Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT10120W łożysko

05 Sty 2011 09:52 8959 3
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam taki problem z pralką (pralka ma dopiero 4 lata...), fachowiec tak zdiagnozował: od strony przeciwnej do paska klinowego uszkodzone jest łożysko (prawdopodobnie przyczyną jest nieszczelny zimmering, łożysko jest zardzewiałe i widać ślady spływającej rdzy na bębnie), konieczna jest wymiana łożysk ale fachowiec nie jest w stanie tego zrobić bo bęben jest zgrzewany (chyba plastik);
    dzwoniłem do serwisu, wymiana łożysk jest możliwa ale kosztowna (ok 400zł);
    kojarzycie czy da się to naprawić bez korzystania z serwisu? i czy w ogóle ten model (made in china) warto naprawiać...?
    pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Witam ,nie znam tej pralki ale ceny mi nie pasują bo jesli to zbiornik klejony to koszt w serwisie ok 800,wymiana całego zbiornika a za 400 to może ktoś chce rozcinać i póżniej skręcać na śruby . Chyba że ktoś potwierdzi czy to zbiornik klejony czy rozbieralny bo w rozbieralnym to koszt ok 200.Poczekaj jeszcze na odpowiedż konkretną
  • Specjalista AGD
    Wpisz w gogle: ELECTROLUX 4071306494 ELECTROLUX 4071430971 , albo frazę: łożysko prawe lewe electrolux -zobaczysz jakie potrzebne są łożyska. Nie muszą być oryginały - są zamienniki - różnią się brakiem napisów i strzałek w którą stronę wykręcać i wkręcać.
    W handlu są zestawy wraz z oringiem i V-ringiem tak prawego, jak i lewego. Zalecana jest wymiana obu naraz. Potrzebny do wkręcania i wykręcania specjalny klucz lub myk polegający na dwóch śrubach φ=6 i dobrym kluczu hydraulicznym.
    Zaleca się przed kupnem wykręcić oryginały i zobaczyć jakie są w nich obsadzone łożyska - zdarzją się 6203 i 6204.
    z doswiadczenia podpowiem, że jeszcze zainwestuj w nowy silnik pompy - na pewno po nim kapała woda - zwlekanie z jego wymianą wcześniej, czy później kończy się fajnym efektem dymnym i wymianą elektroniki sterującej , a to b. droga "impreza" :D
  • Poziom 9  
    wielkie dzięki za pomoc! :)
    udało się zdjąć łożysko.