewa wodę do 64 st. C. Czy to nie za dużo? Mam ustawione regulatorem na piecu, aby było max 70 st. C. choć serwisant chciał abym ustawił 75 st. C., ale przy 64 st. C to grzejników nie idzie dotknąć.
    3 problem - wyłączanie się pompy i ...
    Po zakończonym podgrzewaniu wody w C.O. pompa (prawdopodobnie ona) pracuje jeszcze około 30-40 sek. Czy to normalne? Dodatkowo pod sam koniec pracy pompy słychać takie lekkie (delikatne) pump... tak jakby się zbierał gaz przez kilka sek. a później zaiskrzyło :>
    4 problem - wibracje
    Przy dłuższym podgrzewaniu wody bieżącej (jak np. napuszczam do wanny kilka ładnych litrów ;>) piec (właściwie jego obudowa) wpada w wibracje i mi buczy!!
    To normalne?
    Sorry, że aż tyle problemów, a może i to standard w tego typu kotle i tak ma być? Lepiej chuchać na zimne i wolę się zapytać zanim ... będzie na zewnątrz -20 st. C, a mi piec siądzie :>

Pozdr.

0 11
  • #2 04 Sty 2011 22:39
    mirrzo

Moderator na urlopie...

departament napisał:
    ... serwisant założył sterownik

Pokojowy, czy pogodowy?

departament napisał:
    ...pod sam koniec pracy pompy słychać takie lekkie (delikatne) pump

Czy masz zainstalowany zawór zwrotny?

departament napisał:
    ...piec (właściwie jego obudowa) wpada w wibracje i mi buczy!!
    To normalne?

Nie, to nienormalne.
    Zaproś serwisanta.

1
  • #3 04 Sty 2011 22:56
    departament
    Poziom 7  

departament napisał:
    ... serwisant założył sterownik

mirrzo napisał:
    Pokojowy, czy pogodowy?

Podałem wyżej: EuroTerm 2000 - one chyba są pokojowe tylko :>

departament napisał:
    ...pod sam koniec pracy pompy słychać takie lekkie (delikatne) pump

mirrzo napisał:
    Czy masz zainstalowany zawór zwrotny?

A nie wiem... ja w tym nie siedzie! Da się to jakoś sprawdzić nie wzywając serwisanta? Kupiłem tylko piec i sterownik .. jeśli fabrycznie nie ma go (zaworu zwrotnego) w piecu to nie mam :< - Zaraz poczytam co to ten zawór na forum :>
    Edit: oto fotka zaworów jakie mam GCO-DP-21-03, Termet MiniMax Dynamic Turbo - cykanie i ...
    departament napisał:
    ...piec (właściwie jego obudowa) wpada w wibracje i mi buczy!!
    To normalne?

mirrzo napisał:
    Nie, to nienormalne.
    Zaproś serwisanta.

Ok jutro zadzwonię ale u nas serwis to masakra (pod każdym względem ... terminy i jakość)!
    A co z tym cykaniem bo to mnie najbardziej interesuje? Bo zaczęło się zaraz jak tylko sterownik założyli!
    Pozdr.

0
  • #4 04 Sty 2011 23:20
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Nie umiem sobie wyobrazić tego cykania, więc nie wiem.
    O sterowniku nie doczytałem, sorki. Ale może tak pracować, jak opisałeś. Przy wyższej temp na zewnątrz, szybciej się nagrzewa, więc i szybciej wyłącza. Stąd ta różnica temperatur. Możesz jednak się sam uspokoić, montując czujnik temperatury zewnętrznej. Kocioł po wybraniu przez Ciebie krzywej grzewczej, sam będzie dobierał optymalną temperaturę zasilania.

0
  • #5 04 Sty 2011 23:36
    departament
    Poziom 7  

A co z zaworem zwrotnym mam go? (edytowałem post i dodałem fotkę)

Cykanie: to takie jak by ktoś żyletek nawrzucał do rurki metalowej lub szklanej (chyba tak samo będzie to brzmiało - nie umiem opisać dźwięku słowami)

Pozdr.

0
  • #7 06 Sty 2011 14:47
    departament
    Poziom 7  

Poprawiłem, zerknij teraz.
    Pozdr.

1
  • #8 06 Sty 2011 17:46
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Nie, nie ma zaworu zwrotnego. Natomiast są nieprawidłowo zainstalowane filtry. Również za szybko jest przejście z miedzi na plastik.
    Opisane odgłosy wskazują na brudną instalację; raczej nie była płukana po wykonaniu.

0
  • #9 06 Sty 2011 20:30
    departament
    Poziom 7  

Witam

mirrzo napisał:
    Nie, nie ma zaworu zwrotnego.

Czy istnieje jeszcze teraz możliwość założenia tego zaworu bez "demolki"?

mirrzo napisał:
    Natomiast są nieprawidłowo zainstalowane filtry.

Co to znaczy nieprawidłowo? Czym to może skutkować? Chciałbym wiedzieć aby mi to ktoś ew. poprawił.

mirrzo napisał:
    Również za szybko jest przejście z miedzi na plastik.

Czym to może skutkować?

mirrzo napisał:
    Opisane odgłosy wskazują na brudną instalację; raczej nie była płukana po wykonaniu.

Jakaś podpowiedź: Czy mam teraz wzywać hydraulików aby zrobili płukanie czy fachowca od pieca bo chyba teraz w piecu ten brud jest bo tam cyka?

Ps.
    Czy są w pobliżu jacyś fachowcy? Bo ci co mi zakładali tą instalację uważani są w Zgorzelcu za jednych z najlepszych! OMG

0
  • #10 06 Sty 2011 20:53
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Nie ma potrzeby zakładania zaworu zwrotnego.
    Filtry należy przestawić poziomo, żeby zbierały brudy z instalacji i dało się je wyczyścić - teraz nie ma takiej możliwości.
    Instalacja może być wykonana z PCV dopiero w odległości co najmniej 1 mb za kotłem.

0
  • #11 06 Sty 2011 21:08
    departament
    Poziom 7  

Ufff.. to dobrze, że nie jest aż tak źle :>
    Odnośnie cykania:
    A co z tym czyszczeniem? Czy brud nie powinien zatrzymać się na filtrach (tak na logikę)? Bo teraz go słyszę w piecu! Czy samo spuszczenie wody oczyści? Czy muszę serwisanta do pieca wezwać?

Pozdr.

1
  • #12 06 Sty 2011 22:27
    mirrzo

Moderator na urlopie...

departament napisał:
    Czy brud nie powinien zatrzymać się na filtrach? .

Tak, zatrzyma, ale jak wyczyścisz siatkę? Po odkręceniu korka filtra, brudy spadną na zawór.

departament napisał:
    Czy samo spuszczenie wody oczyści?.

Powinno pomóc, ale zalecałbym płukanie pompą.

0
  Szukaj w 5mln produktów