Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD LG 26LG75 mruga dioda zielona

05 Sty 2011 16:42 9771 6
  • Poziom 23  
    LCD nie działa,usterka zrobiła się natychmiast,po załączeniu z pilota dioda mrugnie na zielono 7 razy i się włączy ale ciemny obraz taki migotający i po paru sekundach 20 się wyłączy w st/by.Może ktoś ma książkę z kodami błędów z LG
  • Spec od monitorów
    Zacznij od zasilacza (St-by 5v, 3.3V, 2.5V, 1.8V, 12V i 19V )

LG 26LB75 > CHASSIS LD73C/LD75B ( EAX377632202)
    -na FL18548H-LF + eeprom 24LC256
    CXA20690
    Flash 29LV320CTTC-70G 2 szt
    SDRAM HY8250C256160CE-5 2szt.
    tuner TDFC-G107P
    matryca znana ! V260B1-L03
    ** w 32: była LC320WX6

zasilacz i inverter 2in1
    Cytat:
    blok: EAX31849101/13 07.10.1 REV 1.1

zasilacz
    - ICE3B0365J DIP-U500 + polowy W20NM60 Q606
    FA5501. SMD-U600
    scalak LAF0001FC DIP-U100 (FAN7601)
    driver Mosfet MIC4428YM SMD-U101/ lub FAN7382 w PFC
    klucze P9NK60Z 2x
    U3037M SMD-U201

Inverter : VTT70038.50 REV: 2/lub 3
    scalak OZ964SN SMD-U5
    scalak AS324M E1 SMD-U3
    klucze BA722B, BA721T

W LG miganie diody nie oznacza błędu.
  • Poziom 23  
    Napięcia zmierzyłem są ok przynajmniej te
    19V,12V,5V,3.4V ale tych napięć tam nie ma 1.8V i 2.8V nie sa nigdzie opisane .Nawet na płycie zasilacza tych napięć nie ma,nie są opisane.
  • Poziom 20  
    Niestety z filmu wynika ze usterka matrycy typowa dla matryc v260b1-l03 jeżeli temat jest nadal aktulany to prosze o kontakt na priv może pomogę.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Jestem od jakiegoś czasu szczęśliwym posiadaczem tegoż modelu TV.
    Mam wielką prośbę o podanie ustawień (przepisane z menu serwisowego) gdyż u mnie po burzy i zaniku kilkukrotnym prądu coś się z leksza pochrzaniło. A mianowicie: po włączeniu TV nie zapala się zielona dioda (czerwona na czuwaniu świeci jak świeciła), pokazały się nowe funkcje a inne zniknęły (ciekawostka).
    Jeżeli ktoś z szanownych forumowiczy byłby tak łaskawy i poświęcił się dla potomnych i spisał te ustawienia (co jest nie możliwe do zrobienia w sklepie) byłbym bardzo wdzięczny.
    Można by takie zestawienia zrobić także i dla innych modeli TV z logo LG a być może i innych marek.
    Za podanie tych wartości z góry wielkie dzięki
  • Poziom 2  
    MarcussGG napisał:
    Witam.
    Jestem od jakiegoś czasu szczęśliwym posiadaczem tegoż modelu TV.
    Mam wielką prośbę o podanie ustawień (przepisane z menu serwisowego) gdyż u mnie po burzy i zaniku kilkukrotnym prądu coś się z leksza pochrzaniło. A mianowicie: po włączeniu TV nie zapala się zielona dioda (czerwona na czuwaniu świeci jak świeciła), pokazały się nowe funkcje a inne zniknęły (ciekawostka).
    Jeżeli ktoś z szanownych forumowiczy byłby tak łaskawy i poświęcił się dla potomnych i spisał te ustawienia (co jest nie możliwe do zrobienia w sklepie) byłbym bardzo wdzięczny.
    Można by takie zestawienia zrobić także i dla innych modeli TV z logo LG a być może i innych marek.
    Za podanie tych wartości z góry wielkie dzięki

TV ustawiony do ustawień pierwotnych (chyba) działa jak działał. Trochę myślenia i poustawiane.
    Załączam fotki z TV po przywróceniu do życia:
    Główne menu serwisowe. Do System Control3 można w miarę bezpiecznie się poruszać Power off history kasuje historię włączeń TV, Channel recover kasuje z pamięci zaprogramowane stacje (zabawa z programowaniem od nowa gwarantowana jeśli ktoś ma TV kablową)
    odpowiada za jezyk menu, wielkość matrycy (w tym tv musi być ustawione 26), nazwa tv orza wyjścia z tyłu obudowy
    Ilość tunerów (nasz posiada tylko jeden), inne wyjścia z tyłu obudowy, reszty nie rozszyfrowałem,
    te ustawiałem metodą prób i błędów ( z moich obserwacji wynika, że odpowiadają za ustawienia opcji zasilania, jedna z tych pozycji np wyłącza nam trwale zmianę koloru diody nie zapala się zielona po włączeniu tv)
    ta odpowiada za system kodowania i częstotliwość odświeżania
    jak na obrazku wyjścia scart
    Ta odpowiada z język wyświetlany w telegazecie EU-21 to język polski
    To menu odpowiada za blokowanie poszczególnych klawiszy w pilocie (ignoruje polecenia po naciśnięciu klawiszy)
    ta opcja odpowiada za komunikację z programem serwisowym LG
    To nie wiem
    To odpowiada za sterowanie urządzeniami LG podłączonymi to TV
    temperatura kolorów
    tu wchodzimy w tryb hotelowy (UWAGA: tu możemy zablokować sobie sami możliwość wejścia w menu!!!), komunikację z kartą płatnej TV lub inną podłączoną z go złącza PCMCIA (działa karta do odbioru DVB-T) oraz możemy ustawić sobie hasło dostępu (nie polecam).
    Tryb hotelowy. Tu możemy dowolnie ustawiać np max poziom głośności po włączeniu TV, dostęp do OSD - menu głównego, polecam takie ustawienie jak u mnie wyszło jak w nowym TV
    LCD LG 26LG75 mruga dioda zielona]Link[/url]