Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG 42LF66 LCD TV Znika obraz.

marekk1980 04 Jan 2011 23:03 7887 20
    marekk1980
    Level 12  
    Witam,

Prosiłbym o pomoc w naprawie owego telewizora. Po włączeniu po kilku lub kilkunastu minutach znika obraz pojawiają się cienkie poziome linie i telewizor nie reaguje na klawiature lub pilota, podświetlenie pozostaje. Podejrzewam usterkę płyty głównej ponieważ zmierzyłem napięcia z zasilacza i sa prawidłowe. Za pomoc z góry dziękuję.

LG 42LF66 LCD TV Znika obraz.

Pozdrawiam Marek
    wypalony piksel
    User under supervision
    Quote:
    Podejrzewam usterkę płyty głównej ponieważ zmierzyłem napięcia z zasilacza i sa prawidłowe.

To teraz zmierz napięcia na płycie głównej. Bo na niej też są, jakbyś nie wiedział.
    marekk1980
    Level 12  
    satgal wrote:
    Ważne czy te poziome linie drgają czy stoją w miejscu.

Linie drgają z różną częstotliwością.
    marekk1980
    Level 12  
    satgal wrote:
    Jak drgają to chyba coś nie tak z połączeniami tcon matryca.

Sprawdze to dzis wieczorem.
    Zastanawia mnie jednak dlaczego w takiej sutuacji TV nie reaguje na klawiature, nie da sie go nawet wylaczyc.
    marekk1980
    Level 12  
    Z tcon wszystko wygląda ok, flexy solidnie polaczone, napiecia stabilne. Gdy odłączyłem tcon od płyty głównej i od invertera linie z ekranu zniknely.
    Kupię teraz płyte główną.
    Mam pytanie:
    Czy płyta główna o tym samym numerze wyjęta z telewizora o innej przekątnej ekranu zadziała?
  • Helpful post
    jarek6814
    Level 17  
    Powinna pasować ale porównaj wersje oprogramowania soft ,mała biała naklejka na main board.
  • Helpful post
    satgal
    Level 40  
    Myślę że wymiana MB nie pomoże ale może się mylę. Dlaczego tak myślę bo MB po swoich testach jak uzna że jest OK to dopiero włącza inwerter i napięcie zasilające tcon.
    marekk1980
    Level 12  
    Sądze że gdyby MB była sprawna to TV dałby sie przynajmniej wyłączyć po wystąpieniu usterki. Z resztą chyba nie mam wyboru albo kupić MB albo sprzedać jako uszkodony.
  • Helpful post
    satgal
    Level 40  
    Naprawiając nie tylko TV ale notebooki to przeważnie jak jest w nim coś uszkodzone to można go włączyć ale nie reaguje na wyłączenie, czyli tz. zawisł. to jest związane z konstrukcją MB czy wyłącznikiem można go zresetować albo nie. Konstruktorzy TV podobnie myślają a może są też ci sami od komputerów. Czy kupować MB to zależy od tego za ile i czy go się sprzeda za więcej uszkodzonego niż ona kosztowała a nie pomogła. To jest loteria, ja bym próbował go naprawić bez dodatkowych kosztów w tym czasie wystawił bym go do sprzedaży i miał czas na kalkulacje i próby naprawy.
  • Helpful post
    lisek
    Service technician RTV
    Poczytaj manual od chassis LD75A
    LCD TV LG 42LF66-ZE, LD75A
    Link_manual
    Masz albo problem w T-con >pomierz nap. w pkt.charakterystycznych opisanych
    albo tak na 20% > pamięci ? pytanie której flash czy eeprom
    procek z maina zapisuje dane od nowa w ....?

Skoro obraz zanika po czasie i pojawiają się linie ...po wył. i włączeniu ponownym ta sama sytuacja?
    -czyli obraz zanika po czasie i pojawiają się linie ?????
    -czy po wszystkich wejsciach?

Jaki panel i jaki T-con.
    marekk1980
    Level 12  
    Tcon to LC420WU6-SLA1
    Coraz więcej faktów przemawia za tym że uszkodona jest MB.
    Wpierw suszarką podgrzałem Tcon po czym włączyłem TV, obraz był OK.
    Następnie wyłączyłem TV i podgrzałem MB i znów włączyłem, usterka pojawiła się od razu.
    Nie jestem pewien czy bezpiecznie jest kupić MB o takim samym numerze ale z telewizora o innej przekątnej ekranu. (Soft nie będzie inny?)
    satgal
    Level 40  
    To teraz zrobić próbę z mrożeniem punktowym aby zlokalizować element. Pamiętam jak ktoś kiedyś procesor chłodził ogniwem Peltiera aby mu się nie wieszał w monitorze LCD.
    marekk1980
    Level 12  
    Nie jestem pewien czy bede sie bawił w lokalizacje elementu bo nie mam możliwości wymiany BGA.
    marekk1980
    Level 12  
    Mógłby ktoś mi pomóc i odpowiedzieć na takie pytanie.
    Czy MB z 26" telewizora HD Ready bedzie pasować do 42" Full HD?
    marekk1980
    Level 12  
    zapomniałem dodać że numery są takie same.
    wypalony piksel
    User under supervision
    Masz już odpowiedź. Wystarczy zapoznać się z budową blokową telewizora LCD i pomyśleć. I nie zadawałbyś takich pytań.
    maystero
    Level 24  
    Mam do sprzedania części do tego TV. Jeśli autor tematu jest zainteresowany, proszę o kontakt na pw
    marekk1980
    Level 12  
    Uszkodzona okazała się płyta główna.
    Po wymianie telewizor chodzi już kilka godzin poprawnie.
    Dziękuje wszystkim za pomoc, temat zamykam.