Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefax TOSHIBA TF P21 - wysyła i kopiuje na szaro

bodek111 12 Oct 2004 16:55 857 0
    bodek111
    Level 14  
    :) Witam
    Trafił mi się ostatnio fax w którym wszystko prawidłowo działa poza kopiowaniem i wysyłaniem stron . Otóż są one w całości jasnego, szarego koloru z różnymi odcieniami i miejscami na stronie są białe pasy , raz poziome , a raz pionowe, nie ma na to reguły. Odbieranie faxów i pozostałe funkcje działają idealnie. Gdy strona szara wyjdzie to jest na końcu strony linia pozioma przerywana , która jest czarna(znak gdzie należy urwać stronę) Wymieniłem wszystkie elektrolity w zasilaczu , napięcia są prawidłowe (5,12,24). Listwa podświetlająca. zasilana jest napięciem 23,5V, wszystkie diody na niej świecą. Lustra przekazujące obraz do soczewki są wyczyszczone i prawidłowo ustawione , bo patrząc przez szczelinę , w której powinien być skanowany papier widzę soczewkę.
    8) Już nie mam więcej koncepcji gdzie jeszcze można szukać usterki. Może soczewka wraz z układem który odpowiada za jej pracę i zapis obrazu, jest wadliwa ale nie wiem jak to sprawdzić w prosty sposób , bo nie mam takiej płytki , żeby podmienić. Może ktoś miał podobną usterkę?