Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother dcp 7030 Błąd skanera

cello78 05 Sty 2011 22:33 4809 7
  • #1 05 Sty 2011 22:33
    cello78
    Poziom 2  

Witam!

Kupiłem dziś nowiutką drukarkę jak w temacie. Włożyłem poprawnie będen z tonerem, czyste kartki do podajnika podączyłem ją do prądu i włączyłem. Na wyświetlaczu LCD wybrałem język polski i zaczęły się problemy. Pojawił się komunikat: "nie moż. skan af" oraz "zajrzyj do podręcznika użytkowanika z rozdziale usuwanie błędów". Oprócz tego wystąpiły sygnały dźwiękowe 2 serie po trzy "pi pi pi". W podręczniku użytkownika oczywiście nie znalazłem pomocy :( Dlatego proszę Was koledzy o pomoc. To moja pierwsza laserówka i kopiarka i wygląda na to, że ma zepsuty skaner. Dobrze myślę? Proszę o pomoc. Z góry dzięki!
    Pozdrawiam!

• #2 06 Sty 2011 14:55
    endriuf
    Spec od drukarek

Skoro nowa to oddaj na gwarancji.

• #3 06 Sty 2011 15:56
    cello78
    Poziom 2  

Drukarka nowa i jeśli rzeczywiście uszkodzona to oddam ale chciałem się upewnić czy naprawdę uszkodzona. Drukuje dobrze ale nie skanuje i nie kopiuje. Nie chcę zrobić z siebie głupka w sklepie jeśli się okazałoby, że skaner działa tylko trzeba coś ustawić itp. Dlatego pytam Kolegów czy objawy o któych pisałem w pierwszym poście świadczą definitywnie o uszkodzeniu skanera. Z góry dzięki!

Pozdrawiam!

• #4 06 Sty 2011 18:56
    endriuf
    Spec od drukarek

Sprawdź od spodu modułu skanera czy nie ma blokady lampy.

• #5 06 Sty 2011 20:17
    cello78
    Poziom 2  

Nie umiem znaleźć żadnej blokady lampy skanera. W instrukcji użytkownika też nic o takiej blokadzie nie jest napisane. Ale przy włączaniu drukarki do prądu lampa skanera się świeci tylko nie przesuwa się więc może rzeczywiście jakoś jest zablokowana. Proszę o dokładniejsze wytłumaczenie sprawy z tą blokadą. Dzięki! Pozdrawiam!

• #6 07 Sty 2011 15:56
    endriuf
    Spec od drukarek

Masz urządzenie z podajnikiem oryginałów czy tylko płaski skaner?

• #7 07 Sty 2011 16:36
    cello78
    Poziom 2  

tylko płaski skaner

• #8 19 Wrz 2011 18:27
    sympatyczniak
    Poziom 2  

Witam podłączę się do rozmowy bo mam taką drukarkę i żeby włączyć skaner musi być włączony komputer inaczej go nie uruchomisz skaner automatycznie wykrywa włączenie komputera

Dodano po 6 [minuty]:

a najlepiej wszystko uruchamiac w komputerze jest wygodniej

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo