Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon IKA pd2 jak podłączyć?

06 Sty 2011 00:14 11395 13
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich. Mam problem. Padl mi doszczetnie domofon i kupilem drugi IKA pd2 (4+1) i nie wiem jak go podlaczyc. Mam przewod 4-zylowy prosilbym o pomoc, choc wiem ze ten temat byl wiele razy poruszany. Próbowalem cos wykozystac z tych podpowiedzi, ale jedyne do czego doszedlem to to, ze domofon mi dzwoni gdy ktos nacisnie na dole przycisk. Nie slysze, mnie nie slychac i nie moge otworzyc drzwi Prosze o pomoc.
    Domofon IKA pd2 jak podłączyć? Domofon IKA pd2 jak podłączyć? Domofon IKA pd2 jak podłączyć? Domofon IKA pd2 jak podłączyć? Domofon IKA pd2 jak podłączyć? Domofon IKA pd2 jak podłączyć?
    Moderowany przez Tracer2:

Proszę pisać prawidłowo w języku polskim! Regulamin p. 8.2.

• Pomocny dla użytkowników
    W starym miałeś kolejno od lewej słuchawkę, mikrofon, wywołanie i masę.
    W nowym masz kolejno od lewej wywołanie, słuchawkę, mikrofon i masę.
    Co się tyczy mostka, to zrób tak jak do instalacji 4 żyłowej z otwieraniem po linii mikrofonów, czyli tak jak pokazuje ostatni obrazek.

Ps. Szkoda, że zdjęcie starego jest mało czytelne. Gdybyś mógł przeczytać, co tam jest napisane przy poszczególnych wyjściach. Moje sugestie wziąłem z podobnego unifonu.
  • Poziom 8  
    Witam ponownie.Niestety nic mi nie pomoglo .Podlaczylem i nic teraz nawet dzwonek nie dziala. Co do napisow na starym domofonie to nie jestem pewny na 100% ale od lewej chyba jest bialy-sł zielony-nk czerwony-wy niebieski-L a co do tego co juz znalazlem to przy bialym w pierwszym styku a czerwonym kablu w styku trzecim mam dzwonek gdy ktos nacisnie na dole domofon, ale to tylko tyle. Prosze o pomoc.
    yogi260281 napisał:
    a co do tego co juz znalazlem to przy bialym w pierwszym styku a czerwonym kablu w styku trzecim mam dzwonek gdy ktos nacisnie na dole domofon, ale to tylko tyle. Prosze o pomoc.

Kiedy dzwoni? Czy jak masz wciśnięte widełki, czy przy otwartym unifonie?
  • Poziom 8  
    Czesc dzwoni przy odlozonej sluchawce choc kilka ustawien bylo z podniesionymi widelkami ale to tylko 2 kable.Troche kombinowalem metoda prob i bledow ale nic wiecej nie wywalczylem
    Tu nie ma co kombinować tylko trzeba podłączyć wszystko z godnie z tym co było w starym unifonie. Najważniejsza jest właściwie podłączona masa. Od niej zależy wszystko inne.
    Najprościej jest zlokalizować żyłę słuchawkową. Natomiast wywołanie lokalizujemy na samym końcu. Tu potrzebny jest ktoś kto przytrzyma przycisk, ale to już tylko formalność.
  • Poziom 8  
    Acha a czy jest jakos mozliwe zeby ta mase znalezc np. miernikiem
    Ze zdjęcia starego unifonu widać, że masa jest przewód szary. Jeżeli chcesz mimo to się upewnić, to miernik pokaże względem tej masy plus zasilania na żyle mikrofonowej, ale może pokazać też jakieś napięcie na żyle słuchawkowej. Żyła wywołania nie ma żadnego napięcia.
  • Poziom 8  
    ok sprubuje wielkie dzieki za pomoc
  • Poziom 2  
    jak podłączyć domofon IKA pd 2 w przypadku kiedy mam 7 przewodów (czerwony, niebieski, zielony, 3 białe i i ten dodatkowy beżowy lub szary)? żyła główna 6 plus jeden dodatkowy, do starego domofonu były podłączone wszystkie przewody.
    Niestety na podstawie podanych kolorów nie można nic wywnioskować. Trzeba było zapisać jak były przyłączone kabelki do starego unifonu lub zrobić zdjęcie.
    Teraz pozostaje tylko podejrzenie jak jest u któregoś z sąsiadów.
  • Poziom 2  
    w domofonie jest po kolei 6 wejść i obok 2 kolejne, nie chodzi o kolor przewodów, tylko o to, gdzie te przewody mają być podłączone? na podstawie zdjęcia zaczynając od lewej jaka ma być kolejność podłączania przewodów (przykładowo kolejno od lewej wywołanie, słuchawka, mikrofon, masa, elektrozaczep i 12V AC). czy sugerować się oznaczeniami jak na zdjęciu tych 3 przewodów obok niebieskiej płytki (zielony, czerwony i biały)? poniżej są te same oznaczenia. a gdzie ma być podłączona reszta przewodów? czy będzie ewentualny mostek?

Dodano po 5 [minuty]:

a i jeszcze jedno jeżeli masa i 12V będą w prawidłowych wejściach, to podłączając następne przewody nieprawidłowo czy mogę uszkodzić domofon?
    ewa... napisał:
    czy sugerować się oznaczeniami jak na zdjęciu tych 3 przewodów obok niebieskiej płytki (zielony, czerwony i biały)?

Przewody zielony, czerwony i biały idą na stałe do mikrotelefonu. Nimi w ogóle się nie zajmuj. Ta niebieska płytka, to przełącznik obwodów unifonu (popularnie nazywany widełkami).
    W tym IKA od lewej są kolejno: wywołanie (G-generator), słuchawka, mikrofon (czyli tu dajemy + zasilania z linii mikrofonowej), masa, Z5 i Z6. Następnie kolejne dwa zaciski otwierania zamka Z7 i Z8. Z opisu wynika, że są do dyspozycji dwa przyciski otwierania. Wykorzystujemy jeden z nich, czyli zaciski Z5 i Z6.
    Trudno jest przy krótkotrwałych próbach zepsuć unifon. Mi się to nie zdarzyło.:)
  • Poziom 2  
    "Mikrofon (czyli tu dajemy + zasilania z linii mikrofonowej)" - nie rozumiem tego stwierdzenia, czy można to napisać jaśniej, jak do totalnego laika?
    I gdzie podłączyć przewód 12V czy ma być podłączony do jednego tylko zacisku? Co z tymi zaciskami Z5 i Z6, czy mają być ze sobą połączone czy idzie do nich po jednym przewodzie? czy muszą być podłączone wszystkie 7 kabli czy może być 6 tzn. czy jeden może zostać niepodłączony?

Dodano po 31 [sekundy]:

z góry dziekuje za pomoc...