Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 1,6 1997 ADP - sporo usterek

05 Sty 2011 22:53 4834 4
  • Poziom 8  
    Witam, czy ktoś mi pomoże? Na początku napiszę, ze mam A: problem z dużym spalaniem do 17 L/100 km średnio (oczyszczony układ chłodzenia, nowa pompa, płyn, termostat, czujnik temperatury) + kompletne sprzęgło + świece ngk i przewody bosch + kompletny rozrząd + uszczelka pod głowicą mowe zawory + akumulator centra futura + filtr powietrza i przeciw pylowy itp itd, nowe i najwyższej jakości oryginały. Auto odpala od kluczyka, temperatura po 5-2 minutach na wolnych lub w jeździe 90 stopni, obroty na ssaniu 1200-1300, po osiagnięciu temperatury roboczej 90 stopni 900, olej syntetyk żadnych wycieków, silnika nie słychać gdy włączam nawiew na I jest dwa razy głośniejszy niz sam sulnik. Niestety, dużo pali, podłączony pod komputer ustawiony w dwóch różnych zakładach po naprawach (były problemy z pływaniem obrotów po dodaniu gazu na jałowym 900 do 1000 na 800 do 1000 i na 900, strasznie mnie to denerwuje bo znow sie pojawilo ale nie caly czas, szczegolnie na zimnym silniku - co to moze byc? Co z tym spalaniem sonda ma byc niby dobra dalej nie wiem co sprawdzac, pomoze ktos co jeszcze? filtr paliwa? jakies przewody - moze nieszczelne? kompresja silnika? no nie wiem nawet o co jeszcze pytac? Dodatkowo po puszczeniu i dodaniu gazu lekkie szarpniecie i tak samo po zwolnieniu gazu co to czy jakies gumy sie oberwaly pod silnikiem lub skrzynia? Mial ktos taki problem? Do tego podczas jazdy na dziurach na zakrecie mam wrazenie ze auto podskakuje i sie przesuwa zawieszenie jest ok w polowie ma 50 procent amortyzatory zawieszenie w pelni sprawne, slysze tez delikatne stuki w przodzie ale zaden mechanik nic nie znalazl maszyny tez nie co to moze byc? a teraz zima jeszcze jakies chrupania dochodza... z tylu wszystko halasuje jakby bylo luzne jakby tlumik walil o podloge a jest sztywny jak z fabryki i nic z tego nie rozumiem. Wiem ze mam wiele pytan ale moze ktos zna na nie odpowiedz. Z gory dziekuje
  • Poziom 19  
    sprawdz wszystkie wężyki sterowania podcisnienia, pozniej podpiąc pod kompa i zobaczyc wskazania sondy ( prostsza metoda powachać spaliny na rozgrzanym silniku jesli sa bardzo duszace to sonda) lub podmien na inna
  • Poziom 8  
    Czy sprawdzic te wezyki mam sam czy mechanik jesli sam to gdzie sa i jak sie je sprawdza? Po sprawdzeniu saondą pod komputer tak? Czy te wezyki i ostateczne sprawdzenie sondy to juz wszystko co moze dilegac jesli chodzi o spalanie? Czy jeszcze cos moze byc? Pytam bo jak sie okaze, ze wezyki lub saonda lub jedno i drugie i wymienie to czy juz bedzie ok. PS zauwazylem ze teraz mialem srednie spalanie 9 L o co tu chodzi nagle mi spadlo do prawidlowego? dolalem bak do pelna i co widze 9 l/100 jazda mieszana ale 2/3 w trasie, wiec ten wynik jest ok ale co z wczesniejszymi co kilka dni do pelna i 17 litrow? Sam juz nic nie wiem

Regulamin pkt 15. Stosuj funkcję PISOWNIA. Popraw błędy w swoich postach! [Błażej]
  • Poziom 19  
    kolego zwróc uwage na warunki atmo. jest zima zanim wyłączy sie ssanie to troche potrwa i spalanie rosnie zwłaszcza jesli jeździ sie na krótkich odcinkach
  • Poziom 8  
    Zgadzam się z tym, ze jest okres zimowy, wczesniej rowiez mialem auta audi bo tylko nimi jezdze, silnik 1,8 S - palil zima nie wiele wiecej niz w okresie letnim bo ok 2 litry wiecej, przeciez to nie moze byc mozliwe ze tak maly silnik przepala az 80 procent normy zuzycia paliwa. auto powinno palic srednio 9 litrow wiec gdyby przepalalo od 2 do nawet 4 litrow nic bym nie mowil ale przepala 8 na 100/km, to juz dla mnie powod do niepokoju, dodam ze tankuje najlepsze paliwa na orlenie 98 i zero efektu, stara audi na tym lepszym paliwie nawet nieco je oszczedzala, fakt silnik sprawuje sie znacznie lepiej na lepszym paliwie ale spalanie jest niezadowalajace. Czy ktoś odpowie na reszte moich zapytan, dotyczacych innych usterek? Ktore opisalem we wczesniejszym poscie...

Dodano po 4 [godziny] 22 [minuty]:

Dodam, ze jeżdze IvecoStralisem am Ciągnik o masie 7,5 tony ma spalanie średnio 15 L/100 jak to mozliwe by auto osobowe palilo w tym samym przedziale