Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra Gaśnie na gazie

05 Sty 2011 22:46 4273 15
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem. Odpalam auto na benzynie po chwili przełączam na gaz przegazowuje żeby przeskoczył na gaz i auto gaśnie. Jak trzymam na wyższych obrotach to chodzi na gazie. Aha po przełączeniu na gaz zapala się kontrolka check engine Problem występuje tylko na niskich obrotach.Czy wie ktoś na czym polega problem? Proszę o pomoc :((
  • Poziom 21  
    Najpierw napisz co za instalacja. A może wystarczy zatankować na inne stacji.
  • Poziom 16  
    domino16297 napisał:
    Witam. Mam problem. Odpalam auto na benzynie po chwili przełączam na gaz przegazowuje żeby przeskoczył na gaz i auto gaśnie. Jak trzymam na wyższych obrotach to chodzi na gazie. Aha po przełączeniu na gaz zapala się kontrolka check engine Problem występuje tylko na niskich obrotach.Czy wie ktoś na czym polega problem? Proszę o pomoc :((

Sprawdz czy masz płyn w naczyniu wyrównawczym , jak nie masz dolej płynu .
  • Poziom 9  
    Płyn jest parownik ciepły tankuje od roku na tej samej stacji i było dobrze a instalacja to Lovtec
  • Poziom 16  
    domino16297 napisał:

Jeżeli masz szron na mikserze to może oznaczać że masz zbyt mało płynu w układzie .
  • Poziom 9  
    Płyn jest parownik ciepły tankuje od roku na tej samej stacji i było dobrze a instalacja to Lovtec
  • Poziom 36  
    Ta kontrolka zapala się odkąd masz instalację gazową, czy od momentu powstania usterki?
  • Poziom 9  
    Ona już się zapalała. Wspomnę tylko że jak przełączę na benzynę kontrolka gaśnie. Wczoraj wyjeździłem wszystek gaz a dzis zatankowałem zapaliłem i od tej pory problem
  • Poziom 36  
    Może być uwalony emulator sondy lambda.
  • Poziom 11  
    Najpierw napisz dokładnie jaka toVectra

Dodano po 19 [minuty]:

Być może zabrudził się filtr gazu który znajduje się w elektrozaworze gazowym albo bespośrednio przed parownikiem koszt 3~4zł. przed odkręceniem pokrywy filtru zakręć zawór na butli. W Oplach kontrolka check engine zapala często, bo trudno w instalacji gazowej z mikserem dobrać prawidłowo skład spalin.
  • Poziom 23  
    Ile masz przejechane na tym redukyoze ? może już czas na regenerację, skoro kontrolka CHECK się zapala po przełączeniu na gas to albo nie masz podłączonego emulatora sondy albo jest źle ustawiona emulacja sondy.Napisz dokładnie jaka to Vectra i z jakim silnikiem.
  • Poziom 9  
    Witam ta vectra to vectra A 1990 rok silnik 2.0 po wymianie filterka objawy te same ten parownik to lovtec ale mam identyczny lovato i mam pytanie czy mogę wymienić tego lovteca na lovato czy bedzie to kolidowało z instalacją? Proszę o odpowiedź
  • Poziom 9  
    Pomiedzy parownikiem a mikserem jest ręczny registr
  • Poziom 11  
    Parownik można wymienic. W Oplu silnlk krokowy reguluje wolne obroty przesłaniając kanał który jest obok przepustnicy, dlatego trzeba na parowniku wyegulować stały wylot gazu do miksera. Reguluje się to wkrętem który jest przy górnym wężu od wody. Zanim coś pokęcisz zaznacz jak było ustawione żeby nie było problemu z powrotem do poprzednich ustawień.
  • Poziom 9  
    Witam.Po wymianie i regulacji parownika wszystko działa jak należy :)Dzieki za pomoc :)