Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HITARTEC i200 spawarka inwerterowa 200A

kil 05 Sty 2011 17:31 9496 18
  • #1 05 Sty 2011 17:31
    kil
    Poziom 11  

Witam

Właśnie stałem się posiadaczem w/w spawarki
    Jeszcze opinii odnośnie spawania nie mam ale
    spawarka zbudowana na diodach prostowniczych d92 02 - 6 sztuk
    trzy kondensatory 400V 470mikroF
    i jeszcze cztery sztuki RJH60F5 - niestety nie wiem co to poza tym inne elementy, w zestawie tania maska, przewody masa 1,5m 18mm2 plus 2m 18mm2

DANE z instrukcji
    napięcie 230V
    częstotliwość 50/60Hz
    Faza 1
    współczynnik mocy 0.93
    regulacja prądu 20-200A
    cykl roboczy 60%
    wydajność 85%
    elektrody 1.6-4.0
    zajarzenie luku kontaktowe
    waga 5.03.2010 - nie wiem ile to znaczy (rzeczywista 4,7kg)
    ochrona IP21S
    izolacja B

Technologia IGBT
    hot start
    arc force
    anti stick
    Cena 489zł

Czy to rzeczywiście może dać prąd rzędu 200A

Pierwsze opinie o spawaniu
    elektroda 4 mm topi elektrodę ale materiału już nie bardzo babole na wierzchu i to wszystko.

0 18
  • #2 07 Sty 2011 13:33
    slamir
    Poziom 1  

Oglądnąłem sprzęt w markecie budowlanym i z uwagi na parametry podane na tabliczce znamionowej ,oraz cenę zamierzam nabyć.Czy Pana zdaniem to coś nadaje się do użytku sporadycznie w warsztacie domowym i na działce? Jakiego rodzaju elektrody 4-ki użyto do próby i czy faktycznie przy 130A cykl pracy to 100%?

0
  • #3 07 Sty 2011 20:33
    kalasz20
    Poziom 25  

Witam
    Widziałem ten sprzęcik w Leroy Merlin, kolego, mógłbyś porobić fotki środka? Oczywiście jeśli da się go otworzyć bez naruszenia plomb, o ile takie są, na tej co oglądałem nie było. Z tego co widziałem przez szpary wygląda mi na pomniejszoną wersję Dedry, choćby dla tego warto ją rozebrać, aby podokręcać półprzewodniki, które często się luzują po drodze z Chin.
    Pozdr

0
  • #4 07 Mar 2012 15:23
    pio_otr
    Poziom 2  

Witam,

Noszę się z zamiarem zakupu tej spawarki (jest obecnie w Leroyu w promocji).
    Czy ktoś jeszcze może wyrazić opinię na temat jej jakości i opłacalności? Dodam, że spawarka ma służyć do sporadycznych prac przydomowych.
    Rozważałem jeszcze NuPower Evolution 130A, ale ma mniejszy prąd spawania (przynajmniej teoretycznie).

Pozdrawiam serdecznie

0
  • #5 08 Mar 2012 15:38
    tomekcali76
    Poziom 13  

Posiadam takowy sprzęcik u siebie.Moja opinia jest taka że warto mi było wydać te 500 złotych rok temu na nią.Być może tak trafiłem ale śmiga aż miło.Tyle że nie wariuję nią, przeważnie jadę zasadówkami OK48 00 3,25mm,rutylówkami ER146 3.25.Czasem do szczepiania używam 2.5mm.Kumpel tą moją nawet 4mm chromoniklówke ładnie "rozlał".Najcieńszą blache jaką udało mi się hitartec-iem pospawać to 1 mm.Ta spawarka ma 2 minusy jak dla mnie.Krótkie przewody i wyłącznik z tyłu.Jeśli miałbym ją polecić to jestem na TAK.

0
  • #6 13 Mar 2012 12:09
    pio_otr
    Poziom 2  

Dziękuję bardzo za odpowiedź, w takim razie ją kupuję.

0
  • #8 15 Mar 2012 17:24
    tomekcali76
    Poziom 13  

Szczerze?Ja jak swego czasu przeczytałem opinie pewnego użytkownika na temat tej spawarki to żałowałem że swoją kupiłem.Ale jak już się "wziąłem" za nią to stwierdziłem że nie mam co narzekać.To jest owszem chińczyk i nie ma co się spodziewać rewelacji jak za tą cenę.W pracy mam ESAB-a też invertorka.I co muszę przyznać że ESAB jest ogólnie mocniejszy.Mimo że obydwie mają prąd max. 200 A.Ale też i droższy o około 4,5 tyś.

