Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Pioneer DEH-4000UB Brak dźwięku w głośnikach

05 Sty 2011 16:02 2772 6
  • Poziom 29  
    Witam posiadam radio Pioneer DEH-4000UB po włączeniu wszystko działa oprucz dźwięku sprawdziłem miernikiem i brak napięcia na wyjściach od głośników czy mogła pójść końcówka mocy czy może coś innego być winne
  • Poziom 36  
    Może tak może nie. Bez podania rezultatu twoich pomiarów wewnątrz radia wiele odpowiedzi nie dostaniesz. Zgaduj zgadula może się mylić w sprawie domniemanych uszkodzeń. Radio trzeba otworzyć, porównać układ z notą katalogową, dokonać odpowiednich pomiarów oraz sprawdzić czy dochodzi sygnał. Powodzenia życzę.
  • Poziom 29  
    Dzięki wielkie jutro rozbiorę i zacznę pomiary jak znajdę schemat Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    możesz mieć zimne luty a jak nie to podepnij jakiś sygnał np. z mp3 do końcówki mocy przez kondensator np. 33pF. Jak zagra to szukaj dalej np w przedwzmacniaczu czy innych układach a jak nie zagra to sprawdź czy napięcia dochodzą do niego i ewentualnie może być problem tego rodzaju że jest w stanie czuwania a jak to nie pomoże to pewnie końcówka mocy do wymiany.
  • Poziom 16  
    witam, czy może już radyjko pan naprawił bo mam w kupnie z takimi samymi objawami i nie wiem czy warto
  • Poziom 16  
    Radyjko kupiłem, końcówka do wymiany i gra jak trzeba. Moje także się załączało, wszystko chodziło ale nie było dźwięku, tylko pyknięcie w głośnikach po włączeniu radia.
  • Poziom 29  
    U mnie było co innego zwarcie w pobliżu kondensatora wypalone pole radio zrobione zamykam temat