Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowelizacja prawa o ruchu drogowym - młodzi kierowcy

domelc 05 Sty 2011 21:42 1080 5
  • #1 05 Sty 2011 21:42
    domelc
    Poziom 23  

Witam

Proszę moderatorów, aby w razie niezgodności przenieśli temat do odpowiedniego działu.

Ostatnio, kilka razy czytałem o nowelizacji prawa o ruchu drogowym.
    Najbardziej interesującą mnie sprawą był "dozór" młodych kierowców.

Była mowa o 3 wykroczeniach w pierwszym roku (już nie 18 punktów), które jak zostaną popełnione to młody kierowca żegna się z prawkiem.

Ja prawka na kat.B zdałem 25-Listopada 2010 ale na dokumencie mam wybitą datę 10-Grudnia 2010r.

Czy mnie to obejmuję ? I czy w ogóle to weszło ?

0 5
  • #2 05 Sty 2011 22:08
    T5
    Admin grupy Samochody

A w czym widzisz problem?Można przecież jezdzić zgodnie z przepisami i nie martwić się punktami czy wykroczeniami.

0
  • #3 09 Sty 2011 11:42
    _eddie_
    Poziom 32  

Ja bym jeszcze solidniejszego bata ukręcił na młodzików za kierownicą. Kto jeździ przepisowo niech się nie martwi - a kozaków z sobotnich wycieczek pod dyskoteki to troszeczkę uspokoi.

0
  • #4 12 Sty 2011 04:20
    Wafer
    Poziom 20  

Nie ma to jak odpowiedzieć na zadane pytanie, już nie wspominając o tym że zapewne autorzy tych wypowiedzi jeżdżą zgodnie z przepisami....

Co do tematu, to pewny nie jestem ale ustawa chyba weszła w życie, ale jak by nie patrzeć to dopiero od 1 stycznia, a prawo nie działa wstecz, więc raczej nie masz się co martwić ;)

0
  • #5 12 Sty 2011 07:27
    domelc
    Poziom 23  

Czytałem jeszcze w starym roku o tym, i była mowa o tym, że po 3 wykroczeniach, po których młody kierowca ma utracić prawko.

Jak to wygląda ? 3 wykroczenia to 3 zatrzymania czy po prostu 3 wykroczenia można zebrać za jednym razem ?

Co do młodych kierowców zawsze tak było że lubieli ginąć przez swoją brawurę i brak doświadczenia, i nawet żeby nie wiem co komuś rozumu łopatą się nie nałoży.

Ja szczególnie uważam jak wiozę kogoś, jak jadę sam to jeszcze pozwalam sobie na drogach gdzie ulica idzie przez las po przekraczać prędkość ;)

0
  • #6 12 Sty 2011 10:59
    balonika3
    Poziom 36  

domelc napisał:
    Ja szczególnie uważam jak wiozę kogoś, jak jadę sam to jeszcze pozwalam sobie na drogach gdzie ulica idzie przez las po przekraczać prędkość ;)
    Ale nie jesteś na tej drodze sam i właśnie dlatego przepisy powinny być zdecydowanie zaostrzone!

0