0
  • #9 25 Kwi 2012 21:24
    jacxek
    Poziom 10  

Witam
    Dokonałem zakupu owego inwertera HITARTEC i200 (w bardzo okazyjnej cenie) i teraz mam kilka pytań... :
    - jak ma się biegunowość tego inwertera... ?? na obudowie jest symbol, że należy mieć plus na elektrodzie ?? (oczywiście chodzi mi o elektrodę w otulinie rutylowej) ?? czy na elektrodzie ma być minus ?? i jak to jest z elektrodą zasadową ??

- pytanie kolejne czy da się tym spawać metodą TIG ?? Uchwyt TIG dostałem gratis... z zaworkiem w rękojeści oczywiście butle z argonem będę musiał zakupić tylko czy jest sens ???

Proszę o pomoc w wyjaśnieniu tematu

Pozdrawiam Jacxek

0
  • #10 26 Kwi 2012 09:47
    tomekcali76
    Poziom 13  

Witam.Co do biegunowości to elektroda na plusie.A co do zasadówek to tak samo tyle że na poczatku trudniej łuk się zajarza.Ogolnie powinno je się wygrzac.Ja mam też Hitartec-a ale nie ma możliwości spawania metoda TIG.Tylko MMA.

0
  • #11 26 Kwi 2012 10:41
    komatssu
    Poziom 28  

Właściwa biegunowość jest zawsze podana na opakowaniu z elektrodami. Do rutylowych zaleca się minus na elektrodę (chociaż producent podaje +/-) bo daje lepszy przetop, zaś do zasadowych obowiązkowo plus na elektrodę.

LINK

0
  • #12 27 Kwi 2012 21:45
    grzegorzbr2
    Poziom 13  

Witam, przy spawaniu z minusem na elektrodzie temperatura łuku jest mniejsza o ok. 500 st.C. [ zalecane przy spawaniu np. aluminium] niż z plusem na elektrodę. Pozdrawiam

0
  • #13 27 Kwi 2012 22:09
    jacxek
    Poziom 10  

Witam

Dzięki za pomoc... Dlaczego nie można tym inwerterkiem spawać metodą TIG ??
    Może ktoś jednak próbował ?? Mowa tu oczywiście o spawaniu cienkich blach, rurek...
    Chętnie bym to sprawdził ale brakuje mi butli z argonem.... Ma może któryś z Kolegów instrukcję (HITARTEC i200) moja uległa rozpłynięciu ... :D

1
  • #14 27 Kwi 2012 22:53
    tomekcali76
    Poziom 13  

Kolego z tego co wiem on służy do spawania elektrodą.Ja w swoim nie mam żadnego innego wyjścia ,jak tylko te od kabli

0
  • #15 28 Kwi 2012 19:02
    Michelson
    Poziom 17  

Przecież w najprostszej, okrojonej wersji podłączasz uchwyt z zaworkiem, argon i możesz spawać. Nie jest to TIG z prawdziwego zdarzenia, ale zawsze. Spawałem tak cienkie blaszki. Najbardziej brakuje tylko HF. Do zainicjowania łuku trzeba dotknąć elektrodą do materiału spawanego, co bardzo niszczy elektrodę.

0
  • #16 29 Kwi 2012 16:44
    tomekcali76
    Poziom 13  

Michelson napisał:
    Przecież w najprostszej, okrojonej wersji podłączasz uchwyt z zaworkiem, argon i możesz spawać. Nie jest to TIG z prawdziwego zdarzenia, ale zawsze. Spawałem tak cienkie blaszki. Najbardziej brakuje tylko HF. Do zainicjowania łuku trzeba dotknąć elektrodą do materiału spawanego, co bardzo niszczy elektrodę.

Michelson gdybyś mógł wytłumacz mi jak podłączyć uchwyt z TIG-a do zwykłej spawarki MMA.

0
  • #17 29 Kwi 2012 23:13
    Michelson
    Poziom 17  

Ja do swojej zakupiłem uchwyt tig sr-17 z zaworkiem w rękojeści. To chyba najprostsze rozwiązanie. Biegun ujemny na elektrodzie.

0
  • #19 27 Maj 2012 14:10
    jacxek
    Poziom 10  

Witam
    Żeby nie pozostać goło słownym i pozostawić temat bez odpowiedzi...
    Potwierdzam, że urządzenie Hitartec i200 nadaje !!! się do spawanie metodą TIG !!!
    Po zakupie butli z argonem oraz reduktora jestem wstanie spawać tą metodą.
    Nie wiem na ile jest to precyzyjne spawanie oraz jakość spawu w porównaniu do profesjonalnych urządzeń, ale wydaje mi się że jest to wystarczające do własnych potrzeb... Oczywiście spawanie przebiega kolejno: zajarzenie łuku "przez potarcie" elektrody wolframowej nagrzanie materiału i podawanie drutu... Wydaję mi się, że urządzenie ma troszkę przeskalowaną skalę prądową... ale to jest tylko drobny szczegół...

Pozdrawiam Jacxek

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo