Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Warsztat w piwnicy a zuzycie energii

tomassz23 05 Sty 2011 13:55 1755 4
  • #1 05 Sty 2011 13:55
    tomassz23
    Poziom 1  

Witam,
    chcialbym urzadzic sobie warsztat ale nie wiem jak rozwiazac sprawde zuzycie energii. w moim bloku rachunki za prad z piwnicy sa dzielone rowno miedzy mieszkancow.

0 4
  • #2 05 Sty 2011 14:19
    Niuniek_84
    Poziom 23  

Witaj,

Najlepiej doprowadzić sobie do piwnicy swój obwód zasilania, w mojej okolicy wielu majsterkowiczów doprowadzało dodatkowy kabel z mieszkania do piwnicy, jednak kończyło się to;
    - zgodą Gospodarki Mieszkaniowej
    - zgodą mieszkańców bloku
    - wykonaniem okablowania przez elektryka
    - wykonaniem pomiarów elektrycznych
    - drobny szkic i podpis wykonawcy

Spotykałem się też z podlicznikiem w piwnicy, jednak i tu są problemy;
    - zgoda GM
    - zgoda mieszkańców
    - wykonanie rozdziału i podlicznika przez uprawnionego elektryka
    - pomiary i szkic

Niestety wszystko zależy od wspólnoty w jakiej mieszkasz ... co klatka, to inne zwyczaje ;)

Pozdrawiam

0
  • #4 05 Sty 2011 14:48
    Rafal_
    Poziom 12  

z całą pewnościa najlepiej (i chyba najtaniej) było by skontaktować się ze swoim zarządcą (w moim przypadku sprawa banalna bo na osiedlu mamy serwis www.zamieszkani.pl) i z nim dogadac szczególy. jeżeli tego nie zrobisz a nawet załozyłbyś osobny licznik to mogli by Ci robić później problemy.

pzdr
    Rafał

0
  • #5 05 Sty 2011 15:19
    Niuniek_84
    Poziom 23  

Dokładnie, problemy prędzej czy później będą ... bo zawsze znajdzie się jakiś szanowny emeryt, któremu będzie przeszkadzało Twoje wieczorne siedzenie w piwnicy.

Jeśli uzgodnisz wszystko z właścicielem, w tym przypadku administracją ... to jesteś kryty, ale koniecznie bierz na wszystko papier i potwierdzenia, by uniknąć później problemów.

Powodzenia :)

0