Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

włącznik/wyłącznik dźwięku na pilota

05 Sty 2011 00:04 1858 11
  • Poziom 8  
    Witam, prowadzę szkołę tańca, mam fajny sprzęt, który złożył mi kolega,
    laptop => wzmacniacz => głośniki

zainwestowałem też w bezprzewodowy mikrofon nagłowny - polecam, fajna sprawa :)

duzo chodzę po sali i chciałbym zrobić sobie wyłącznik/włącznik muzyki, lecz nie mikrofonu (więc odcięcie głośników odpada)
    we wzmacniaczu mam 2 wejcia osobne, na mikrofon i glosniki, wiec mysle, ze nie bedzie to duzym problemem...
    nie moge czegos takiego znalesc na allegro, czy tez w google, ani tutaj na forum.

moze macie jakies pomysły, jak to zorganizować, aby to miało ręce i nogi, niewielkim kosztem.

z góry dziękuję i pozdrawiam :)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 30  
    Musisz zaopatrzyć się w odbiornik podczerwieni i odpowiednie oprogramowanie. w tedy nie tylko będziesz mógł włączać i wyłączać dźwięk, ale sterować całym odtwarzaczem w laptopie.
    Poczytaj tu:
    http://www.koala.pl/Index2.php?page=KoalaPlayerIRC〈=pl
    Dodam że gotowy odbiornik można tanio kupić.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 8  
    Koala nie działa, a na stronie ze schematem, nie ma tego, co mnie konkretnie interesuje, gotowy zestaw... czy tez jak podsunął ktoś pomysł - pilot do laptopa :D
    gdzie go znaleźć?
  • Poziom 8  
    adapter irda, fajny pomysl, patrzylem tez piloty do komputera, ale nei satysfakcjonują mnie one, wyobrazmy sobie pilota do bramy, klikasz otwiera sie, klikasz, zamyka - o taki pilocik mi chodzi, klikasz, nie leci muzyka lub sygnal z komputera zostaje zablokowany, klikasz, muzyka gra.

(mikrofon jest podpiety bezposrednio do wzmacniacza - wiec bedzie dzialac)

teraz jak ten adapter irDa moze mi pomoc w osiagniecu mojego celu?
    co jeszcze jest potrzebne?

a czy moze jest cos, co dziala na zasadzie bluetooth?? irda jak czytalem okolo 10 metrow, a mnie przyda sie cos nawet na 30 metrow... znajomy ma słuchawki na bt, telefon lezy daleko, a on moze wlaczac i wylaczac muzyke z duzej odleglosci :)

Dodano po 3 [godziny] 15 [minuty]:

mogło by być takie coś, jak pilot:
    http://www.tracer.pl/Produkt/TRAPRT20903/Pilot_multimedialny_TRACER_B7_

ale to juz za wiele... chyba, ze cos tanszego :)

lub jakis przelacznik na pilota on/off sterowany pilotem, na baterie, umieszczony na przewodzie aux, ktorym idzie sygnal z komputera do wzmacniacza :)
  • Poziom 17  
    Przełącznik w przewodzie aux to kupa roboty. Najprościej i darmowo jest wgranie aplikacji na telefon z bluetoothem, na sony ericssonie masz od razu aplikacje sterowanie zdalne, jeśli nie posiadasz w telefonie bluetootha kup k750, używanego, nawet dojechanego za 50zł wytargasz. A możesz tym pauzować, pogłaśniać, i zmieniać piosenki.

edit. Nie pchaj się w nic sygnowanego marką manta i tracer, dużo stracisz.
  • Poziom 8  
    nawet najmniejszy telefon byłby za duży, mnie chodzi o wielkość pilota do bramy
    tylko z dwoma opcjami, włącz, wyłącz - lub jak mowie, niewielki pilocik, na BT, koniecznie cos na bluetootha... oprocz telefonu, za duzy i za duzo roboty, musze miec cos, co w sekunde by zareagowało, nawet nie ;]
  • Poziom 17  
    Stosując pilot na irdę za każdym razem musisz kierować pilot prosto w odbiornik, sam próbowałem z odbiornikiem irdy w komputerze używając programu gilder, na normalnym adapterze ze sklepu komputerowego osiągnąłem odległość 5m. Może kolega spróbował by z pilotami do prezentacji. Wystarczy przeprogramować klawisze w sterownikach.
  • Poziom 8  
    a pilotem do samochodu?? jak podłączyć taki udkład do wzmacniacza?
    czy jest to realne? jakie napięcie prądu jest w zmacniaczu, a jakim napięciem jest zasilany odbiornik fal od pilota??

Prosze o wasze porady i pomysły !!!
  • Poziom 17  
    Pilot do samochodu powiem że może być realny i łatwy do wykonania. Napięcie wzmacniacza nie jest ważne. Wystarczyło by użycie 2-3 tranzystorów, paru drobnych elementów i przekaźnika który odłączał by głośniki.
  • Poziom 8  
    Super, to w takim razie będę się kierował w tę stronę. :)