Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak możliwości logowania się na gmail

05 Sty 2011 10:32 3067 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    Proszę o pomoc, nie mogę się zalogować na gmaila w operze i mozilli od kilku dni, wszystko inne pięknie chodzi. Do tej pory przeskanowałem antywirusem, wyczyściłem rejestr, nie mam pliku hosts, używanie serwerów proxy jest wyłączone.
    W operze pojawia się następujący komunikat:
    Próbujesz odwiedzić adres http://mail.google.com/mail/?hl=pl&tab=wm, który jest w tej chwili niedostępny. Upewnij się, czy adres został wpisany poprawnie, a następnie spróbuj ponownie wczytać stronę.

Bezpieczne połączenie: błąd krytyczny (552)

https://www.google.com/accounts/ServiceLogin?...;scc=1<mpl=default<mplcache=2&hl=pl

Połączenie z serwerem nie powiodło się. Być może serwer używa nieobsługiwanego protokołu SSL 2, który nie jest uznawany za wystarczająco bezpieczny. Właściciel witryny powinien zaktualizować oprogramowanie, aby serwer używał protokołu TLS 1.0 lub nowszego.
    Upewnij się, czy połączenie internetowe jest aktywne i sprawdź, czy inne aplikacje wymagające tego połączenia działają prawidłowo.
    Sprawdź, czy ustawienia używanego przez ciebie oprogramowania związanego z bezpieczeństwem sieciowym są prawidłowe i nie utrudniają zwykłego przeglądania sieci.
    Jeżeli znajdujesz się za zaporą połączenia internetowego sieci lokalnej i myślisz, że może to być powodem problemów - skontaktuj się z administratorem sieci.
    Naciśnij klawisz F12 i wyłącz opcję używania serwerów proxy, chyba że wiesz, że używanie proxy jest niezbędne do łączenia z Internetem. Odśwież stronę.
    Pojawia się następujący komunikat w mozili:
    Połączenie zostało przerwane
    Połączenie z www.google.com zostało przerwane podczas wczytywania strony.

* Witryna może być tymczasowo niedostępna lub zbyt obciążona. Spróbuj ponownie za kilka minut.

* Jeśli nie można otworzyć żadnej strony, należy sprawdzić swoje połączenie sieciowe.

* Jeśli komputer użytkownika jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, należy sprawdzić, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    Pozdrawiam
  • Specjalista Sieci, Internet
    Sprawdż co masz w pliku %windir%\system32\drivers\etc\hosts

Start/Uruchom: CMD.exe wpisz

ping www.gmail.com
    ping mail.google.com

załącz wynik.
  • Poziom 2  
    ten plik hosts wyrzuciłem pare tygodni temu jak zaczołem mieć problemy z logowaniem na gmail., a strona www.gmail.com nie wchodzi mi. Nadal nie mogę się zalogować na skrzynkę.
  • Poziom 1  
    witam, mam dokładnie ten sam problem co autor wątku i walczę z tym już kilka dobrych godzin. nie widzę żadnej dobrej odpowiedzi dlaczego to się dzieje.

Czy ktoś ma może jakieś rady?

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

JJ