Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka Energizer - pytanie

bulla666 05 Sty 2011 20:59 2179 5
  • #1 05 Sty 2011 20:59
    bulla666
    Poziom 13  

Mam ładowarkę Energizer CH1HR-2 i baterie Energizer 2450, 2500, 2650mAh. Mam to od około roku czasu i ostatnio padło mi jakieś 8 baterii. Większość 2500mAh i 3 2650mAh (mam jeszcze z 10 w zapasie). Po ładowaniu baterie w ogóle nie działały a ładowarka ładuje w 45 minut baterie, zresztą sama się wyłącza jak baterie się naładują, gasnął wtedy diodki. Te niedziałające baterie mocno się grzały podczas ładowania aż parzyły w rękę, a na te dobre nie zwróciłem uwagi więc nie wiem ale wydaje mi się że były ciepłe. Zasilacz od ładowarki głośno chodzi i słychać takie cyklicznie powtarzające się "trzaski". Nie wiem czy to normalne bo nie zwróciłem uwagi czy jest tak od nowości. W każdym bądź razie mam kilka pytań:
    1. Czy to z zasilaczem jest normalne?
    2. Czy szybko ładujące ładowarki są dobre dla baterii?
    3. Dlaczego padło mi tyle baterii w podobnym okresie czasu? Te baterie które mi zostały działają dobrze.
    4. Czy taka ładowarka przestaje ładować kiedy baterie się naładują czy po upływie 45 minut?
    5. Czy baterie mocno się nagrzewają przy ładowaniu i czy jest to normalne?
    6. Czy baterie 2650mAh są dobre czy lepiej kupić mniejsze. Jak tak to jakie polecicie? Chciałem dzisiaj zamówić baterie z amazona (2x tańsze niż w sklepie) takie albo takie. Może mi ktoś wytłumaczyć czym się różnią oprócz ceny i nazwy i mAh? Brać te droższe? Czy może jakieś inne? Chciałem również jakieś AA kupić i myślałem też nad jakimiś z Duracell'a.

Sorry za moje lamerskie pytania. Jak komuś się będzie chciało może odpowiedzieć na kilka pytań z góry dziękuję.

• Pomocny post
    #2 05 Sty 2011 21:41
    telwisalfa
    Poziom 20  

Witam
    Odpowiem krótko... z Twoją ładowarką jest coś nie tak. Psuje Tobie akumulatorki.

• Pomocny post
    #3 05 Sty 2011 23:01
    rafbid
    Poziom 31  

Podczas ładowanie nie powinny się nagrzewać akumulatorki a szybkie ładowanie skraca znacznie ich żywotność. Prawdopodobnie są ładowane zbyt dużym prądem lub ładowarka jest uszkodzona.

• #4 05 Sty 2011 23:12
    bulla666
    Poziom 13  

Dzięki. Macie plusy za odpowiedzi. Więc chyba zmienię ładowarkę. To jaką możecie polecić żeby dobrze ładowała baterie? Ta co mam teraz to ona ma ładować w 45 minut a nie że za szybko ładuje ale jak to jest jej wadą że po jakimś czasie psują się baterie to jaką mam kupić? I ciągle czekam na resztę odpowiedzi :)

• Pomocny post
    #5 07 Sty 2011 11:36
    rafbid
    Poziom 31  

Zmień ładowarke na taką która ładuje że 3 godziny może nawet 4 godziny i obsługuje NiMH. Bo domyślam się że masz takie akumulatorki?

• #6 07 Sty 2011 23:43
    bulla666
    Poziom 13  

Kupiłem drugą taką samą ładowarkę bo akurat była obniżka w sklepie za 15 funtów plus 4 baterie 2450mAh. Baterie dalej wychodzą z niej ciepłe a zasilacz też słychać ale nie tak bardzo jak w tej starej. Ta ładowarka obsługuje NiMH. W sumie to doszedłem do wniosku że wolę ładować baterie w godzinę niż czekać dłużej a tamte baterie padły po ponad roku używania i ładowałem je w tym czasie mnóstwo razy a baterie kosztują tu w anglii grosze (raczej penny ;)) więc problemu nie widzę. Dzięki za pomoc.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo