Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem ze wzmacniaczem operacyjnym!!!!

wojtekkkk 12 Paź 2004 14:10 1152 1
  • #1 12 Paź 2004 14:10
    wojtekkkk
    Poziom 10  

Witam, mam problem ze wzmacniaczem operacyjnym TL061. Chcę go wykorzystać jako wzmacniacz wstępny w amatorskim oscyloskopie cyfrowym. Mam pytanie, czy parametr Vinput=+-12V, oznacza, że po podaniu napiecia na wejście nieodwracające=-3V, i wzmocnieniu k=3, na wyjściu powinieniem dostać -9V??? Pytanie wydaje się być smieszne, jednak wszytsko jest OK w moim układzie gdy podaję na wejście naięcie dodatnie, jednak przy napieciu ujemnym, na wyjściu pojawiają się jakieś śmieci. Układ wzmacniacza zasilam +-12V. Układ pracuje jako wzmacniacz nieodwracający k=1+R1/R2. Proszę o poradę, lub ewentualne inne propozycje układowe. Wzmacniacz powinien dobrze pracować z sygnałami zmiennymi, duża rezystancja wejściowa.

0 1
  • #2 12 Paź 2004 15:10
    Pi-Vo
    Poziom 37  

Na oscyloskop jest trochę za wolny ,wzmacniacz wejściowy powinien być tu szerokopasmowy ,zależy jeszcze jakie ma być pasmo tego oscyloskopu ale będą to choćby jakieś pojedyńcze megaherce.I wtedy to powinien być jakiś uA733 ,AD817 czy inne szybsze wzmacniacze.I forum chyba nie to ,powinno byc może Układy elektroniczne-pomysły i problemy.

0